WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke - Bu Ülkelere Euro Yok

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke


0

Malum Türkiye’de Euro yükseldikçe yükseliyor. Hal böyle olunca da yurtdışı tatilleri rafa kalkmaya devam ediyor. Ancak Euro kullanmadan gezebileceğiniz 5 ülke ile rafa kaldırdığınız yurtdışı hayalinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Türk lirasının değerli olduğu ülkelerde seyahat ederek hem daha az harcayabilir hem de değişik deneyimler kazanabilirsiniz. Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke hangisidir?

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke hangisidir?

Euro kullanmadan gezebileceğiniz 5 ülke’de hem yurtdışı tatiline çıkabilir hem de Türk lirası kullanarak fazla harcama yapmaktan kurtulabilirsiniz. Bu kriterlere uyan 5 ülke hangisidir diyecek olursanız yazımızda tüm detayları ile inceleyeceğiz. Bu ülkeler Macaristan, Romanya, Ukrayna, Sırbistan ve Çek Cumhuriyeti’dir.

Sırbistan

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke

Slav mimarisi ve doğal güzellikleri ile gezip görmeniz gereken yerlerden biri olan Sırbistan sizi zorlamadan mükemmel anlar yaşatacak. Sırp dinarının kullanılması ve gündelik hayatın ucuzluğu ile Euro kullanmadan gezebileceğiniz 5 ülke arasında oldukça çekici görünüyor. Euro karşılığı olarak düşündüğünüzde 5 Euro’yu pansiyona, 2 Euro’yu öğlen yemeğine vererek cebinizi yakmayacaksınız.

Romanya

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke

Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen para birimi Euro değildir. Özellikle doğal güzellikleri oldukça dikkat çeken Romanya, ucuz ve keyifli tatilin adresi. 1 Rumen Leyi’nin de yaklaşık olarak 1.14 TL’ye karşılık geldiği düşünülürse oldukça hesaplı bir tatil yapacağınızı söyleyebiliriz. Ülkemizden oldukça ziyaretçisi olan Romanya ucuz ve kaliteli restoranlarıyla da ünlü bir ülkedir.

Macaristan

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke

Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen bu ülkenin para birimi Macar Forinti’dir. 1 Macar Forinti’nin 0,016 Türk Lirası’na karşılık geldiği söylenebilir. Bu şekilde hesap yaparak seyahatinizi planlayabilirsiniz. Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden biri olan Macaristan, bir sonraki tatil rotanız olmayı hakediyor. Euro kullanmadan gezebileceğiniz 5 ülke arasında yer almayı fazlasıyla hak eden ülkeyi planlarınıza dahil edebilirsiniz.

Ukrayna

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke

Türk Lirası’nın en değerli olduğu ülkeler arasında yer alan Ukrayna, para birimi olarak Grivna kullanmaktadır. 100 Grivna’nın yaklaşık olarak 13 TL olduğunu düşünecek olursanız, ne kadar hesaplı bir tatilin sizi beklediğini anlayabilirsiniz. Ülkenin mimarisi gezip görülmeye değer. Ayrıca restoranların kalitesi ve ucuzluğu da sizi cezbedecektir.

Çek Cumhuriyeti

Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke

Euro kullanmadan gezebileceğiniz 5 ülke sıralamasında son durak Çek Cumhuriyeti. Para birimi olarak Çek Korunası’nı kullanılan ülkede 1 Çek Koruna’sı 0.20 TL’dir. Ülke içerisindeki tüm etkinlikler oldukça hesaplıdır. Gezip eğlenirken, az harcayarak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Özellikle sanat aşıkları muhakkak görmelidir.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0