2018 Genel Seçimi


0
Referandum sonucunda kabul edilen anayasanın ardından ilk kez seçimlere giden ve cumhurbaşkanı ile yeni milletvekillerini seçen Türkiye’de çok ilginç bir tablo ortaya çıktı. 2018 Genel Seçimi çerçevesinde çoğunluğu sağlayamayan ve 300 milletvekilinin altına gerileyen AK Parti’nin Cumhur İttifakı’nda ortak olduğu MHP ile koalisyon kurması bekleniyor. Önceki seçimlere göre yaklaşık olarak yüzde 3 oranında kayıp yaşayan CHP’de ise cumhurbaşkanlığı seçiminin gerginliği sürüyor ve Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı ardarda gelen istifa çağrıları sonucu ne yapacağı merak ediliyor. HDP ve MHP oylarını korurken, İYİ Partide istenilen kadar olmasa da barajı aşarak en önemli çıkışlardan birine imza attı. 

Pazar günü Türkiye, 13. cumhurbaşkanı ile 27. dönem milletvekillerini seçmek üzere oy kullandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Recep Tayyip Erdoğan geçen cumhurbaşkanlığı seçimine göre oylarını arttırarak oyların yüzde 52,5’ini alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başkanı oldu. Milletvekili seçimlerinde ise Cumhur İttifakı oyların yüzde 53,6’sını aldı. Millet İttifakı oyların yüzde 34’ünü aldı, yüzde 11,6 ile barajı geçen HDP meclise girmeyi başardı. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, MHP 50, İYİ Parti 44, HDP ise 67 vekil ile TBMM‘de temsil hakkı kazandı.

2018 Genel Seçimi katılım oranı %85 olurken, geçersiz oy sayısı 1 milyonu buldu.

2018 Genel Seçimi
  • AK Parti İstanbul 3. bölgeden adayı 22 yaşındaki Rümeysa Kadak, milletvekili seçilerek meclisin en genç üyesi oldu.
  • Daha önceki genel seçime kıyasla doğu ve güneydoğu illerinde yüzde 5 ile 10 arasında bir oy kaybı yaşayan HDP İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya gibi büyükşehirlerde seçmen sayısını artırdı. Bu da CHP’nin buradaki oylarının HDP’ye kaldığını gösterdi.

2018 Genel Seçimi

  • Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek cumhurbaşkanlığı adayı olmak için topladığı imzadan, resmi olmayan sonuçlara göre daha az yani 98 bin 25 oy alarak farklı bir rekora imza attı.

2018 Genel Seçimi

  • CHP 11 ilde yıllar sonra aday çıkarmayı başardı. SP ve İYİ Parti’nin katılımıyla bir araya gelen Millet İttifakı Adıyaman, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Şanlıurfa ve Yozgat’ta milletvekili çıkardı.

2018 Genel Seçimi

  • CHP Tunceli milletvekili Gürsel Erol, bu seçimlerde Elazığ’da aday oldu ve 41 yıl sonra CHP’nin Tunceli’den milletvekili çıkarmasını sağladı.
  • Yurt dışı sandıklarından yüzde 59,75’lik oranla Cumhur İttifakı çıkardı ancak seçmenlerin yaklaşık olarak yarısının oy kullanmaması dikkat çekti.

Yeni TBMM’nin Milletvekilleri Tam Liste:

İSTANBUL 1. Bölge

AK Parti
1- Berat Albayrak
2- Nurettin Canikli
3- Mustafa Ataş
4- Erol Kaya
5- Vedat Demiröz
6- Ravza Kavakcı Kan
7- Osman Boyraz
8- İsmet Uçma
9- Mihrimah Belma Satır
10- Ahmet Berat Çonkar
11- Hulusi Şentürk
12- Müşerref Pervin Tuba Durgut
13- Eyüp Özsoy
14- Serkan Bayram
15- Fatih Süleyman Denizolgun

MHP
1- Edip Semih Yalçın
2- İzzet Ulvi Yönter

CHP
1- İbrahim Özden Kaboğlu
2- Mehmet Akif Hamzaçebi
3- Gamze Akkuş İlgezdi
4- Onursal Adıgüzel
5- Fethi Açıkel
6- Gürsel Tekin
7- İlhan Kesici
8- Oğuz Kaan Salıcı
9- Mahmut Tanal
10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü
11- Hüseyin Emre Bağce

İYİ Parti
1- Hayrettin Nuhoğlu
2- Ahmet Çelik
3- Yavuz Ağıralioğlu

HDP
1- Pervin Buldan
2- Musa Piroğlu
3- Erkan Baş
4- Erol Katırcıoğlu

İSTANBUL 2. Bölge

AK Parti
1- Süleyman Soylu
2- Fatma Betül Sayan Kaya
3- Volkan Bozkır
4- Abdullah Güler
5- Hasan Turan
6- Serap Yaşar
7- Aziz Babuşcu
8- Şirin Ünal
9- Canan Kalsın
10- Ahmet Hamdi Çamlı
11- Markar Eseyan
12- Mustafa Demir
13- İffet Polat

MHP
1- Celal Adan
2- Cemal Çetin

CHP
1- Kadri Enis Berberoğlu
2- Aykut Erdoğdu
3- Ahmet Ünal Çeviköz
4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu
5- Yüksel Mansur Kılınç
6- Yunus Emre
7- Gökan Zeybek
8- Ali Şeker

İYİ Parti
1- Ümit Özdağ
2- Fatih Mehmet Şeker

HDP
1- Ahmet Şık
2- Oya Ersoy
3- Hüda Kaya

İSTANBUL 3. Bölge

AK Parti
1- Numan Kurtulmuş
2- Mehmet Muş
3- Akif Çağatay Kılıç
4- Mehmet Doğan Kubat
5- Tülay Kaynarca
6- Halis Dalkılıç
7- Emine Sare Aydın Yılmaz
8- Nevzat Şatıroğlu
9- Zafer Sırakaya
10- Rümeysa Kadak
11- Ahmet Mücahit Arınç
12- Mustafa Yeneroğlu
13- Erkan Kandemir
14- Şamil Ayrım
15- Alev Dedegil

MHP
1- Feti Yıldız
2- İsmail Faruk Aksu
3- Arzu Erdem

CHP
1- Engin Altay
2- Erdoğan Toprak
3- Mehmet Bekaroğlu
4- Zeynel Emre
5- Sibel Özdemir
6- Özgür Karabat
7- Turan Aydoğan
8- Emine Gülizar Emecan
9- Nazır Cihangir İslam

İYİ Parti
1- Abdul Ahat Andican
2- Ümit Beyaz
3- Hayati Arkaz

HDP
1- Zeynel Özen
2- Dilşat Canbaz Kaya
3- Hakkı Saruhan Oluç
4- Ali Kenanoğlu
5- Züleyha Gülüm

Ankara’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

Ankara 1. Bölge

AK Parti
1- Yıldırım Tuğrul Türkeş
2- Fatih Şahin
3- Yalçın Akdoğan
4- Ali İhsan Arslan

MHP
1- Mevlüt Karakaya

CHP
1- Tekin Bingöl
2- Levent Gök
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Bülent Kuşoğlu
5- Gamze Taşcıer

İYİ Parti
1- Koray Aydın
2- İbrahim Halil Oral

HDP
1- Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge

AK Parti
1- Mustafa Destici
2- Lütfiye Selva Çam
3- Emrullah İşler
4- Orhan Yegin
5- Arife Polat Düzgün
6- Zeynep Yıldız

MHP
1- Sadir Durmaz
2- Nevin Taşlıçay

CHP
1- Murat Emir
2- Yıldırım Kaya

İYİ Parti
1- Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge

AK Parti
1- Mehmet Naci Bostancı
2- Asuman Erdoğan
3- Nevzat Ceylan
4- Barış Aydın
5- Hacı Turan

MHP
1- Yaşar Yıldırım
2- Erkan Haberal

CHP
1- Ahmet Haluk Koç
2- Nihat Yeşil
3- Servet Ünsal

İYİ Parti
1- Durmuş Yılmaz
2- Ayhan Altıntaş

İzmir’den meclise giren adaylar şu şekilde:

İZMİR 1. Bölge

AK Parti
1- Binali Yıldırım
2- Mahmut Atilla Kaya
3- Ceyda Bölünmez Çankırı
4- Cemal Bekle

MHP
1- Hasan Kalyoncu

CHP
1- Ahmet Tuncay Özkan
2- Murat Bakan
3- Özcan Purçu
4- Kani Beko
5- Mehmet Ali Çelebi
6- Tacettin Bayır
7- Ednan Arslan

İYİ Parti
1- Dursun Müsavat Dervişoğlu

HDP
1- Serpil Kemalbay Pekgözegü

İZMİR 2. Bölge

AK Parti
1- Hamza Dağ
2- Fehmi Alpay Özalan
3- Necip Nasır
4- Yaşar Kırkpınar

MHP
1- Tamer Osmanağaoğlu

CHP
1- Kemal Kılıçdaroğlu
2- Selin Sayek Böke
3- Kamil Okyay Sındır
4- Atila Sertel
5- Sevda Erdan Kılıç
6- Mahir Polat
7- Bedri Serter

İYİ Parti
1- Aytun Çıray

HDP
1- Murat Çepni

Adana’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

ADANA

AK Parti
1- Jülide Sarıeroğlu
2- Tamer Dağlı
3- Mehmet Şükrü Erdinç
4- Ahmet Zenbilci
5- Abdullah Doğru

MHP
1- Muharrem Varlı
2- Ayşe Sibel Ersoy

CHP
1- Ayhan Barut
2- Orhan Sümer
3- Müzeyyen Şevkin
4- Burhanettin Bulut

İYİ Parti
1- İsmail Koncuk
2- Mehmet Metanet Çulhaoğlu

HDP
1- Tülay Hatımoğulları Oruç
2- Kemal Peköz

Bursa’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

BURSA 1. Bölge

AK Parti
1- Hakan Çavuşoğlu
2- Mustafa Esgin
3- Refik Özen
4- Emine Yavuz Gözgeç
5- Ahmet Kılıç

MHP
1- İsmet Büyükataman

CHP
1- Lale Karabıyık
2- Erkan Aydın
3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu

İYİ Parti
1- İsmail Tatlıoğlu

BURSA 2. Bölge

AK Parti
1- Efkan Ala
2- Osman Mesten
3- Vildan Yılmaz Gürel
4- Zafer Işık
5- Muhammet Müfit Aydın
6- Atilla Ödünç

MHP
1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu

CHP
1- Orhan Sarıbal
2- Yüksel Özkan

İYİ Parti
1- Ahmet Kamil Erozan

Resmi olmayan sonuçlara göre diğer şehirlerden meclise giren isimler şu şekilde:

ADIYAMAN

AK Parti
1- Ahmet Aydın
2- İbrahim Halil Fırat
3- Muhammed Fatih Toprak
4- Yakup Taş

CHP
1- Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR

AK Parti
1- Veysel Eroğlu
2- Ali Özkaya
3- İbrahim Yurdunuseven

MHP
1- Mehmet Taytak

CHP
1- Burcu Köksal

İYİ Parti
1- Gültekin Uysal

AĞRI

AK Parti
1- Ekrem Çelebi

HDP
1- Berdan Öztürk
2- Dirayet Dilan Taşdemir
3- Abdullah Koç

AMASYA

AK Parti
1- Mustafa Levent Karahocagil
2- Hasan Çilez

CHP
1- Mustafa Tuncer

ANTALYA

AK Parti
1- Mevlüt Çavuşoğlu
2- Mustafa Köse
3- Sena Nur Çelik
4- İbrahim Aydın
5- Atay Uslu
6- Kemal Çelik

