Dublin’de Gezilecek Yerler


0
2 Paylaşım

İrlanda’nın başkenti olan Dublin her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Peki, Dublinde gezilecek yerler  nereleridir? Renkli kapıları, ılıman havası, birbirinden güzel pubları ve yemyeşil doğası ile turistler bu şehri çok sevmektedir.

Temple Bar

Buraya gelmişken günün her saati oldukça kalabalık olan Temple Bar’da bir şeyler içmeli, eğer denk gelirseniz canlı performansları izlemeli, ilginizi çeken galerileri ziyaret etmeli, ikinci el kitap satan dükkânları gezmeli ya da restaurantların birinde yemek yemelisiniz. Dublinde gezilecek yerler listesindeki ilk yer midenize de hitap ediyor. Seyahatiniz süresince ister gündüz ister gece mutlaka buraya uğramalısınız.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Dublin’de gezilecek yerler : Trinity Collage

Şehir merkezinde olmasına rağmen oldukça sessiz ve huzurlu olan bahçesinde soluklanmak size yılların yorgunluğunu bile unutturabilir. Ayrıca yaklaşık 10 Euro giriş ücreti olan eski kütüphaneyi ziyaret etmeli ve mutlaka “ Book of Kells “ i görmelisiniz. Şehir merkezinin kalbinde yer alan bu bina Dublin’in en dikkat çeken yapılarından birisidir.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Guinness Storehouse

Bira içerken, biraya dair her ayrıntıyı görmeye ne dersiniz? Dublinde gezilecek yerler listesinde üçüncü sırayı Guinness Storehouse’a verdik. Guinness’in çeşitli ödüller kazandığı reklam posterlerini görecek, bira yapımında kullanılan makineleri yakından inceleme fırsatı bulacak ve Gravity Bar’da koyu renkli Guinness’inizi yudumlarken 360 derece Dublin manzarasının da tadına varacaksınız.

Dublin'de Gezilecek Yerler

St. Stephen’s Green

Özellikle güneşli bir günde burada yürüyüş yapmalı, öğle yemeğinizi yemyeşil çimlerin üzerinde yemeli, parkın içerisinde yer alan göldeki ördek ve kuğuları izlemelisiniz. Dublinde gezilecek yerler arasında en huzurlu alan diyebiliriz.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Merrion Square

Biraz da kültür değil mi? Buraya gelerek Oscar Wilde’ın 1855-1878 seneleri arasında yaşadığı evini ziyaret etmeli ve bir kayanın üzerinde yer alan Oscar Wilde heykelinin önünde fotoğraf çektirmelisiniz.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Grafton Street

Özellikle çikolata tutkunları Grafton Street’de yer alan ve el yapımı lezzetli çikolataları ile ünlü Butler’s Irish Chocolates’a mutlaka uğramalı ve çikolatalarından tatmalıdır. Grafton Street Dublin’in popüler alışveriş caddelerinden birisidir ve üzerinde birbirinden güzel mağazalar, butikler ve cafeler yer alır. Burada alışverişe doyacaksınız. Aman dikkat dönüşte bavulları uçağa sığdırmakta zorlanabilirsiniz.

Dublin'de Gezilecek Yerler


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend