2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı


0

Bu sabah ülkemizdeki öğrencilerin birçoğunun ve velilerin büyük bir merakla beklediği LGS 2018 yerleştirme sonuçları açıklandı. İlk defa bu sene uygulanan Lise Giriş Sınavları sonuçları öğrenci ve velilerde sevinçten çok büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Ünlü eğitim danışmanı Abbas Güçlü bu sonuçların herkeste büyük bir hayal kırıklığı yarattığını, evine en yakın okula bile giremeyenlerin, yüzde 5’lik dilime girseler de yerleşemeyen sayısız öğrenci, hiçbir yere yerleşemeyen bir sürü öğrenci var olduğunu söyledi. Ve bu yüzden sonuçlardan memnun olan kişi sayısının çok az olduğunu ancak MEB’ten kimsenin herhangi bir açıklama yapmadığını yazdı. 2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı yaşattı. Sizler bu durumu yazdık.

2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı

2018 LGS Sonuçlarında Büyük Düş Kırıklığı

Açıklanan bu sonuçlardan dolayı #lgs2018 etiketi sosyal medyanın gündemine oturdu ve ünlü ünsüz birçok kişi konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Cem Yılmaz’ın abisi olarak bildiğimiz yazar vb. Kimlikleri ile öne çıkan Can Yılmaz #lgs2018 sonuçlarını gördükten sonra olanın yine çocuklara olduğunu belirttiği bir yorum paylaşmış.

Serkan Altuniğne #lgs2108 etiketi altından yazılanlara bakıldığından çocukların hayallerine bu sonuçların nasıl kabus gibi çöktüğünü görebildiğini paylaşmış.

Twitter’da Spidey kedi ama açıkta kaldı rumuzuna sahip ve bu seneki sınava kalmış bir kullanıcı ise yüzdelik dilimi yüzde 5, toplam ortalaması yüzde 99.27 olmasına rağmen açıkta kaldığı için diyecek bişi bulamadığını paylaşmış.

Orhun Demirkol isimli bir öğretmen ise sınav stresini ortadan kaldıracağız diye ortaya atılan ancak yüzde 97’lik bir ortalamaya sahip olmasına rağmen açıkta kalan ve ben okuyamayacağım diye ağlayan öğrencisinin ve daha benzer birçok öğrencinin vebalini kim ödeyecek diye soran bir paylaşımda bulunmuş.

Twitter’da mervee isimli rumuzu ile twit atan bir başka kullanıcı ise kardeşi 98 ortalama ile en yakın okula bir yerleşememesinin ancak dersleri berbat olan kuzeninin Anadolu Lisesi’ne yerleşmesinin hesabını sorulması gerektiğini anlatan bir twit atmış.

Bu ve benzeri konu ile ilgili sosyal medyada paylaşım olsa da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan hala bir açıklama yapılmadı. Bu da ortamı iyi gerginleştirmiş durumda. Bakalım çocuklarımızın akıbeti ne olacak?


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
Aycan