Bitcoin Avantajları Nelerdir?


0

Bitcoin nedir, nasıl alınır?  Madenciliği nasıl yapılır? Kısacası bu kripto para hakkında her şeyi bu yazımızda sizler için derledik.

Blok zincir ağının ilk bloğu olan blok #0 bundan tam 9 yıl önce ocak ayında çıkartılmıştır. Onun için kuşkusuz kripto para piyasasında en çok yatırım alan üyedir diyebiliriz. Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir.

Son dönemde Dolar ve Euro’ya alternatif olarak gösterilecek kadar büyük bir başarı elde etmiştir. sembolü ฿, kısaltması ise BTC olan bitcoin özellikle 2017 yılından itibaren her gün ilgilenen ya da ilgilenmeyen herkesin en az bir kere duyduğu bir konu haline gelmiştir.

Bitcoin Avantajları

 

Bitcoin kullanımı

Bitcoin kullanımı için sanal bir cüzdana ihtiyacınız bulunuyor. Kişi başına cüzdan sınırı bulunmuyor. Dilediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile para alabilir, para gönderebilir hatta alış veriş bile yapabilirsiniz. Kripto paralar ödemeyi yapan adresten alıcı adrese şifrelenmiş ve imzalanarak gönderilirler. Oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize gerek olmaması da kullanıcılar açısından oldukça tercih edilen bir durumdur.

Bitcoin kullanmanın avantajları nelerdir?

Teknik tasarımı itibariyle maksimum 21 milyon adet Bitcoin üretilebilir bu sebeple, enflasyon oranı oldukça düşüktür bu da kullanmanın avantajları arasında ilk sırada yer almaktadır. Para arzının yüksek olmasıyla artan enflasyon bu durumda onun için geçerli olmamaktadır. Kripto para sistemi  herhangi bir hükümete bağlı olmadığı için, çökme riski oldukça düşüktür. Teknolojisi peer to peer (P2P) sistemiyle; yani hiç bir aracı olmadan direkt olarak eşler-arası çalışıyor. Bu da 3. Şahıs servislerini kullanma zorunluluğunu tamamen ortadan kaldırıyor. Bu kripto para biriminde geri talep etme gibi bir sistem olmamasını da  kullanmanın avantajları arasında sayabiliriz. Son dönemde adından sıkça bahsettiren Bitcoin paranın yerini alır mı biz de merak ediyoruz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend