ABD’li ünlü şef Anthony Bourdain İntihar Etti


0

ABD’li ünlü şef Anthony Bourdain İntihar Etti… 61 yaşındaki ünlü şefin intihar haberini alan sevenleri yıkıldı. İntihar sebebi henüz bilinmeyen ünlü şef aynı zamanda televizyon programcısı ve yazardı. Anthony Bourdain, herkesin özendiği bir hayata sahipken neden böyle bir durum yaşandı henüz bilinmiyor. Milyonların izlediği televizyon programları ile büyük bir hayran kitlesi olan ünlü şefin intiharı ve hayatı hakkında her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

ABD'li ünlü şef Anthony Bourdain İntihar Etti

ABD’li ünlü şef Anthony Bourdain İntihar Etti

ABD’li ünlü şef Anthony Bourdain kimdir?

Genç yaşta yaptığı Fransa gezisi ile yemeğe olan düşkünlüğü başlayan Abd’li ünlü şef Anthony Bourdain, dünyanın en iyi şeflerinden biri olarak anılmaktaydı. Aynı zamanda televizyon programı da yapan Bourdain, bilinmeyen bir sebepten dolayı 61 yaşında intihar etti. Anthony Michael Bourdain 25 Haziran 1956 yılında Newyork’da dünyaya geldi. New York’taki Brasserie Les Halles ‘ın baş şefi olan Bourdain yemek tutkusu ile tanınıyordu. Genç yaşta ailesi ile yaptığı Fransa gezisi sonrası kariyerine yemek üzerine yön verdi. İlk defa o gezide bir teknede istiridye tattı. ABD’li ünlü şef Anthony Bourdain, istiridye tadımından sonra değişik tatlar bulmak üzere dünyayı dolaşmaya karar verdi. İyi ya da kötü fark etmez tüm değişik tatları denemeye karar verdi.

ABD'li ünlü şef Anthony Bourdain İntihar Etti

Anthony Bourdain Kitapları ve TV Programları

2005’te Travel Channel adlı Tv kanalında No Reservations adlı bir TV serisi üreten ABD’li ünlü şef Anthony Bourdain aynı zamanda bir çok kitabın da yazarıdır.
Kitchen Confidential|Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly,

Cook’s Tour: In Search of the Perfect Meal,

Gone Bamboo,

Bone in the Throat,

Typhoid Mary (An Urban Historical),

Anthony Bourdain’s Les Halles Cookbook,

The Bobby Gold Stories,

The Nasty Bits,

Kitapları ile milyonlara ulaşan ünlü şefin intihar sebebi bilinmemektedir. Belki de birçok kişinin özendiği bir yaşama sahip olan Bourdain’in intiharının altında yatan sebep neydi? Gelecek günlerde bu konuda yeni bir yazı yazacağımızı ve olayın ardındaki sır perdesinin aralanacağını düşünüyoruz. Tüm dünyanın severek takip ettiği ünlü şef Bourdain, ardında unutulmaz anılar bıraktı.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
Aycan