WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Dünya Kupası’nda Altın Madalya Mete Gazoz’dan Geldi


0

Almanya’daki Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarında yer alan milli sporcumuz Mete Gazoz yarışmanın finalinde Dünya’da 6. sırada yer alan Güney Kore’den Seok ile karşılaştı. Dünya Kupası’nda Altın Madalya Mete Gazoz’dan Geldi…

Dünya Kupası’nda Altın Madalya Mete Gazoz’dan Geldi

Dünya Kupası’nda Altın Madalya Mete Gazoz’dan Geldi

Okçuluk alanında düzenlenen Dünya Kupası finalinde Dünya sıralamasında rakibi olan Güney Koreli Seok’u yenerek karşılaşmalarda altın madalya kazandı.
Milli sporcumuz Mete Gazoz karşılaşmanın finalinde rakibiyle 5-5 berabere kaldı. Normal süre içinde berabere bittiği için beraberlik atışları ile devam yarışmada Mete Gazoz rakibine 6-5 üstünlük sağlayarak altın madalyayı kazandı ve Dünya’nın en iyisi olmayı başardı.

Mete Gazoz Dünya Kupası’nda altın madalyayı kazanmasının ardından duygularını çok mutlu olduğunu anlatan bir twit ile paylaştı.

Mete Gazoz’un Dünya Kupası’ndaki başarısından sonra Mete’ye sosyal medyadan tebrik mesajları yağdı. Türkiye Okçuluk Federasyonu Mete Gazoz’un bu başarısı ile ilgili bayrağımızı gururla dalgalandıran Mete’yi tebrik ettiklerine dair bir twit attı.

Galatasaray Spor Kulübü ise Mete Gazoz’un bu başarısıyla ilgili Berlin’de düzenlenen Dünya Kupası’nın 4.ayağında şampiyon olan milli sporcumuzu tebrik ettiklerini söyledi.
Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise şampiyon olan ve ülkemizi gururlandıran Mete Gazoz’u tebrik etti.
Aldığı tebrik mesajlarından dolayı biraz utandığını belirten Mete Gazoz başarılarının devam edeceğini belirtti.

Mete Gazoz Kimdir?

1999 doğumlu milli sporcu Mete Gazoz 2016 Rio Yaz Olimpiyatları’nda yarışmalardaki profesyonel tavrı, sempatik görünüşü ve kazandığı başarıları ile herkesin gönlünü kazanmıştı. 14 yaşından beri müsabakalarda yarışan Mete Gazoz minikler kategorisinde yarışmaya başladığı sene büyükler kategorisine geçiş yaptı. 3 yaşından beri okçuluk yapan Mete şu anda Akdeniz Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor. Bu başarısından önce Dünya Salon Şampiyonası 2018 Klasik Yay Gençler’de ikincilik kazanan Mete Gazoz okul takımıyla girdiği yarışmalarda İhlas Koleji’ne birçok başarılar kazandırmış bir milli sporcu. 3 yaşından beri okçuluk eğitimi alan Mete Gazoz tekniğini geliştirmek için piyano, matematik vb. Eğitimler de almış.
Gelecekte Dünya’da daha çok konuşulmaya devam edecek olan Mete Gazoz’u son başarısından dolayı kutluyor, bayrağımızı dalgalandırdığı için ona teşekkür ediyoruz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
Aycan

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`