Durex Onur Haftası Kutlama İlanları


0

Durex Onur Haftası Kutlama İlanları İle Dikkat Çekici Bir İşe İmza Attı.

Geleneksel aşk hikayeleri kahramanlarını eşcinsel bir aşk hikayesine yerleştirerek bilmediğimiz o destansı aşklara saygı duruşun bulundu. Markalar artık pazarlama stratejilerini standartlaştırmayı bıraktı, standartlaşma yerine markalar işlerini ve ürünlerini yerelleştirme peşinde. Yani o kültürün içerisinden, o insanların konuştuğu konulara ve olaylara selam çakan işlerle ve ürünlerle bizleri yakalamayı başarıyor. Bunun en güzel örneklerini yapmaya başaran markalardan biri IKEA. Geçtiğimiz günlerde dolu ihbarı ile arabalarını korumaya alan insanların yarattığı görüntüleri kullanan IKEA çok başarılı bir işe imza attı. Bu örnek işlerden bir diğeri de Durex Onur Haftası kutlama ilanları oldu.

Dünya çapında 25 Haziran- 1 Temmuz haftasında kutlanan Durex tarafından Onur Haftası’na özel hazırlanan ilan serisi; bizden olan destansı aşk hikayelerini konu aldı ve çok başarılı bir işe imza attı. Markanın sosyal medya hesaplarında “Bilinen ne aşklar yaşansa da kim bilir bilinmeyen ne aşklar yaşanmıştır. Aşkını filtresiz yaşa!” metni ile paylaşılan görseller #pride2018 ve #loveislove #zevkindoruknoktası #onurhaftası #pride #happypride #lovewin etiketleriyle desteklendi.

Durex Onur Haftası Kutlama İlanları: Hiç Bilmediğimiz Destansı Aşklar

Durex’in Onur Haftası için yarattığı ilanlar Ferhat ile Mecnun ve Leyla ile Şirin çiftleri üzerinden aşkı kutladı. Böylelikle destanlara, masallara, efsanelere konu olamamış binlerce aşk hikayesi olduğunu bize hatırlatmış oldu. Bunu yaparken de bize yani kullanıcılara Ferhat ile Mecnun üzerinden prezervatifi, Leyla ile Şirin üzerinden ise Intense Jel’i önerdi.

Maalesef ki ülkemizde 26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenecek Onur Yürüyüşü yine yasaklanmış olsa da Durex’in verdiği bu destek çok önemli. Üstelik bu kadar sansürün olduğu bir ülkede böyle bir işin çıkması takdire şayan. Bu ve benzeri örneklere daha sık rastlamak dileğiyle Fisskos ekibi olarak Durex’in önünde saygıyla eğilip, onu çılgınca alkışlıyoruz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0