WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
Londra'daki En İyi Müzeler Ve Galeriler - Londra - Londra Turları

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler


0

Londra; sanat, tarih ve kültür bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler listesini sizin için bu yazımızda düzenledik. Her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen bu şehirde sanata doyacaksınız. Şehirde o kadar çok müze ve galeri var ki hepsini bir yazıya sığdırmak oldukça zor. Bu nedenle bunların arasından en önemlilerini sizlerle paylaşacağız.

British Museum

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler dendiğinde ilk akla gelen yer burasıdır. Dünyanın en eski müzelerinden bir tanesi olan British Museum muhteşem bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Müzeyi ilk kez ziyaret edenler genellikle mumyaları merak etmekte ve öncelikle o kısma yönelmektedirler. Şehrin merkezinde bulunan bu müze dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Çok sayıda uygarlığa ait eseri barındıran, her bir odasıyla sizi şaşırtabilecek British Museum aynı zamanda özel sergilere de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca içerisinde bir restoran da bulunmaktadır.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler : Victoria and Albert Museum (V&A)

Londra’daki diğer birçok müze gibi V&A Müzesi’ne de giriş ücretsizdir. Ancak özel sergilere katılım için belirli ücretler talep edilmektedir. Kendi alanında ve türünde rakipsiz koleksiyonlara ev sahipliği yapan V&A sanat ve dizayn konusunda dünyanın en önemli müzelerinden bir tanesidir.Koleksiyonun anahtar parçalarından bazıları 17.yüzyıl elbiseleri, 18.yüzyıl “mantua” giysileri ve 1930’ların gece giysileridir.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

The National Gallery

Burayı ziyaret edenler Leonardo da Vinci, Renoir, Botticelli, Cezanne, Rembrandt ve Van Gogh gibi sanatçılara ait resimleri görme şansını yakalamaktadırlar. Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler listesine sokmakta haksız sayılmayız değil mi? Londra’nın en önemli noktalarından bir tanesi olan Trafalgar Meydanı’nda yer alan National Gallery 2000’den fazla resme ev sahipliği yapmaktadır.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

Tate Modern

Tate Modern’e gelmişken terasta yer alan Tarrace Bar’a uğrayabilir ve burada Thames nehrine karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Picasso, Warhol, Matisse, Cezanne, Bourgeois ve Dali gibi sanatçıların eserlerini burada görebilirsiniz.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

Natural History Museum

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler listesinin sonuna geldik. Son müze olan Natural History Museum etkileyici bir binaya sahiptir. Dinazor iskeletleri sergisi, fosiller, değerli taşlar, mineraller ve çok daha fazlası ile Natural History Museum ziyaretçilerini beklemektedir.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0