Erkekler Regl Olsaydı Neler Olurdu?


0

Regl döneminin ne olduğunu yaşayan bilir. Erkeklerin bu konuyla ilgili yalnızca tahminleri olabilir. Erkeklerin empati yaparak kadınların regl dönemlerinde “hayatım, ne hissettiğini biliyorum” demesi, hiçbir zaman yeterli değildir. Çünkü regl, tamamen fizyolojik bir etkidir. Erkekler, kadınlara özgü hormonlara sahip olamayacağı için regl dönemindeki kadınlara “seni gayet anlıyorum” diyen erkeklerin şirin yalancılar olduğunu söyleyebiliriz. Kadınların regl dönemlerini anlamak isteyen erkekler, bu dönemin ne olduğunu sadece regl olarak anlayabilir. Erkeklerin kadınlar gibi regl olamayacağı belli ancak eğer erkekler de regl olsaydı, regl dönemi erkekler ile ilgili ufak tahminlerimiz var.

Erkekler Regl Olsaydı Neler Olurdu?

Eğer, Erkekler Regl Olsaydı…

Erkekler regl olsaydı, öncelikle hiçbir şey eskisi gibi olmazdı. Belki dünyanın sınırları yeni baştan çizilirdi. Şimdi bu konuyla ilgili hem gerçekçi hem de komikli yaşanabilecek durumlara geçelim. Bakalım erkekler regl olsaydı, neler olurdu?

 1. Maç günlerinde aksiyon kesinlikle bitmezdi. Kahvede, stadyumda ya da kendi evlerinde maç izleyen erkeklerin bir kısmının regl olduğunu düşünün. Tuttukları takım gol yerse, o öfke regl döneminin yarattığı buhran ile birleşir ve… neyse en iyisi devamını yazmamak.
 2. Kankalar birbirini asla rahat bırakmazdı. Regl olan erkek dinlenmek istediğini söylese de kankaları yaka paça o erkeği alır dışarı çıkartır ve zorla eğlendirirdi.
 3. Erkeklerin son dönemde sıklıkla giydiği kıyafetleri bir daha göremezdik. Örneğin açık renkli dar paça pantolonlar… Bu pantolonun regl dönemi için hiç uygun olmadığını erkekler geç de olsa anlardı. Bunun gibi daha birçok kıyafet tarihe karışırdı. Erkek modası, regl erkekleri için yeni kreasyonlar yaratırdı.
 4. Kadınlardan gelen mesajları tek kelime cevap ile geçiştirirlerdi. Sinir olan taraf acaba kim olurdu? Henüz bilinmiyor.
 5. Şişen memeler… Erkeklerin de regl dönemlerinde memeleri şişerdi. Belki erkekler, bu sayede karşı cinsteki beklentilerine kendi vücutlarında sahip olabilirlerdi.
 6. Erkeklerde regl dönemi, cüzdan anlayışını da değiştirirdi. Örneğin erkekler cüzdanlarında prezervatif ya da hiçbir zaman ihtiyaç olmadığı kartvizitler yerine mutlaka küçük bir ped taşırlardı.
 7. Bazı erkeklerin iç çamaşırı giymediklerini biliriz Ancak regl olan erkekler, asla iç çamaşırı giymeden sokağa çıkmazdı. Regl olmak, erkeklerin özgürlüğüne bir darbe olurdu.
 8. Erkekler zaten kadınlara göre daha çok yemek yiyor. Bir de regl dönemi eklenseydi, erkekler bir kavanoz nutellayı tek başlarına gömerdi. Erkeklerin yiyecek anlayışına bir de tatlı içerikli gıdalar eklenirdi.
 9. Erkeklerin halk arasında yaptıkları görmek istemediğimiz hareketler sonlanırdı. Örneğin iki bacak arası düzeltme hareketi ve daha niceleri… Ancak bu hareketler ped düzeltme hareketi olarak varlıklarını sürdürebilirdi. Ne de olsa alışkanlıklar hemen bırakılmıyor.
 10. Erkekler için regl, belki de sorunlardan kaçış olurdu. Örneğin göbeği yarım dünya kadar olan erkekler, “regl dönemindeyim ya bu göbek normal” deyip o göbeği eritmeyi düşünmezdi. Kimbilir daha başka hangi fiziksel sorunlar regl’e bağlanırdı?
 11. Regl günlerinde erkekler, farklı malzemeler kullanma gerçeğiyle de yüzleşirdi. Örneğin tampon… Kaç erkek tercih ederdi bilinmez.
 12. Halı saha, internet kafe gibi erkeksi ortamlarda regl olan erkekler baya sorun yaşayabilirdi. Anlayışsız başka bir adamın “olum arkanda bişey var lan, o ne kırmızı mırmızı? gibi sorularına maruz kalabilirdi.
 13. Erkekler eğer regl olsaydı, keskin ve şiddetli regl sancısının ne olduğunu tam olarak anlardı. Tüm erkekler, regl günlerinde acıların çocuğu olan regl’i kendi ellerinde büyütür ve daha sonra hayatlarına kaldığı yerden devam ederlerdi. Hiç olmazsa, ağrı eşiğiniz yükselirdi beyler, fena mı?

Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0