Bitcoin’e Rakip Turcoin Geliyor!


0
1 Paylaşım

Kripto para birimi Bitcoin ile artan küresel finans piyasasındaki dalgalanmaların sonu gelmeyecek gibi gözüküyor. Bitcoin isimli yeni bir kripto para birimine henüz alışmışken 2018’in Ocak ayında yeni bir sanal para ile tanıştık. İsmi Turcoin olan bu yeni sanal para, oldukça iddialı bir şekilde Türkiye piyasasına giriş yaptı. “Bitcoin’e Rakip Turcoin Geliyor!” sloganıyla tanıtımları yapılan Turcoin’in iddiası, Bitcoin’e rakip olmak. Turcoin’in bu iddiasını ne ölçüde gerçekleştireceği merakla beklenirken herkesi şaşırtan başka bir gelişme gündeme bomba gibi düştü.  Turcoin ismiyle tüm Türkiye’de yankı uyandıran bu yeni sanal para biriminin arkasında geçmişte birçok kişiyi dolandıran saadet zinciri elemanları var!

Bitcoin’e Rakip Turcoin

Kripto Paralara Rağbet Her Geçen Gün Artıyor

Kısa bir geçmişe sahip Kriptoloji bilimi kullanılarak şifrelenmiş kripto para birimleri, artık zirve yapmış durumda diyebiliriz. Bitcoin’in başını çektiği kripto birimleri, 2017 yılındaki yükselişine 2018 yılında da devam edeceğe benziyor. Bitcoin’e geçmişte yatırım yapanlar günümüzde tahmin edilenden de yüksek bir kazanç sağlamış durumda.

Bitcoin başta olmak üzere kriptolu sanal para birimlerinin günümüzde etkisi o kadar fazla ki birçok sektörde bu para birimleri kullanılmaya başlandı. Gelecekte kriptolu sanal paraların şu an tedavülde olan paraların yerine kullanılacağı şeklinde kehanette bulunan otoritelerin varlığı da bu yeni para sistemlerinin etkilerini gayet iyi özetliyor.

Bitcoin’in GeleceğiBitcoin

Bir yazılım dehası olan ve 21. yüzyılın en büyük buluşlarından biri olarak görülen Bitcoin, alanında yalnız başına kalmayacak gibi görünüyor. Çünkü kriptolu sanal para birimi pastasından pay almak isteyenler çoktan harekete geçti. Bitcoin’in yükselişini gören yazılım mühendisleri kolları sıvayarak Bitcoin’e rakip yaratmaya başladı.

Bitcoin’e Rakip Turcoin Mi?

Geçtiğimiz günlerde Türk kamuoyuna “Bitcoin’e Rakip Turcoin” sloganıyla bir proje tanıtıldı. Bu tanıtım, ilk önce Türk yazılımcılarının Bitcoin’e karşı bir rakip yaratma gayreti olarak dile getirildi. Ancak şaşırtan gerçek kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Turcoin isimli bu yeni sanal para birimi, Anafis ve Hipper isimli şirketleri ait. Bu iki şirketin çalışanları ise geçmişte insanları dolandırdığı için kapanan Saadet Zinciri halkasının eski elemanlarıydı.

Turcoin ile ilgili bu şaşırtan bu gelişme bir yana Anafis ve Hipper isimli şirketler yerli sanal para Turcoin satın alacaklara vaat ettikleri kazançları kamuoyu ile paylaştı. 1,500 TL’lik yatırıma aylık 250 TL kazanç vaat eden şirketlerin yıllık vaat ettikleri kazanç ise 2,920 TL ve 3,285 TL arası…

Turcoin İle İlgili Kafaları Karıştıran Detaylar

 

turco_on

Turcoin isimli yerli sanal parayı piyasaya süren Anafis ve Hipper isimli bu iki şirket, Saadet Zinciri sistemiyle insanları dolandıran ve kapatılan Nilfa Kobi şirketinin çalışanlarını bünyesinde barındırıyor. Bu isimlerden biri de Ömer Doğan. Ömer Doğan ismini aynı zamanda 7 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan Sabah gazetesinin haberinden de tanıyoruz. Ömer Doğan, Sabah gazetesinin gündeme getirdiği ‘Son Titan Zinciri Antep’ten Çıktı” haberinde ‘son titan zinciri’ olarak bahsedilen kişi.

Bu önemli detayın ortaya çıkmasından sonra Sabah gazetesinin ulaştığı Ömer Doğan, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçmişte dolandırıcı titan yapılanması olan Nilfa Kobi isimli şirkette çalıştığını doğrulayan Ömer Doğan, Nilfa kapandığı için başka bir şirkette çalışmaya başladığını ifade etti.

Ömer Doğan ile ilgili yapılan araştırmalarda dikkat çekici daha farklı ayrıntılar da var. Yerli ve sanal para birimi Turcoin’i temsil eden Ömer Doğan’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar gözlerden kaçmıyor. Ömer Doğan’ın internet üzerinden farklı konularda muhteşem kazanç vaatleriyle para topladığı ortaya çıktı.

Anafis’in Yıllık Cirosu 5 Milyar Dolar

Turcoin ortaklarından olan Anafis şirketinin yıllık cirosu kayıtlara göre 5 milyar dolar gibi olağanüstü bir rakam. Kafaları karıştıran diğer bir gelişme ise Hipper firmasının tescil sicil kaydı Eskişehir gözükürken resmi iletişim adresinin Bursa ve Kocaeli olması. Şirket aynı zamanda BDDK tarafından lisans verilen elektronik para ve ödeme kuruluşları arasında değil.

Yatırımcıların Turcoin’e Tutumu Merakla Bekleniyor

Yerli ve milli sanal para birimi olarak lanse edilen Turcoin’in Bitcoin’e nasıl bir rakip olacağını kestirmek güç. Ancak bazı konularda endişe verici bir yapıda olsa da Turcoin’in de kriptolu sanal para birimleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik Testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Hikaye
Hikayenizi anlatın.
Liste
Klasik İnternet Listelri
Geri sayım
Klasik gerisayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Meme
Kendi görselini meme yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo or Vine
Ses
Soundcloud or Mixcloud
Görsel
Fotoğraf yada GIF
Gif
GIF formatı

Send this to a friend