2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı


0
1 Paylaşım

Bu sabah ülkemizdeki öğrencilerin birçoğunun ve velilerin büyük bir merakla beklediği LGS 2018 yerleştirme sonuçları açıklandı. İlk defa bu sene uygulanan Lise Giriş Sınavları sonuçları öğrenci ve velilerde sevinçten çok büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Ünlü eğitim danışmanı Abbas Güçlü bu sonuçların herkeste büyük bir hayal kırıklığı yarattığını, evine en yakın okula bile giremeyenlerin, yüzde 5’lik dilime girseler de yerleşemeyen sayısız öğrenci, hiçbir yere yerleşemeyen bir sürü öğrenci var olduğunu söyledi. Ve bu yüzden sonuçlardan memnun olan kişi sayısının çok az olduğunu ancak MEB’ten kimsenin herhangi bir açıklama yapmadığını yazdı. 2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı yaşattı. Sizler bu durumu yazdık.

2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı

2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı

Açıklanan bu sonuçlardan dolayı #lgs2018 etiketi sosyal medyanın gündemine oturdu ve ünlü ünsüz birçok kişi konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Cem Yılmaz’ın abisi olarak bildiğimiz yazar vb. Kimlikleri ile öne çıkan Can Yılmaz #lgs2018 sonuçlarını gördükten sonra olanın yine çocuklara olduğunu belirttiği bir yorum paylaşmış.

Serkan Altuniğne #lgs2108 etiketi altından yazılanlara bakıldığından çocukların hayallerine bu sonuçların nasıl kabus gibi çöktüğünü görebildiğini paylaşmış.

Twitter’da Spidey kedi ama açıkta kaldı rumuzuna sahip ve bu seneki sınava kalmış bir kullanıcı ise yüzdelik dilimi yüzde 5, toplam ortalaması yüzde 99.27 olmasına rağmen açıkta kaldığı için diyecek bişi bulamadığını paylaşmış.

Orhun Demirkol isimli bir öğretmen ise sınav stresini ortadan kaldıracağız diye ortaya atılan ancak yüzde 97’lik bir ortalamaya sahip olmasına rağmen açıkta kalan ve ben okuyamayacağım diye ağlayan öğrencisinin ve daha benzer birçok öğrencinin vebalini kim ödeyecek diye soran bir paylaşımda bulunmuş.

Twitter’da mervee isimli rumuzu ile twit atan bir başka kullanıcı ise kardeşi 98 ortalama ile en yakın okula bir yerleşememesinin ancak dersleri berbat olan kuzeninin Anadolu Lisesi’ne yerleşmesinin hesabını sorulması gerektiğini anlatan bir twit atmış.

Bu ve benzeri konu ile ilgili sosyal medyada paylaşım olsa da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan hala bir açıklama yapılmadı. Bu da ortamı iyi gerginleştirmiş durumda. Bakalım çocuklarımızın akıbeti ne olacak?


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Aycan

Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend