Akışkanlar Sanatı: Liquid Particles


0
4 Paylaşım

Portekizli CGMonkeyKing, akışkanlar sanatı ile bir sanatçının eserini baz alarak, onu akışkanlar sanatı ile yeniden yorumluyor. Gustav Klimt’in eseri olan Kiss yorumlanarak Portekizli sanatçının yorumu ile yeni bir tat kazanıyor. Teknoloji artık sanata da bulaşmış durumda. Video teknolojileri geliştikçe görsel sanatlarda sürekli bir yenilik ile karşılaşıyoruz. Efekt teknolojileri ise sanatın her dalında karşımıza çıkıyor. Sinemada efektlerin gücü ile merak uyandıran filmlere gitmeyen yoktur herhalde. Bir görsel efekt şöleni olan Marvel’in sinematik evreni verilecek en önemli örneklerden biridir. Video paylaşım sitelerinde ise 3B modelleme ya da video efekt çalışmaları ile ünlenen birçok sanatçı mevcut. Akışkanlar Sanatı ile ilgili tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Akışkanlar Sanatı

Akışkanlar Sanatı: Liquid Particles

Sanattan Sanat Doğuyor

Potekiz’de Nazare isimli bir kasabada büyüyen sanatçı, CGMonkeyKing takma adıyla tanınıyor. Asıl adı David A. Ferreira olan sanatçı, aslında biyoloji eğitimi almış. Fakat içindeki sanat aşkı onu bu alandan çok daha farklı yerlere yönlendirmiş. Mimarlık eğitimi alan CGMonkeyKing, ilgi alanının bilgisayar ile üretilen sanat olduğunu belirtiyor. Bir akademide eğitmenlik yapan, sanatçı, 7 yıldır aynı zamanda bu alanda serbest çalışmalar yapıyor. Serbest çalışma tarzı ile oldukça ünlü sanatçılar ile tanışma şansı yakaladığı gibi sanattan da sanat doğuran tekniğini yaygın hale getiriyor.

Akışkanlar sanatı ve CGMonkeyKing

CGMonkeyKing Akışkanlar sanatı ile yarattığı harikaları tüm sanatseverler ile son videosunda paylaşıyor. Redshift programından yararlanan sanatçı, videodaki görselleri bu şekilde elde ediyor. Videoyu izlemeye başladığınız zaman, dünyada yeni bir yaşam örtüsü keşfedilmiş gibi hissediyorsunuz. Adeta yeni bir gezegende yaşamaya başlamışsınız gibi hissettiğiniz videolarda kendinizi keşfe çıkmış gibi hissediyorsunuz. Bir sonraki karede neyi keşfedeceğinizi merak ederken, videodan gözünüzü alamıyorsunuz. Birikme ve dağılmaların izlendiği renk partikülleri zihnimizde adeta farklı bir yorumla şekilleniyor. Gustav Klimt’in esesi Kiss’i kendisine referans alarak bu çalışmayı gerçekleştiren sanatçı, farklı yorumu ile adından sıklıkla bahsettiriyor. Klimt’in eserindeki renk tablosundan yararlanan sanatçı, aynı tablodaki yolu izlediğini belirtiyor. Modelleme aşamasında ise Houdini programını kullanan sanatçı, sonuç aşamasında da dediğimiz gibi Redshift ile muhteşem son dokunuşu gerçekleştiriyor. CGMonkeyKing adını aratarak sosyal medya üzerinden tüm eserlerine ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
4 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend