Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler


0
1 Paylaşım

Londra; sanat, tarih ve kültür bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler listesini sizin için bu yazımızda düzenledik. Her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen bu şehirde sanata doyacaksınız. Şehirde o kadar çok müze ve galeri var ki hepsini bir yazıya sığdırmak oldukça zor. Bu nedenle bunların arasından en önemlilerini sizlerle paylaşacağız.

British Museum

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler dendiğinde ilk akla gelen yer burasıdır. Dünyanın en eski müzelerinden bir tanesi olan British Museum muhteşem bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Müzeyi ilk kez ziyaret edenler genellikle mumyaları merak etmekte ve öncelikle o kısma yönelmektedirler. Şehrin merkezinde bulunan bu müze dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Çok sayıda uygarlığa ait eseri barındıran, her bir odasıyla sizi şaşırtabilecek British Museum aynı zamanda özel sergilere de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca içerisinde bir restoran da bulunmaktadır.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler : Victoria and Albert Museum (V&A)

Londra’daki diğer birçok müze gibi V&A Müzesi’ne de giriş ücretsizdir. Ancak özel sergilere katılım için belirli ücretler talep edilmektedir. Kendi alanında ve türünde rakipsiz koleksiyonlara ev sahipliği yapan V&A sanat ve dizayn konusunda dünyanın en önemli müzelerinden bir tanesidir.Koleksiyonun anahtar parçalarından bazıları 17.yüzyıl elbiseleri, 18.yüzyıl “mantua” giysileri ve 1930’ların gece giysileridir.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

The National Gallery

Burayı ziyaret edenler Leonardo da Vinci, Renoir, Botticelli, Cezanne, Rembrandt ve Van Gogh gibi sanatçılara ait resimleri görme şansını yakalamaktadırlar. Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler listesine sokmakta haksız sayılmayız değil mi? Londra’nın en önemli noktalarından bir tanesi olan Trafalgar Meydanı’nda yer alan National Gallery 2000’den fazla resme ev sahipliği yapmaktadır.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

Tate Modern

Tate Modern’e gelmişken terasta yer alan Tarrace Bar’a uğrayabilir ve burada Thames nehrine karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Picasso, Warhol, Matisse, Cezanne, Bourgeois ve Dali gibi sanatçıların eserlerini burada görebilirsiniz.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler

Natural History Museum

Londra’daki en iyi müzeler ve galeriler listesinin sonuna geldik. Son müze olan Natural History Museum etkileyici bir binaya sahiptir. Dinazor iskeletleri sergisi, fosiller, değerli taşlar, mineraller ve çok daha fazlası ile Natural History Museum ziyaretçilerini beklemektedir.

Londra'daki en iyi müzeler ve galeriler


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
1
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
1
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
1
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend