Gizli Sağlık Formülü Refleksoloji nedir?


0
2 Paylaşım

Refleksoloji kelime anlamıyla, mükemmel yüce güç demektir. Ayaklarınızın altında tüm bedeninizi simgeleyen noktalara dokunarak yapılan masaj çeşidine denmektedir. En basit tanımı budur.

Gizli Sağlık Formülü Refleksoloji

Refleksoloji nasıl yapılır?

Refleksoloji bugün alternatif tedavi adı verilen terapilerin arasında yer alıyor. Refleks sözcüğünün sözlük anlamı “dış etkilere bağlı olarak istemsiz kas kasılması”dır. Ellerimiz, ayaklarımız, gözbebeklerimiz ve kulaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşıyor. Her organ bu yansıma alanları ile aynı zamanda bir ilişki içinde. Ayaklarda, organların yansıdığı noktalar diğerlerine göre daha geniş bir alana yayıldıkları için üzerlerinde çalışmak daha kolay oluyor. Ancak bir uzman tarafından bilinçli olarak yapılmalıdır diyebiliriz.

Refleksoloji ne işe yarar?

Refleksoloji sayesinde ayakta gerekli yerlere uygulanan basınç ve masajla bu tıkanıklıklar açılır ve enerjinin akışı sağlanır. Vücuttaki enerji; üzüntüler, stres, hastalıklar ve travmalar sonucu tıkanabilir. Bu tıkanıklıklar sonucu, kimi organ gerektiğinden fazla, kimisi ise az enerji alır. Bu enerji dengesini bu tedavi ile sağlayabilirsiniz. Enerjinin dengeli yayılması sağlık açısından çok önemlidir. Enerjinin dengeli yayıldığı vücut sağlıklıdır ve kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahiptir.

Refleksolojinin yararları

Kişiye olağanüstü bir rahatlama ve gevşeme getirmesi  yararları arasındadır. Düzenli yapılan refleksoloji seanslarıyla vücut enerjisindeki tıkanıklıklar giderilir, enerji vücuda dengeli bir biçimde yayılmaya başlar dolayısıyla kan dolaşımı sorunları ortadan kalkar ve oksijen hücrelere daha kolay dağılır. Kimyasal dengesizliklere yardımcı olabildiği için astım, baş ağrısı, sindirim, yüksek tansiyon, idrar torbası ve böbrek sorunlarını da azaltabilir. Stres hormon dengesini de alt üst etmektedir. Bu sebeple cinsel yaşamınıza da olumlu etki etmektedir.

Refleksolojinin zararları

Refleksolojinin zararları bazı hastalıklar dışında bulunmamaktadır. Ancak hamileliğin ilk 3 ayında önerilmemektedir. Hamileler yaptırabilir mi sorusuna en doğru cevabı doktorunuz verecektir. Ayrıca şeker hastaları bu işlemi yaptırmamalıdır. Pankreası uyaran bu masaj, insülin seviyesinde oynamalara sebep olur. Yaralı ayaklara ve varis rahatsızlığı olanlara da seans uygulanmamaktadır. Tedavi yönteminin zararları bu rahatsızlıkları yaşayanların haricinde henüz bildirilmemiştir.

Yüzyıllardır uygulanan tedavi , sadece alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Refleksoloji nedir sorusuna sizin için kısaca cevap vermek istedik.

 


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend