2018 Rusya Dünya Kupasına Katılamayan Ülkeler


-1

2018 Dünya Kupası, tam 32 ülkenin katılımıyla Rusya’da gerçekleşecek. Birbirinden güçlü takımlar, birbirleri ile mücadele ederken tribünlerden ekran başından milyonlarca futbol severler, bu heyecana izleme şansı yakalayacak. 2018 Dünya Kupası’na giden takımlar, son hazırlıklarını tamamlamak üzere. Mayıs sonu ve Haziran başında oynanacak hazırlık maçlarıyla Dünya Kupası’nda mücadele edecek ülkeler, kadrolarını son şekli verecek.
Bu turnuva, aynı zamanda katılma başarısı gösteremeyen ülkelerle de unutulmayacak. Futbol severler, köklü futbol kültürünü sahip olan bazı ülkeleri 2018 Dünya Kupası’nda izleyemeyecek. İşte 2018 Rusya Dünya Kupasına Katılamayan Ülkeler:

2018 Rusya Dünya Kupasına Katılamayan Ülkeler

İtalya Halen Şokta!

Dünya Kupası finalleri deyince akıllara gelen ilk ülkelerden biri İtalya’dır. Çünkü İtalya, şimdiye kadar 6 kez Dünya Kupası’nda final oynadı ve 4 kez Dünya Kupası kazandı. İtalya Brezilya ve Almanya ile birlikte dünya Kupası’nı en çok kazanan 3 ülkeden biri. İtalyanlar, play-off maçında İsveç’e elendi ve 2018 Dünya Kupası’na katılma hakkı elde edemedi. Dünya Kupası’na gidemeyen ülkeler arasında yer alan İtalya’nın turnuva sonrası, köklü bir değişiklik yapması bekleniyor.

2018 Rusya Dünya Kupasına Katılamayan Ülkeler
Finallerin Takımı Hollanda

Hollanda, Dünya Kupası finallerinde heyecan yaratan bir diğer futbol ülkesidir. 1974, 1978 ve 2010 yıllarında Dünya Kupası finali oynayan Hollanda’nın aynı zamanda birçok kez çeyrek final ve yarı finale kadar yükseldiğine şahit olduk. Ancak Hollanda da tıpkı İtalya gibi futbol severleri üzen bir diğer ülke. Eleme grubunu 3. sırada tamamlayan Hollanda, 2018 Dünya Kupası vizesi alamayan önemli futbol ülkelerinden bir diğeri.

 http://fisskos.com/2018-rusya-dunya…ilamayan-ulkeler/ ‎
Amerika Birleşik Devletleri

Dünya Kupasına katılamayarak hayal kırıklığı yaratan bir diğer ülke ABD oldu. ABD, 1986 yılından itibaren düzenlenen her Dünya Kupası’na katılıyordu. Ancak eleme grubunu 5. sırada bitiren ABD, 2018 Dünya Kupası’nda yer alamayacak.

Çek Cumhuriyeti

1993 yılından Çekoslovakya’nın dağılmasıyla kurulan Çek Cumhuriyeti, Dünya Kupası’nın gediklisi olan ülkelerden biriydi. Köklü bir futbol kültürüne sahip olan Çekler de 2018 Dünya Kupası’nda yerini alamayacak. Çek Cumhuriyeti, eleme grubunu 3. sırada bitirerek Dünya Kupası’na gitme hakkı elde edemedi.

Yunanistan

Yunanistan, Dünya Kupalarında hiçbir zaman iddialı olmadı. Ancak 2004 Avrupa Şampiyonu olan Yunanlılar beklentileri fazlasıyla arttırmıştı. Fakat 2004 Avrupa şampiyonluğundan sonra Yunanistan’ın önemli bir başarısı görünmüyor. Yunanistan, 2018 Dünya Kupası’nda da yok. Play-off maçlarında Hırvatistan’a elenen Yunanlılar, 2018 Dünya Kupası’na gidemedi.

Türkiye

Futbola yaptığı yatırımlarla Avrupa’nın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye de 2018 Dünya Kupası’nda yer almıyor. Ne yazık ki A Milli futbol takımımız 2002 Dünya Kupası ve 2008 Avrupa Kupası’ndan sonra önemli bir başarı elde edemedi.
Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’na gidemeyen yüksek profilli diğer ülkeler ise şunlar: Şili, Galler, İrlanda, Karadağ, Slovakya, Ukrayna, Cezayir, Kamerun, Avusturya, Gana…


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

-1