MHP
1- Abdurrahman Başkan

CHP
1- Deniz Baykal
2- Çetin Osman Budak
3- Rafet Zeybek
4- Aydın Özer
5- Cavit Arı

İyi Parti
1- Feridun Bahşi
2- Hasan Subaşı
3- Tuba Vural Çokal

HDP
1- Kemal Bülbül

ARTVİN

AK Parti
1- Ertunç Erkan Balta
CHP
1- Uğur Bayraktutan

AYDIN

AK Parti
1- Mustafa Savaş
2- Bekir Kuvvet Erim
3- Metin Yavuz

MHP
1- Deniz Depboylu

CHP
1- Bülent Tezcan
2- Hüseyin Yıldız
3- Süleyman Bülbül

İYİ Parti
1- Aydın Adnan Sezgin

BALIKESİR

AK Parti
1- Adil Çelik
2- Belgin Uygur
3- Yavuz Subaşı
4- Mustafa Canbey
5- Pakize Mutlu Aydemir

CHP
1- Ahmet Akın
2- Fikret Şahin
3- Ensar Aytekin

İYİ Parti
1- İsmail Ok

BİLECİK

AK Parti
1- Selim Yağcı

CHP
1- Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK Parti
1- Cevdet Yılmaz
2- Feyzi Berdibek

HDP
1- Erdal Aydemir

BİTLİS

AK Parti
1- Cemal Taşar
2- Vahit Kiler

HDP
1- Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU

AK Parti
1- Arzu Aydın
2- Fehmi Küpçü

CHP
1- Tanju Özcan

BURDUR

AK Parti
1- Bayram Özçelik
2- Yasin Uğur

CHP
1- Mehmet Göker

ÇANAKKALE

AK Parti
1- Bülent Turan
2- Jülide İskenderoğlu

CHP
1- Muharrem Erkek
2- Özgür Ceylan

ÇANKIRI

AK Parti
1- Muhammet Emin Akbaşoğlu
2- Salim Çivitcioğlu

ÇORUM

AK Parti
1- Ahmet Sami Ceylan
2- Oğuzhan Kaya
3- Erol Kavuncu

CHP
1- Tufan Köse

DENİZLİ

AK Parti
1- Cahit Özkan
2- Şahin Tin
3- Ahmet Yıldız
4- Nilgün Ök

CHP
1- Gülizar Biçer Karaca
2- Kazım Arslan
3- Haşim Teoman Sancar

İYİ Parti
1- Yasin Öztürk

DİYARBAKIR

AK Parti
1- Mehmet Mehdi Eker
2- Ebubekir Bal
3- Oya Eronat

HDP
1- Adnan Selçuk Mızraklı
2- Salihe Aydeniz
3- İmam Taşçıer
4- Remziye Tosun
5- Hişyar Özsoy
6- Semra Güzel
7- Garo Paylan
8- Dersim Dağ
9- Musa Farisoğulları

EDİRNE

AK Parti
1- Fatma Aksal

CHP
1- Okan Gaytancıoğlu
2- Erdin Bircan

İYİ Parti
1- Orhan Çakırlar

ELAZIĞ

AK Parti
1- Metin Bulut
2- Sermin Balık
3- Zülfü Tolga Ağar
4- Zülfü Demirbağ

CHP
1- Gürsel Erol

ERZİNCAN

AK Parti
1- Süleyman Karaman
2- Burhan Çakır

ERZURUM

AK Parti
1- Recep Akdağ
2- Zehra Taşkesenlioğlu
3- Selami Altınok
4- İbrahim Aydemir

MHP
1- Kamil Aydın

İYİ Parti
1- Muhammet Naci Cinisli

ESKİŞEHİR

AK Parti
1- Nabi Avcı
2- Harun Karacan
3- Emine Nur Günay

MHP
1- Metin Nurullah Sazak

CHP
1- Utku Çakırözer
2- Jale Nur Süllü

İYİ Parti
1- Arslan Kabukcuoğlu

GAZİANTEP

AK Parti
1- Abdulhamit Gül
2- Ahmet Uzer
3- Mehmet Erdoğan
4- Abdullah Nejat Koçer
5- Derya Bakbak
6- Ali Şahin
7- Müslüm Yüksel
8- Mehmet Sait Kirazoğlu

MHP
1- Ali Muhittin Taşdoğan
2- Sermet Atay

CHP
1- Bayram Yılmazkaya
2- İrfan Kaplan

İYİ Parti
1- İmam Hüseyin Filiz

HDP
1- Mahmut Toğrul

GİRESUN

AK Parti
1- Cemal Öztürk
2- Kadir Aydın
3- Sabri Öztürk

CHP
1- Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE

AK Parti
1- Hacı Osman Akgül
2- Cihan Pektaş

HAKKARİ

HDP
1- Leyla Güven
2- Sait Dede
3- Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK Parti
1- Hacı Bayram Türkoğlu
2- Hüseyin Yayman
3- Abdulkadir Özel
4- Hüseyin Şanverdi

MHP
1- Lütfi Kaşıkçı
2- İbrahim Gül

CHP
1- Mehmet Güzelmansur
2- Suzan Şahin
3- Serkan Topal
4- İsmet Tokdemir

HDP
1- Barış Atay Mengüllüoğlu

ISPARTA

AK Parti
1- Süreyya Sadi Bilgiç
2- Recep Özel
3- Mehmet Uğur Gökgöz

İYİ Parti
1- Aylin Cesur

MERSİN

AK Parti
1- Lütfi Elvan
2- Ali Cumhur Taşkın
3- Zeynep Gül Yılmaz
4- Hacı Özkan

MHP
1-Olcay Kılavuz
2-Baki Şimşek

CHP
1- Cengiz Gökçel
2- Alpay Antmen
3- Ali Mahir Başarır

İYİ Parti
1- Behiç Çelik
2- Zeki Hakan Sıdalı

HDP
1- Fatma Kurtulan
2- Rıdvan Turan

KARS

AK Parti
1- Ahmet Arslan
2- Yunus Kılıç

HDP
1- Ayhan Bilgen

KASTAMONU

AK Parti
1- Hakkı Köylü
2- Metin Çelik
CHP
1- Hasan Baltacı

KAYSERİ

AK Parti
1- Mehmet Özhaseki
2- Mustafa Elitaş
3- Taner Yıldız
4- İsmail Emrah Karayel
5- İsmail Tamer
6- Hülya Nergis

MHP
1- İsmail Özdemir
2- Mustafa Baki Ersoy

CHP
1- Çetin Arık

İYİ Parti
1- Dursun Ataş

KIRKLARELİ

AK Parti
1- Selahattin Minsolmaz

CHP
1- Türabi Kayan
2- Vecdi Gündoğdu

KIRŞEHİR

AK Parti
1- Mustafa Kendirli

CHP
1- Metin İlhan

KOCAELİ

AK Parti
1- Fikri Işık
2- İlyas Şeker
3- Radiye Sezer Katırcıoğlu
4- Mehmet Akif Yılmaz
5- Sami Çakır
6- Cemil Yaman
7- Emine Zeybek

MHP
1- Saffet Sancaklı

CHP
1- Fatma Kaplan Hürriyet
2- Haydar Akar
3- Tahsin Tarhan

İYİ Parti
1- Lütfü Türkkan

HDP
1- Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA

AK Parti
1- Ahmet Sorgun
2- Tahir Akyürek
3- Orhan Erdem
4- Leyla Şahin Usta
5- Ziya Altunyaldız
6- Hacı Ahmet Özdemir
7- Gülay Samancı
8- Abdullah Ağralı
9- Selman Özboyacı
10- Halil Etyemez

