Erkeklere 30 Gün Doğum İzni Veren Şişli Belediyesi


0
1 Paylaşım

Şişli belediyesi ve Disk arasında alınan ortak karar ile imzalar atıldı. Sözleşme de babaların da yeni doğan çocukları ile anneleri kadar vakit geçirmesi gerektiğine karar verildi. Erkeklere 30 gün doğum izni kararı ile kadın erkek eşitliği bir kez daha gündeme geldi. Kadınların iş hayatında daha aktif rol alabilmesi için de çalışmalar başlatan Şişli Belediyesi bir ilke imza attı. 4 ay olan doğum izni, 8 aya çıkartılırken, erkekler de unutulmadı. Erkeklere 30 gün doğum izni veren Şişli Belediyesi şaşırttı ve sevindirdi.

Erkeklere 30 Gün Doğum İzni Veren Şişli Belediyesi

Erkeklere 30 Gün Doğum İzni Veren Şişli Belediyesi

Erkeklere 30 gün doğum izni veren Şişli Belediyesi her kuruma örnek olmalı. Eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan erkeklerin maaşının yarısı ile yeni karara göre şiddet görene veriliyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ise kadınlar izinli sayılıyor. Aynı gün için tüm kadın çalışanlarına 600 TL ikramiye veren belediye, ikramiye miktarını da 800 TL’ye çıkardı. Ayrıca 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ise tüm çalışanlara 750 TL ikramiye ödenmesine karar verildi. Sosyal medyanın gündemine oturan kararlar alkışlanmayacak gibi değil.

Şişli Belediyesi Her Kurumun Yapması Gerekeni Yaptı

Özellikle erkeklere 30 gün doğum izni, bebek bekleyen belediye çalışanı çiftler tarafından sevinçle karşılandı. Yeni doğan bebeklerin annelerine olduğu kadar babalarına da ihtiyaçları var. Ayrıca yeni doğum yapan annelerin eşlerine özellikle ilk bir ay çok fazla ihtiyacı oluyor. Ebeveyn olmaya henüz alışmadan iş hayatına dönmek zorunda kalan babalarda performans düşüklüğü gözlemlenebiliyor. Hem eve hem yeni hayata hem de işe bölünemeyen erkekler için bu kadar oldukça başarılı. Kadınlar kadar erkekler için de önemli olan doğum izni sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında. Ayrıca Şişli Belediyesi kadın erkek ayırmadan tüm çalışanlara kreşte %50 indirim uyguluyor. Şiddete karşı da tepkisini gösteren Şişli Belediyesi şiddet gösteren kişinin maaşının yarısını şiddet maduruna vererek farkındalık yaratmayı ve şiddete engel olmayı hedefliyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve 1 Mayıs İşçi Bayramı için verdiği ikramiyeler ise çalışanların gurunu okşar nitelikte. Keşke Şişli Belediyesi’nde çalışsam diyenler, bizce de haklısınız.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
1
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
1
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
1
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend