BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 NASA’nın Yarışmasında Dünya İkincisi Oldu


2

Zonguldak’ta bulunan Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerini içinde barındıran BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 NASA tarafından düzenlenen yarışmada Dünya ikincisi oldu. ABD’deki NASA’nın sponsorluğundaki CanSat Competition 2018’de son 40 üniversite arasında yer alarak finale katılamaya hak kazanan BEÜ Uzay Takımı Dünya İkincisi olmayı başardı. Model uygulama yarışmasındaki bu muhteşem başarısından ötürü BEÜ Uzay Takımı ile gurur duyuyoruz. Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik üniversitesi öğrencilerini Fisskos olarak kutluyoruz.

BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 NASA'nın Yarışmasında Dünya İkincisi Oldu

BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 NASA’nın Yarışmasında Dünya İkincisi Oldu

BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 Başarılar Kazanmaya Devam Ediyor….

ABD’nin Teksas eyaletinde 8-10 Haziran tarihlerinde gerçekleşen Amerikan Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü ile Amerikan Uzay Bilimleri Derneği’nin düzenlendiği model uydu yarışmasında yer alan BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 yarışmada yer alan rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. 40 üniversite takımının yer aldığı bu yarışmada Türkiye’den BEÜ Uzay Takımı Grizu-263 finale yükseldikten sonra Nasa mühendislerinden oluşan jüri tarafından 98.90 puana layık görülerek Manchester Üniversitesi’nin ardından Dünya ikincisi oldu.

Sosyal Medyada Bu Sonuç Büyük Destek Buldu

Desteklerini gösteren herkese Twitter’dan teşekkür edern BEÜ Uzay Takımı Grizu- 263 büyük bir coşkuyla karşılandı. Ülkemiz ve Türkiye’deki tüm üniversiteler adına teşekkür eden Bülent Ecevit Üniversitesi rektörlüğü takım tebrik eden bir twit attı: “Üniversitemiz Grizu-263 | Uzay Takımı Nasa sponsorluğunda Amerika Birleşik Devletleri’nde katıldıkları CanSat Competition 2018’de tüm görevleri eksiksiz tamamlayarak Dünya 2.’ni Zonguldak/Türkiye’ye gururla getirmiş bulunmaktalar. Kendilerini tebrik ediyoruz.”. Gençlere gelen tebrikler bununka sınır kalmadı. Sosyal medyadan bu başarılı gençleri tebrik eden ve destekleyen birçok kullanıcı Twitter üzerinden onların bu başarılarından dolayı hissettiklerini paylaştıkları twitler attı. Bu gençler başarılarına devam edecek gibi gözüküyor.

Twitter üzerinden atılan destek mesajlarından bazıları;

“Mutluluktan gözlerim yaşardı arkadaşlar, çok sevindim. Geçen senenin deneyimlerini bu sene bu kadar iyi değerlendirdiniz.
” Tebrik ediyorum, daha nice nice başarılarınızı bekliyorum. Gurur duyuyorum sizinle!”
” Gençler ellerinize sağlık, muhteşem bir başarı elde ettiniz. Devamını bekliyoruz.”
” Grizu-263 muhteşemsiniz, bizi yine gururlandırdınız. İyi ki varsınız ama devamını da bekliyoruz.”


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

2