Dermatologların tavsiye etmediği ürünler


0
2 Paylaşım

Her zaman dermatologların tavsiye ettiği ürünler yazılarını takip ediyoruz. Cilt sağlığımıza katkıda bulunmak, daha genç görünmenin yolları ya da cilt rahatsızlıklarından kurtulma yollarını tavsiyelerle bulmaya çalışıyoruz. Peki ya dermatologların tavsiye etmediği ürünler ?

Dermatologların tavsiye etmediği ürünler

Dermatologların kullanmadığı ürünler listesini sizler için inceledik.

1.Sprey güneş kremi

Yarısı havaya karışan ve yeterli korumayı sağlayamayan sprey güneş kremleri dermatologların tavsiye etmediği ürünler arasında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca havaya karışan sprey güneş kremlerinin solumayla yutulduğu ve sağlıksız olduğu belirtiliyor. Hiçbir dermatolog sprey güneş kremi kullanmaz. En iyisi güneş sütlerine ve kremlerine geri dönelim değil mi?

2. Bronzlaştırıcı güneş yağı

Güneş yağları uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmiyor. Gözenekleri tıkayan güneş yağları aynı zamanda düşük koruma faktörlerinden dolayı korumuyor. Dermatologların tavsiye etmediği ürünler arasında bulunan güneş yağları yanmayı sevenler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor.

3. Tonik

Evet bu madde sizi çok şaşırtacak. Dermatologlar tonik kullanımını önermiyor. Toniklerin içeriğinde alkol bulunduğu için dermatologların kullanmadığı ürünler arasında yer alıyor. Tonik yerine doğal gül suyu kullanın.

4. Otel sabunları

Kokulu ürünler cildi tahriş ediyor. Otel ürünlerinin içinde fazla miktarda parfüm bulunduğu için dermatologlar asla kullanmadıkları ürünler listesine otel sabunlarını da ekliyor.

5. Cildi soyan peelingler

Deriyi soyan ürünler kesinlikle önerilmiyor. Özellikle sert keselerin ve yüz fırçalarının asla kullanılmaması gerektiğini düşünüyorlar. Ayrıca yine cildi soyan peelingler yerine ölü deriyi çıkaran yumuşak peelingler tercih edilmeli. Bu peelingler de dermatologların tavsiye etmediği ürünler arasında yer alıyor.

6. Dermatologların tavsiye etmediği ürünlerde belki de en önemlisi : Parabenler

Birçok nemlendirici, yaşlanma geciktirici kremler, şampuan, tonik, deodorant ve günlük olarak kullandığımız birçok üründe bulunan parabenler, henüz tam kanıtlanmamış olsa da meme kanserine neden olabiliyor. Bu ufak risk dermatologları bu ürünlerden uzak tutmaya yetiyor. Piyasada parabensiz olarak satılan ürünleri tercih etmelisiniz.

7.Kimyasal güneş koruyucuları

İçeriğinde sadece çinko oksit bulunan ya da titanyum dioksit bulunan ürünleri tercih etmelisiniz. Dermatologlar kimyasal güneş koruyucuları asla kullanmıyor. Şemsiye ve şapka ile güneşten korunduklarını belirtiyor.

Dermatologların önerdiği ürünler, genellikle doğal içerikli ürünler olmaktadır. Doğal güzellik sırlarını araştırarak, çok fazla harcama yapmadan, kendi ürünlerinizi kendiniz bile yapabilirsiniz. Üstelik cildinizi de kimyasalların zararlarından korumuş oluyorsunuz.

Dermatologların tavsiye etmediği ürünler listesindeki ürünlerin arasından kullandıklarınız var mı? Şimdi onları önerilen ürünlerle değiştirmenin tam zamanı!


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend