Herkesin İmrendiği Bir İlişkiye Sahip Olmak ve Aşkın Çıtasını Zirveye Taşımak İçin Uymanız Gereken 5 Altın Kural


0

Her zaman her yerde gözümüz aşırı uyumlu çiftlere takılıyor. Herkesin imrendiği bir ilişkiye sahip olmak ise herkesin hayali. Ne zaman bir ilişkiye başlasak çok büyük umutlarla başlıyoruz ama sonu genelde hüsran. Peki bizim başaramadığımız o mükemmel ilişkiler nasıl yaşanıyor? Ve asıl mevzu yanlış insan seçmek mi yoksa gerçekten sorun onlarda değil de bizde mi? Aşkın çıtasını zirveye taşımak ve mükemmel ilişkiyi yaşamak için bizim yapmamız gerekenler neler? Bu yazımızda sizler için bu noktalara değindik. Bakalım kendimizde yapacağımız ufak değişimlerle mükemmel bir ilişkiye sahip olabiliyor muyuz? Aşkın Çıtasını Zirveye Taşımak İçin Uymanız Gereken 5 Altın Kural nedir?

Aşkın Çıtasını Zirveye Taşımak İçin Uymanız Gereken 5Altın Kural

Aşkın Çıtasını Zirveye Taşımak İçin Uymanız Gereken 5 Altın Kural

1.Her zaman nazik olmalısınız

İlişkinin en başında her iki taraf da birbirine nazik davranıyor olabilir. Ancak zaman geçtikçe maalesef ilk kaybedilen, saygı oluyor. Özellikle kavga anlarında yitirilen saygı, geri dönüşü olmayan durumları yaşamanıza sebep olabiliyor. Bir kere kaybederseniz, saygıyı geri kazanmanız da zor oluyor. Partnerinizle aynı fikirde olmayabilirsiniz. Ama bu bu ona saygısızlık yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Siz yapmadığınızda karşı taraf da çekinir ve size saygılı davranabilir. Ne diyelim, denemekte fayda var.

2.Sadece kadınlar değil, erkekler de güldüren bir partner ister

Hem gülümseyin hem de gülümsetin. Bu tabi ki her durumda mümkün olmayabilir ancak genel anlamda sürekli negatif olan kişiler bir süre sonra karşı tarafın uzaklaşmasına neden olmaktadır. Partnerinizin morali bozuksa ona moral verin. Ya da siz mümkün olduğunca gülümseyin.

Aşkın Çıtasını Zirveye Taşımak İçin Uymanız Gereken 5 Altın Kural

3.Kavgaları büyütmeyin

Elbette çok önemli konularda anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Ancak çok ufak mevzularda kavga çıkartmak ve bu kavgaları uzatmak ilişkiyi bitme noktasına getirir. Herkesin imrendiği bir ilişkiye sahip olmak her şeyden önce sabır gerektirir.

4.Evliyseniz asla çocuklarınızın önünde tartışmayın

Evlilik hayatında anlaşmazlıkların olması normaldir. Ancak çocuklarınızın önünde tartışmak hem onların ileride ilişkilerinde böyle davranmasına sebep olacaktır hem de size olan güvenleri sarsılacaktır. Bir çocuğun her zaman en büyük ihtiyacı ebeveynlerinden göreceği sevgidir. Yüksek sesle yapılan büyük kavgalar çocukların psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Uzun vadede çocuğunuzda psikolojik sorunlar ortaya çıkacaktır.

Aşkın Çıtasını Zirveye Taşımak İçin Uymanız Gereken 5 Altın Kural

5. Ona küçük sürprizler yapın

Başucuna küçük notlar bırakmak, gün içinde beklemediği anda sevgi dolu mesajlar atmak ya da aklınıza ne gelirse. Herkesin imrendiği bir ilişkiye sahip olmak için ihtiyacınız olan aslında maddiyat değil sevgidir. Maddiyat elbette çok önemli, ama gerçek sevgiden daha önemli değil.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0