Can Sıkıntısına Çözüm Önerileri


0
2 Paylaşım

Yapacak bir şey bulamadığınızda ortaya çıkan can sıkıntısına çözüm önerileri araştırdık. Çalışırken veya günlük işlerde yorularak şikâyet edenler, boş vakitlerinde can sıkıntısından yakınır. Bazen terk edildiği gibi garip düşüncelere yöneltebilen can sıkıntısına birçok çözüm bulabilirsiniz.

Can Sıkıntısına Çözüm Önerileri

Can Sıkıntısına Çözüm Önerileri İlk Madde: Yemek Yapın

İnternetten daha önce hiç yapmadığınız yemekleri araştırabilir, bu yemek tariflerini denerken sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. yapılana araştırmalar, insanların ilk kez denedikleri şeylere odaklanırken mutlu olmaya başladıklarını belirtiyor. Can sıkıntısından kurtulma yolları arasında olan yemek yapmak fikri kulağa da mideye de oldukça hoş geliyor değil mi?

Gönüllü Çalışmalara Katılın

Sosyal yardım vakıfları, hayvanları koruma dernekleri, çevre kuruluşları gibi onlarca sosyal kuruluşta görev almayı deneyebilirsiniz. Herhangi bir ücret beklemeyin. Unutmayın; can sıkıntınızı gideren herhangi bir aktivite size verilmiş en büyük ücret olacaktır. İnsanlara ya da canlılara yardım ederken can sıkıntısına çözüm bulmuş olacaksınız.

Kurslara Katılın

Dans, step, yoga, el işi, resim, müzik ve yabancı dil kursları gibi mekânlarda hem kendinizi geliştirirsiniz hem de can sıkıntınızı bir kenara bırakabilirsiniz. Can sıkıntınız size mükemmel bir hobi kazandırabilir değil mi?

Spor yapın

Hem sağlığınıza katkıda bulunun hem de can sıkıntısına çözüm ! Spor yaparken mutluluk hormonu salğıladığınız için sıkıntınızdan eser kalmayacak. Üstelik forma girecek ve güzel vakit geçireceksiniz. Kendinize uygun sporu bulun ve hemen şimdi başlayın!

Can Sıkıntısına Çözüm Önerileri

Yaşadığınız Şehri Keşfe Çıkın

Günlük telaşımız içinde yaşadığımız şehirde neler var neler yok bilmiyoruz. Yeni yerler keşfederken, kendinize mükemmel bir gün hediye edebilirsiniz. Üstelik can sıkıntısına çözüm olma garantisi var. Kim gezerken sıkılır ki ?

Alışveriş yapın

Mağaza vitrinlerine göz atabilirsiniz, yemek yiyebilirsiniz, bir kahve ve bir kitapla vakit geçirebilirsiniz. Ucuz birkaç parça ürün de alabilirsiniz veya almayı düşündüğünüz herhangi bir şeyi… Semt pazarları, esnaf sokakları da sıkıntınızı giderebilecek mekânlardan… Ancak her an canınız sıkılıyorsa aman dikkat, alışveriş bağımlısı olmayın.

Can Sıkıntısına Çözüm Önerileri

Psikolojik Açıdan Can Sıkıntısı

Can sıkıntısı yaşayanları gruplara ayıran araştırmacılar, ilk gruptaki insanları “sürekli yeni deneyimler peşinde olanlar” olarak sınıflandırıyor. Buna göre, bu gruptaki insanlar için sıradan bir yaşam dikkatlerini canlı tutmuyor. İkinci gruptaki insanlar ise, dış dünyayı ürkütücü buluyorlar ve rahat oldukları ortamın dışında bir ortam istemiyorlar. Sürekli kötü hissediyorsanız bir uzmana danışabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
1
kafası karışık
lanet lanet
1
lanet
başarısız başarısız
1
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
1
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
1
bu ne ya
şirin şirin
1
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
1
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend