Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde


0

Geçtiğimiz günlerde diyetisyen Natalie Rhones kendi dolabından eksik etmediği 7 maddeyi açıkladı. Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde nedir sizin için yazımıza aktardık.

1.Ispanak zayıflatır mı?

Ispanak içeriğinde bulunan a ve c vitamini ile sağlıklı cilde ve saçlara sahip olmanızı sağlarken içeriğindeki lifler ile sizi tok tutacaktır. Kalorisi oldukça düşük olan ıspanak, sindirim sistemini de düzenleyen bir sebze olduğu için ıspanak zayıflatır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Çiğ ya da pişmiş olarak tüketebilir, sebze ve meyve sularınıza ekleyebilirsiniz. Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde arasında olmazsa olmazdır.

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde

2.Avokado

Sağlıklı yağlar ve yüksek lif içeriği olan avokado zayıflamaya yardımcı yiyecekler içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda kan şekeri dengesini sağlama özelliğinden dolayı şeker düşmesine bağlı fazla yemek yeme durumuna engel olarak ideal kilonuza ulaşma yolları içinde tercih edilen bir meyvedir. Olgunlaşmış bir avokadoyu limon sıkarak tüketebilirsiniz.

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde

3.Badem Sütü

İnek sütüne alternatif olarak kullanabileceğiniz badem sütü, hem daha besleyici hem de kilo kaybını destekleyici maddeler içermektedir. Badem sütü nasıl yapılır sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Su ve bademi rondoda karıştırın ve süzün, badem sütünüz hazır! Ayrıca günlük bir avuç badem tüketimi zayıflama formülleri arasında yer almaktadır. Çiğ kuruyemişler diyetisyenlerin önerdiği 7 madde listesi arasında yer almaktadır.

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde

4. Limon, diyetisyenlerin önerdiği 7 madde içindeki mucize

Güne ılık limonlu su içerek başlamak metabolizmanızı hızlandırır ve vücudunuzu toksinlerden arındırır. Ayrıca gün içinde limon tüketmek sindirim sistemini düzenler ve vücudunuzda gereksiz yağların birikmesine engel olmaktadır.

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde

5.Organik meyveler zayıflatır mı?

Şeker oranı düşük meyveler içeriğindeki lifler açısından zayıflama dostu gıdalar arasında yer almaktadır. Çilek ve yaban mersini düşük şeker oranıyla ve yüksek lif ile sizi hem tok tutacak hem de içeriğinde bulunan bol miktardaki vitaminleriyle kilo verirken sağlıksız olmanıza engel olacak. Yağ yakan meyveler içerisinde yaban mersini ilk sıralardadır.

6.Karalahana

Lahana cilde, gözlere, bağışıklık sistemine ve kemiklere fayda sağlayan vitamin ve minerallerle doludur. Detoks bitkisi olan karalahanayı sofralarınızdan eksik etmeyin. Zayıflatan bitkiler içerisinde karalahanayı sayabiliriz.

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde

7.Organik yumurta

Organik yumurta protein açısından zengin olduğu için karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın yolları arasında yumurta tüketimini gösterebiliriz. Ancak yumurtanızın organik olması şarttır. Doğal ortamda yetişmeyen yumurtaların faydasından çok zararı olduğunu, içeriğindeki antibiyotiğin organlarınıza zarar verdiğini unutmayınız.

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde

Diyetisyenlerin önerdiği 7 madde ile artık daha hızlı ve kolay zayıflayabileceksiniz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend