En iyi 5 Altcoin Nedir?


0

Bitcoin, kısaca şifrelenmiş bir kod dizini kullanan sanal para birimi olarak bilinmektedir. Altcoin ise, farklı bir algoritma yapısına sahip olan yeni şifrelenmiş birimlere denmektedir. Yani Altcoin nedir ? Sorusu için en kısa yoldan Bitcoin türevleri diyebiliriz.  Bitcoin exchange sitelerinde oldukça ilgi gören 200’den fazla altcoin bulunmaktadır. Biz bu yazımızda size en iyi 5 altcoin hakkında bilgi vereceğiz.

Exchange sitesinde bulunmayan altcoin’lerin sebebi nedir sorusunda ise henüz market hacmine ulaşmamış olması ve gerekli talep sınırına ulaşmamış olmasını gösterebiliriz.

Cryptsy sitesinde aktif olarak işlem görmekte olan 150 altcoin bulunmaktadır. Ayrıca bu sitede altcoinleri bitcoine çevirebilirsiniz.

En çok tercih edilen altcoin algoritmaları nelerdir?

Bu noktada size 5 altcoin algoritması önerebiliriz. En çok tercih edilen 5 altcoin algoritmaları Ipo/Shares, SCRYPT, Keccak, Sha-256 ve Quark’tır.

Bunlar hakkında sizler için bir de araştırma yaptık.

En iyi 5 Altcoin

Hangi altcoini tercih etmeliyim? Diyorsanız…

İyi bir Quark tabanlı coin biliyorsanız ve işlemcinize güveniyorsanız. Quark sizin tercihiniz olabilir. İyi düzeyde kazanç elde edebilirsiniz.

Keccak algoritması ise Maxcoin ile ünlenmiş ve kullanılmaya başlamıştır. Öncelikli olarak CPU tabanlı sistemleri için geliştirilmiş olan Maxcoin, ekran kartı ile çalışan mining programlarıyla oldukça kazançlı bir coin olarak gündemde yerini sabitlemiştir.

Shares oranına göre size kazanç sağlayacak olan ise, ripple coin ile ünlenmiş olan ipo türü şifrelenmiş coinlerdir.

Sha-256 ise Bitcoin’in kullanmış olduğu şifreleme algoritmasıdır. 2.Büyük Şifrelenmiş para birimi olarak kabul edilen Litecoin ise ilgi odağı durumundadır ve Scrypt şifreleme algoritmasını kullanmaktadır.

Altcoin tercih edilmeli midir?

En detaylı altcoin araştırmasını yaptığımız zaman altcoinler tercih edilmeli midir sorusuna cevan-bımız kesinlikle evettir. Dikkat edilmesi gereken birkaç noktanın haricinde almamanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Rekabetin artmasıyla birlikte piyasaya sürülen her altcoin ya bir oyun ile kendisini desteklemeye çalışır, ya da belli başlı toplumsal görüş ve harekete destek olma vaadi ile çıkış yapar. Bu noktada iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Genel riskleri hakkında kesin bilgi sahibi olmadan almamanız sizin için çok daha güvenli olacaktır.

En iyi 5 altcoin

Basic Attention Token (BAT) : Basic Attention Token ile reklam verenler istediği hedef kitleye çok düşük maliyetlerle ulaşabilirken yalnızca reklamı gerekli ilgiyi çekerse para ödüyor. 2018’de patlama yapacağı söyleniyor.

Enjin Coin (ENJ): Enjin Coin karşılığında eşya satışına veya takasına izin veriyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan bu koin 2018 ortalarına doğru büyük ilgi göreceğe benziyor.

Bu iki altcoin dışında steem, sia coin ve monaco’ da incelemenizi tavsiye edebileceğimiz en iyi 5 altcoin arasında yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend