30 Yaşından Önce Ev Sahibi Olmanın Yolları


0
2 Paylaşım

23Üniversite hayatı, sonrasında alınması gereken bazı eğitimler, işe başlama ve ilerleme derken göz açıp kapayıncaya kadar 30 yaşına geliyoruz. 30 yaşından önce ev sahibi olmanın yolları sanıldığı gibi zor değildir. Her insan gibi siz de bir ev sahibi olup kira derdinden kurtulmak istiyor olabilirsiniz, üstelik bunu 30 yaşından önce yapabilmek hayatınızı oldukça kolaylaştıracak, kazandığınız parayı bir eve yatırmak, paranızın da değerlenmesini kolaylaştıracaktır.

30 Yaşından Önce Ev Sahibi Olmanın Yolları

Ev Projelerini Takip Edin

Ev projelerinin artmasıyla birçok ödeme alternatifinin karşımıza çıkmakta olduğu bu dönemi değerlendirmek için kolları sıvamanızı tavsiye ederiz. 30 yaşından önce ev sahibi olmanın yolları için öncelikle kararlı olmalı ve kendinize alternatifler üretmelisiniz.

Kiraladığınız Evi Satın Alabilirsiniz

Kiraladığınız evi satın almayı düşünebilirsiniz. Belki öğrencilik yıllarınızdan beri bu evde oturmaya devam ediyorsunuz, belki de iş hayatına atıldığınız günden beri aynı evdesiniz. 30 yaşından önce ev sahibi olmanın yolları arasında en konforlusu bu yöntemdir. Üstelik kiracısı olduğunuz evi seviyor ve yaşamaktan huzur buluyorsanız. Ev sahibinizle, oturduğunuz evi satın almak için iletişime geçebilirsiniz. Düzeninizi hiç değiştirmeden ev sahibi olmak sizin için oldukça konforlu olacaktır.

30 Yaşından Önce Ev Sahibi Olmanın Yolları

30 yaşından önce ev sahibi olmanın yolları : Paylaşımlı Satın alma

İş hayatına yeni başlanan 20’li yaşlarda ev alacak kadar yüksek gelirler elde etmek çok da kolay olmasa gerek. Bu durumda güvendiğiniz bir arkadaşınızla ya da bir yakınınızla ortaklaşa ev satın alabilirsiniz. Banka kredilerini araştırabileceğiniz gibi, ailelerinizden borç alma alternatiflerini de eğer mümkünse değerlendirebilir ya da ev projelerindeki ödeme alternatiflerinden birini seçerek ortaklaşa ev satın alabilirsiniz.

İcraya düşen evleri satın almak

Bir grup tarafından ahlı mal olarak tabir edilip alınmak istenmese de tamamen farklı düşünen ve icra davalarından dolayı satışa çıkarılmış mülkleri takip ederek, değerinin çok altında ev sahibi olmayı düşünenler de bulunmaktadır. Ederinden çok daha düşük meblalara, çok lüks evleri satın alma ihtimaliniz bulunduğu için bu alternatifi de değerlendirebilirsiniz.

30 Yaşından Önce Ev Sahibi Olmanın Yolları

Devlet Destekleri

Son olarak devletin zaman zaman vatandaşlarını ev sahibi yapmak için çıkardığı ödeme yöntemleri ve ev projeleri bulunduğunu, uygun fiyatlı ev satın almak için bu alternatifin de oldukça kazançlı ve güvenilir olduğunu belirtmek isteriz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
1
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
1
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
1
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
1
nefret
sevdim sevdim
2
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend