WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
En Çok Para Kazandıran Spor Dalları | Para Kazandıran Spor Dalları

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

En Çok Para Kazandıran Spor Dalları


0

Sağlıklı bir hayat için spor yapmak, hemen hemen herkes tarafından önerilir. Spor, bir hobi olarak görülse de aynı zamanda sağlık için gereklidir. Diğer yandan spor, profesyonel olarak da yapılabilir. Profesyonel sporcu olmak, belki de birçok kişinin rüyasıdır çünkü günümüzde sporu profesyonel olarak yapanlar eğer şansları yaver giderse popüler olabilir ve maddi kazançları da tahminlerin ötesinde artabilir. Profesyonel sporcu olmanın kimine göre en büyük getirisi bunlardır: zengin ve popüler olmak… Peki, en çok kazandıran spor dalları listesi yaptığımızda acaba hangi spor türleriyle karşılaşırız? Şimdi bu konuyu beraber irdeleyelim. İşte en çok kazandıran spor branşları:

  • Boks

Listemizin ilk sırasında belki de kimsenin tahmin etmediği bir spor türü bulunuyor. Herkes en çok kazandıran spor dalının futbol olduğunu düşünse de durum hiç de öyle değil. Boks, en çok kazandıran spor dalları listemizde ilk sırada yer alıyor. Dünyaca ünlü boksörlerin yıllık kazançlarına baktığımızda ortalama 50-60 Milyon Euro’luk kazançlarla karşılıyoruz. Fakat aktif boks hayatına devam eden iki boksör var ki kazançları gerçekten dudak uçuklatıyor. Kariyerinde sadece 49 maç yapan Floyd Mayweather Jr isimli boksörün yıllık kazancı 250 Milyon Euro’nun üstünde. Filipinler doğumlu Manny Pacquiao isimli boksör ise yılda ortalama 145 Milyon Euro kazanıyor.

  • Formula 1

Formula 1 pilotları yıllık 40-50 Milyon Euro’luk kazançlarıyla en çok para kazanan sporcular listemizde. Ferrari takımında yarışan Sebastian Vettel, günümüzde en çok kazanan F1 pilotu. Alman pilotun yıllık geliri 50 Milyon Euro. Vettel’i 40 Milyon Euro’luk kazançlarıyla McLaren takımından Fernando Alonso ve Mercedes Benz takımından Lewis Hamilton takip ediyor.

  • Beyzbol

Listemizin üçüncü sırasında beyzbol var. Ancak Beyzbol’da en çok kazanan olmak için Amerikan Ulusal Beyzbol Ligi MLB’de oynamak gerekli. MLB liginde oynayan Beyzbol oyuncularının yıllık gelirleri 20 Milyon Euro’dan fazla. PHP Phillies forması giyen Ryan Howard ve Cliff Lee yaklaşık 25 Milyon Euro’luk yıllık kazançlarıyla en çok kazanan Beyzbol oyuncuları.

  • Amerikan Futbolu

Amerikan futbolu, en çok kazandıran spor dalları listemize dördüncü sıradan giriyor. Amerikalıların özgün spor türü Amerikan Futbolu tahminlerden daha da çok kazandıran bir spor branşı. Her bir maçı en az 80,000 kişiye oynayan Amerikan Futbolu takımları, oyuncularına harika kazançlar vaat ediyor. Green Bay Packers takımının yıldızı Aaron Rodgers ile Atlanta Falcons takımından Matt Ryan yaklaşık 22 Milyon Euro’luk gelirleriyle en çok kazanan sporculardan. Amerikan Futbolu oynayarak en çok kazanan oyuncuların Amerikan Ligi NFL’de oynadıklarını belirtelim.

  • Basketbol

Basketbol deyince akla gelen en önemli organizasyon şüphesiz NBA. Amerikalılar basketbolda da dünyanın tüm ilgisini çekmeyi başarıyor. Her yıl milyarlarca kişinin takip ettiği NBA yıldızları da kazançlarına kazanç katma konusunda hiç sorun yaşamıyor. Yılda milyon Euro kazanan birçok NBA yıldızından söz edebiliriz. Ancak Lebron James (yıllık kazancı 60 Milyon Euro) ve Kevin Durant (yıllık kazancı 50 Milyon Euro) basketbolun en çok kazananları.

  • Futbol

Dünyanın en popüler spor türü olan futbolu listemizin 6. sırasında görüyoruz. Dünyanın en iyi futbolcularının yıllık ortalama geliri 10 Milyon – 20 Milyon Euro arası. Ancak futbol son derece popüler bir spor olduğu için futbol yıldızları reklam ve sponsorluk anlaşmalarından gelirlerini daha çok katlıyor. Futbol dışı gelirleriyle kazançlarını katlayan en önemli iki isim Messi ve Ronaldo. Bu iki futbolcunun yıllık gelirleri 30-40 Milyon Euro’yu geçiyor.

futbol ile ilgili görsel sonucu

En Çok Kazandıran Diğer Spor Dalları

Sporcu maaşlarının dikkat çektiği daha farklı spor dallarından da bahsedebiliriz. Golf, tenis, buz hokeyi ve kriket yaklaşık 10 Milyon Euro’luk sporcu maaşları ile dünyada en çok kazandıran diğer spor dalları. Ancak bu spor branşlarına gönül veren popüler yıldızlar da tıpkı futbol gibi daha çok sponsorluk anlaşmalarından gelirlerini katlıyor.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0