MHP
1- Mustafa Kalaycı
2- Esin Kara

CHP
1- Abdullatif Şener
2- Abdulkadir Karaduman

İYİ Parti
1- Fahrettin Yokuş

KÜTAHYA

AK Parti
1- Ahmet Tan
2- İshak Gazel
3- Ceyda Çetin Erenler

MHP
1- Ahmet Erbaş

CHP
1- Ali Fazıl Kasap

MALATYA

AK Parti
1- Bülent Tüfenkci
2- Öznur Çalık
3- Ahmet Çakır
4- Hakan Kahtalı

MHP
1- Mehmet Celal Fendoğlu

CHP
1- Veli Ağbaba

MANİSA

AK Parti
1- Murat Baybatur
2- Uğur Aydemir
3- İsmail Bilen
4- Semra Kaplan Kıvırcık
5- Mehmet Ali Özkan

MHP
1- Erkan Akçay

CHP
1- Özgür Özel
2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu
3- Bekir Başevirgen

İYİ Parti
1- Tamer Akkal

KAHRAMANMARAŞ

AK Parti
1- Mahir Ünal
2- Ahmet Özdemir
3- Celalettin Güvenç
4- İmran Kılıç
5- Mehmet Cihat Sezal
6- Habibe Öçal

MHP
1- Sefer Aycan

İYİ Parti
1- Faruk Atlı

MARDİN

AK Parti
1- Şeyhmus Dinçel
2- Cengiz Demirkaya

HDP
1- Mithat Sancar
2- Pero Dundar
3- Tuma Çelik
4- Ebrü Günay

MUĞLA

AK Parti
1- Mehmet Yavuz Demir
2- Yelda Erol Gökcan

CHP
1- Mürsel Alban
2- Suat Özcan
3- Burak Erbay
4- Süleyman Girgin

İYİ Parti
1- Metin Ergun

MUŞ

AK Parti
1- Mehmet Emin Şimşek
2- Abdulselam Er

HDP
1- Gülüstan Kılıç Koçyiğit
2- Mensur Işık

NEVŞEHİR

AK Parti
1- Mustafa Açıkgöz
2- Yücel Menekşe

CHP
1- Faruk Sarıaslan

NİĞDE

AK Parti
1- Yavuz Ergun
2- Selim Gültekin

CHP
1- Ömer Fethi Gürer

ORDU

AK Parti
1- Şenel Yediyıldız
2- Ergün Taşcı
3- Metin Gündoğdu

MHP
1- Cemal Enginyurt

CHP
1- Seyit Torun
2- Mustafa Adıgüzel

RİZE

AK Parti
1- Hayati Yazıcı
2- Osman Aşkın Bak
3- Muhammed Avcı

SAKARYA

AK Parti
1- Ali İhsan Yavuz
2- Recep Uncuoğlu
3- Kenan Sofuoğlu
4- Çiğdem Erdoğan Atabek

MHP
1- Muhammed Levent Bülbül

CHP
1- Engin Özkoç

İYİ Parti
1- Ümit Dikbayır

SAMSUN

AK Parti
1- Ahmet Demircan
2- Yusuf Ziya Yılmaz
3- Çiğdem Karaaslan
4- Fuat Köktaş
5- Orhan Kırcalı

