Bitcoin Ne Olacak ?


0

Bitcoin ve benzeri kripto para birimleri 2017 yılını harika geçirse de 2018 yılının başında büyük düşüşler yaşadı. Şu anda piyasa yükseliyor gibi görünse de ne yaşayacağına dair net bir beklenti yok. Yani fazlasıyla belirsiz bir piyasa olduğu için bazen 24 saat içinde 1000-2000 Dolar civarlarına düşüş yaşayacağına dair bilgiye sahip olabiliyorsunuz bir yatırımcı olarak. Bu durumlarda yatırımcılar hangi seviyeden alım- satım yapmaları gerektiğini bilmiyorlar. Burada önemli olan şey kendi yatırım stratejinizi belirlemek. Uzmanlara göre kendinize belirli bir zaman aralığında kazanç sağlama hedefi koyduysanız buna göre alım-satım yapmanız her zaman sizin için avantajlı olacaktır. Bitcoin Ne Olacak ?

Bitcoin Ne Olacak

Bitcoin Ne Olacak?

Elde edilen kazançlar sayesinde gün geçtikçe daha da popülerleşen bir para birimi olan Bitcoin’i ne zaman alıp satacağınıza finans partilerinin takibi ile, işletim sistemi ve teknolojisi hakkında doğru bilgiye sahip olarak ve kripto para haber merkezlerini sürekli takip ederek siz karar verebilirsiniz. Eğer kendinize belirli bir zaman dilimi ve işlem görülen belirli bir düzey belirlerseniz kripto paranızı alıp satarken daha az hata yapma ihtimaliniz olacaktır.

Genel olarak bakıldığında bir para birimi değeri düşüyorsa satılır, artıyorsa satın alınır. Bu prensibi kendi kazanç stratejinize entegre ettikten sonra yukarıda belirttiğimiz unsurları takip ederseniz, kısa sürede kripto paraların doğasını anlayacak ve daha kazançlı yatırımlar yapabiliyor olacaksınız.

Bitcoin Ne Olacak

Bitcoin Yükselecek Mi?

Uzmanlara göre Bitcoin daha da yükselecek. 2017 yılını çok iyi geçiren ancak 2018′ de yapılan hamlelerle anormal düşen Bitcoin şu sıralar yükselişe geçti. Bir analiste göre Nisan ayı başında yaşanan 3 bin dolarlık artış sayesinde psikolojik ve teknik direnç seviyeleri de arttı. Uzmanların büyük bir kısmına  göre şu anda 9.293 Dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin eğer ki 10 bin dolar sınırını aşarsa kısa sürede 15 bin dolar sınırına da ulaşabilir. 10 bin doları gören boğalar tekrar Bitcoin’e yönelebilir her ne kadar Bitcoin yatay seviyede ilerlese de bir süredir Dünya’ nın en büyük 2. borsası olan Nasdaq’ın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerini arttıracak çok önemli bir adım atacağına dair ortalıkta söylentiler dolaşıyor.

Bir süre önce bu borsanın CEO’sunun Nasdaq’ ın bir kripto para borsası olmayı düşünebileceğine dair açıklaması bu
söylentileri doğrular nitelikte. Bunun yanında Nasdaq ve ABD’nin lider kripto para borsalarından Gemini özel bir ortaklık kurdular. Bu ortaklık ile Gemini kripto ticaretini izlemek için Nasdaq’ ın teknolojisinden yararlanacak.

Bitcoin Ne Olacak

Bunların yanında birçok banka sistemlerine Bitcoin ve benzeri diğer kripto paraları entegre etmeye başladı. Bunların arasında bir Türk bankası olan Akbank’da var. Akbank yakın zamanda Ripple ile para transferi ve benzeri işlemlerin yapılmasını sağlayacak.

Bu atılımlar Bitcoin ve benzeri diğer kripto paraların değerlerinin artacağına dair büyük işaretler. İlerleyen günlerde bu öngörülerin doğru olup olmadığını hep beraber göreceğiz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0