2017-2018 Sonbahar/Kış Trendleri


0

2017-2018 sonbahar kış sezonu yeni bir moda döneminin habercisi gibi. Bu sezon için daha önce göremeye alışık olmadığımız tasarımlar görücüye çıktı. Bu tasarımların bazıları için tam anlamıyla “işte bu” diyebilirken, bazıları için de “marjinal ama giyilebilir” ifadesinde bulunabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan heyecanla beklenen orijinal ve kışkırtıcı tasarımlara geçelim. Bakalım 2017-2018 moda trendleri sizi de etkileyecek mi?

1. Şapkasız Çıkmam!

Şapka, her zaman en önemli aksesuarlardan olmuştur. Ancak 2018 yılında şapkalar yeniden bir devrim yapacak gibi gözüküyor. Özellikle Paris Moda haftasında tanıtılan şapkaları görünce heyecanlanabilirsiniz. Rengarenk ve farklı türdeki şapkalar, başınıza gelen en güzel şeylerden olabilir!

2. Renkli Kürkler ve Peluşlar

Renkli kürkler, 2018 kış modası için her zamanki gibi yine hazır. Tercihinizi frapan ya da daha sade kürklerden yana kullanarak kışın sıcaklığını hissedebilirsiniz. Aynı zamanda peluşların da önemli bir alternatif yaratacağı gözlerden kaçmasın.

3. 80’lerin Canlanması: Kumaş Kaplı Saç Lastikleri

Biraz da sokak modası diyelim. Minimalist ruhlar için 2018 sonbahar modası, harika bir ürünle geliyor. 80’li yıllarda sıklıkla gördüğümüz kumaş kaplı saç lastikleri, yaklaşık 30 yıl sonra yine aramızda. Bunların kolayca yapılabilmesi, öne çıkan özelliklerden bir diğeri.

4. Beyaz Çoraba Bakışınız Değişecek

2018, özgürce çorap giyebileceğiniz bir yıl olacak. Artık, beyaz çorapları yalnızca soket olarak giymeye son. 2018 yılında beyaz çoraplarınızı dizlerinizin altına kadar ya da ayak bileğinizin biraz üstüne kadar rahatlıkla çekebilirsiniz.

5. Yılların Eskitemediği Kot Modasına Devam

Marjinal kot tasarımları görmekten sıkıldıysanız, sizin için kötü haberimiz var. Çünkü 2018, daha da marjinal kot görmeye hevesli olanlar için iyi bir yıl olacak. Buna ek olarak denim pantolonlar da iyi bir seçim olarak gözüküyor.

6. Uzay Prenseslerine Hazır Mısınız!

Ne de olsa aya ayak basan insanoğlunun hedefinde artık uzay var. Uzaya gitme planlarının sıklaştığı şu günlerde, tasarımcılar uzayı dünyaya getirmeye kararlı. Pazara çarşıya giderken sanki Star Wars filminde başrol oynuyormuşçasına giyinen hanım kızlarımızı ya da beyleri görmeye hazır olun. 2018 kışı gerçekten daha renkli geçecek.

7. Sokağa İş Getirenler!

2018 yılı, “bize her yer ofis” diyenleri biraz daha mutlu edecek… En azından giyim bakımından. Çünkü sokakta gezerken döpiyesli hanımlara, takım elbiseli baylarla daha sık denk geleceğiz.

8. 70’lerin Trendine Hoşgeldin Deme Zamanı

80 ve sonrası doğanlar, bol paça kısa pantolon giyenleri görmek için 70’lerin film ve konserlerini izlemek zorunda değil. Çünkü 2018 yılı bu stilin etrafı tekrar kuşattığı bir yıl olacak.

9. 70’lerden Bir Akım Daha

2018 modası, zihin açıcı yeni kreasyonlar katmaya devam ediyorken, bir yandan nostalji severleri de memnun ediyor. 70’lerin popüler çiçek modası, yeniden gündemde. Artık çiçek çocukları, 2018’de de sıklıkla görebiliriz.

10. Küçük Ama İşlevi Büyük

Çantanın küçüğü makbuldür diyenler, 2018 yılında saklandıkları yerden çıkıp göstere göstere minik çantalarını taşıyabilecekler. Beyler ve bayanlar, göz alıcı çapraz askılı çanta takma keyfinin yanı sıra küçük çantaların hayat kurtardığı gerçeğine de tanık olabilecek.

11. Bel Çantaları

Minik çantalar var da küçük bel çantaları niye olmasın. Özellikle küçük ceplerini büyük nesnelerle tıkıştırmak istemeyen erkekler için bel çantası, en ideal aksesuarlardan biri. 2018 yılında, beli çantalı olan birçok kişiyi görebiliriz.

12. Kappa Sahnede

2018’de iktidarı ele geçirecek markalardan biri Kappa. Kappa, spor giyimde Adidas ve Puma’yı koltuğundan edebilir.

13. Biraz da Asker Modası

Kamuflaj desenler de nadir olarak gördüğümüz ancak hep gördüğümüz stillerden. 2018 yılında kamuflaj desenler, hayatımızın daha da içine girecek.

14. Gömlek Çizginiz Değişebilir

Gömlek, herkesin olmazsa olmazlarından. Peki, çizgili gömlek? Bunun için aynı şeyi söyleyemeyiz. Belki 2017-2018 sonbahar kış modası, çizgili gömleklere karşı önyargılı olanların önyargılarını kırmaları için iyi bir yıl olabilir.

15. Ekoseli Pantolon Zamanı

Yeni yılda ekoseli bir modaya özellikle ekoseli pantolon modasına biraz daha hazırlıklı olun. 2018 yılında ummadığınız kadar karşınıza çıkabilir.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0