WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Cüneyt Çakır Dünya Kupası Boyunca Düdük Çalacak


0

2018 Dünya Kupası, Türk hakemliği için önemli bir turnuva olacak. Çünkü dünyaca ünlü hakemimiz Cüneyt Çakır, 2018 Dünya Kupası’nda düdük çalacak hakemler arasında. 2018 Dünya Kupası haberleri arasında bu gelişme, Türk hakemliği için bir ilk olacak. 2018 Dünya Kupası’nda görev yapacak olan Cüneyt Çakır, arka arkaya iki Dünya Kupası’nda da düdük çalan ilk Türk hakem olarak tarihe geçecek. Cüneyt Çakır, aynı zamanda 2012 ve 2016 Avrupa Şampiyonalarında da düdük çalarak arka arkaya iki Avrupa Kupası’nda görev yapan ilk Türk hakem olmuştu. Cüneyt Çakır Dünya Kupası Boyunca Düdük Çalacak …

Cüneyt Çakır Dünya Kupası Boyunca Düdük Çalacak

Cüneyt Çakır Dünya Kupası Boyunca Düdük Çalacak…

Dünya Kupası’nda Kaç Hakem Görev Yapacak?

2018 Rusya Dünya Kupası’nda toplamda 36 orta hakem hakem maç yönetecek. Cüneyt Çakır’ın içinde yer aldığı Dünya Kupası’nda düdük çalacak olan hakemlerin listesi şu şekilde:

Avrupa: Cüneyt Çakır (Türkiye), Björn Kuipers (Hollanda), Gianluca Rocci (İtalya), Damir Skomina (Slovenya), Jonas Eriksson (İsveç), Antonio Mateu Lahoz (İspanya), Szymon Marciniak (Polonya), Felix Brych (Almanya), Milorad Mazic (Sırbistan), Clement Turpin (Fransa), Sergey Karasev (Rusya)
Güney Amerika: Sandro Ricci (Brezilya), Nestor Pitana (Arjantin), Vilmar Roldan (Kolombiya), Enrique Caceres (Paraguay), Julio Bascunan (Şili), Andres Cunha (Uruguay)
Asya: Ravshan Irmatov (Özbekistan), Alireza Faghani (İran), Nawaf Shukralla (Bahreyn), Ryuji Sato (Japonya), Norbert Hauata (Tahiti), Mohammed Abdulla (BAE), Fahad Al Mirdasi (Suudi Arabistan)
Afrika: Bakary Gassama (Gambiya), Janny Sikazwe (Zambiya), Gehad Grisha (Mısır), Malang Diedhiou (Senegal), Mehdi Abid Charef (Cezayir), Bamlak Tessema (Etiyopya)
Kuzey Amerika: Mark Geiger (ABD), Joel Aguilar (Salvador), Cesar Ramos (Meksika), Ricardo Montero (Kosta Rika), John Pitti (Panama)
Avustralya: Matt Conger (Yeni Zelanda)
2018 Rusya Dünya Kupası’nda 80 yıl aradan sonra İngiltere Premier Ligi’nde görev yapan hiçbir hakem maç yönetmeyecek.

Cüneyt Çakır ve Yardımcıları Kimlerdir?

Türkiye’nin Uluslararası arenada en kariyerli hakemi olan Cüneyt Çakır, profesyonel hakemlik kariyerine 2001 yılında başlamıştır. 2007 yılından itibaren Avrupa’da maç yönetmeye başlayan Cüneyt Çakır, birçok üst düzey maçta düdük çalmıştır. Cüneyt Çakır geçmişte Şampiyonlar Ligi finali, Avrupa Kupası ve Dünya Kupası yarı finali, U20 Dünya Kupası ve U21 Avrupa Kupası yarı finallerinde düdük çalmıştır.
Cüneyt Çakır’ın yardımcılıklarını ise Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapmaktadır. Cüneyt Çakır ve ekibi, 2018 Dünya Kupası’nda görev yapacak hakem üçlüleri arasında yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0