MHP
1- Erhan Usta

CHP
1- Kemal Zeybek
2- Neslihan Hancıoğlu

İYİ Parti
1- Bedri Yaşar

SİİRT

AK Parti
1- Osman Ören

HDP
1- Meral Danış Beştaş
2- Sıdık Taş

SİNOP

AK Parti
1- Nazım Maviş

CHP
1- Barış Karadeniz

SİVAS

AK Parti
1- İsmet Yılmaz
2- Mehmet Habib Soluk
3- Semiha Ekinci

MHP
1- Ahmet Özyürek

CHP
1- Ulaş Karasu

TEKİRDAĞ

AK Parti
1- Mustafa Şentop
2- Mustafa Yel
3- Çiğdem Koncagül

CHP
1- Faik Öztrak
2- İlhami Özcan Aygun
3- Candan Yüceer

İYİ Parti
1- Enez Kaplan

TOKAT

AK Parti
1- Yusuf Beyazıt
2- Mustafa Arslan
3- Özlem Zengin

MHP
1- Yücel Bulut

CHP
1- Kadim Durmaz

TRABZON

Ak Parti
1- Muhammet Balta
2- Adnan Günnar
3- Bahar Ayvazoğlu
4- Salih Cora

CHP
1- Ahmet Kaya

İYİ Parti
1- Hüseyin Örs

TUNCELİ

CHP
1- Polat Şaroğlu

HDP
1- Alican Önlü

ŞANLIURFA

AK Parti
1- Ahmet Eşref Fakıbaba
2- Mehmet Kasım Gülpınar
3- Halil Özcan
4- Zemzem Gülender Açanal
5- Mehmet Ali Cevheri
6- İbrahim Halil Yıldız
7- Halil Özşavlı
8- Ahmet Akay

MHP
1- İbrahim Özyavuz

CHP
1- Aziz Aydınlık

HDP
1- Nimetullah Erdoğmuş
2- Ayşe Sürücü
3- Nusrettin Maçin
4- Ömer Öcalan

UŞAK

AK Parti
1- Mehmet Altay
2- İsmail Güneş

CHP
1- Özkan Yalım

VAN

AK Parti
1- Osman Nuri Gülaçar
2- İrfan Kartal
3- Abdulahat Arvas

HDP
1- Sezai Temelli
2- Bedia Özgökçe Ertan
3- Murat Sarısaç
4- Muazzez Orhan
5- Tayip Temel

YOZGAT

AK Parti
1- Bekir Bozdağ
2- Yusuf Başer

MHP
1- İbrahim Ethem Sadef

CHP
1- Ali Keven

ZONGULDAK

AK Parti
1- Polat Türkmen
2- Ahmet Çolakoğlu
3- Hamdi Uçar

CHP
1- Ünal Demirtaş
2- Deniz Yavuzyılmaz

AKSARAY

AK Parti
1- İlknur İnceöz
2- Cengiz Aydoğdu

MHP
1- Ramazan Kaşlı

İYİ Parti
1- Ayhan Erel

BAYBURT

AK Parti
1- Fetani Battal

KARAMAN

AK Parti
1- Recep Şeker
2- Selman Oğuzhan Eser
CHP
1- İsmail Atakan Ünver

KIRIKKALE

AK Parti
1- Ramazan Can

MHP
1- Halil Öztürk

CHP
1- Ahmet Önal

BATMAN

AK Parti
1- Ziver Özdemir

HDP
1- Feleknas Uca
2- Necdet İpekyüz
3- Ayşe Acar Başaran
4- Mehmet Ruştu Tiryaki

ŞIRNAK

AK Parti
1- Rizgin Birlik

HDP
1- Hasan Özgüneş
2- Nuran İmir
3- Hüseyin Kaçmaz

BARTIN

AK Parti
1- Yılmaz Tunç

CHP
1- Aysu Bankoğlu

ARDAHAN

AK Parti
1- Orhan Atalay

CHP
1- Öztürk Yılmaz

IĞDIR

MHP
1- Yaşar Karadağ

HDP
1- Habip Eksik

YALOVA

AK Parti
1- Ahmet Büyükgümüş
2- Meliha Akyol

CHP
1- Özcan Özel

KARABÜK

AK Parti
1- Cumhur Ünal
2- Niyazi Güneş

CHP
1- Hüseyin Avni Aksoy

KİLİS

AK Parti
1- Mustafa Hilmi Dülger
2- Ahmet Salih Dal

OSMANİYE

AK Parti
1- Mücahit Durmuşoğlu
2- İsmail Kaya

MHP

1- Devlet Bahçeli

CHP
1- Baha Ünlü

DÜZCE

AK Parti
1- Fahri Çakır
2- Ayşe Keşir

MHP
1- Ümit Yılmaz


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend