WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
Dublinde Gezilecek Yerler - Dublin Tatil Fırsatları - İrlanda Tatili

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Dublin’de Gezilecek Yerler


0

İrlanda’nın başkenti olan Dublin her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Peki, Dublinde gezilecek yerler  nereleridir? Renkli kapıları, ılıman havası, birbirinden güzel pubları ve yemyeşil doğası ile turistler bu şehri çok sevmektedir.

Temple Bar

Buraya gelmişken günün her saati oldukça kalabalık olan Temple Bar’da bir şeyler içmeli, eğer denk gelirseniz canlı performansları izlemeli, ilginizi çeken galerileri ziyaret etmeli, ikinci el kitap satan dükkânları gezmeli ya da restaurantların birinde yemek yemelisiniz. Dublinde gezilecek yerler listesindeki ilk yer midenize de hitap ediyor. Seyahatiniz süresince ister gündüz ister gece mutlaka buraya uğramalısınız.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Dublin’de gezilecek yerler : Trinity Collage

Şehir merkezinde olmasına rağmen oldukça sessiz ve huzurlu olan bahçesinde soluklanmak size yılların yorgunluğunu bile unutturabilir. Ayrıca yaklaşık 10 Euro giriş ücreti olan eski kütüphaneyi ziyaret etmeli ve mutlaka “ Book of Kells “ i görmelisiniz. Şehir merkezinin kalbinde yer alan bu bina Dublin’in en dikkat çeken yapılarından birisidir.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Guinness Storehouse

Bira içerken, biraya dair her ayrıntıyı görmeye ne dersiniz? Dublinde gezilecek yerler listesinde üçüncü sırayı Guinness Storehouse’a verdik. Guinness’in çeşitli ödüller kazandığı reklam posterlerini görecek, bira yapımında kullanılan makineleri yakından inceleme fırsatı bulacak ve Gravity Bar’da koyu renkli Guinness’inizi yudumlarken 360 derece Dublin manzarasının da tadına varacaksınız.

Dublin'de Gezilecek Yerler

St. Stephen’s Green

Özellikle güneşli bir günde burada yürüyüş yapmalı, öğle yemeğinizi yemyeşil çimlerin üzerinde yemeli, parkın içerisinde yer alan göldeki ördek ve kuğuları izlemelisiniz. Dublinde gezilecek yerler arasında en huzurlu alan diyebiliriz.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Merrion Square

Biraz da kültür değil mi? Buraya gelerek Oscar Wilde’ın 1855-1878 seneleri arasında yaşadığı evini ziyaret etmeli ve bir kayanın üzerinde yer alan Oscar Wilde heykelinin önünde fotoğraf çektirmelisiniz.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Grafton Street

Özellikle çikolata tutkunları Grafton Street’de yer alan ve el yapımı lezzetli çikolataları ile ünlü Butler’s Irish Chocolates’a mutlaka uğramalı ve çikolatalarından tatmalıdır. Grafton Street Dublin’in popüler alışveriş caddelerinden birisidir ve üzerinde birbirinden güzel mağazalar, butikler ve cafeler yer alır. Burada alışverişe doyacaksınız. Aman dikkat dönüşte bavulları uçağa sığdırmakta zorlanabilirsiniz.

Dublin'de Gezilecek Yerler


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0