WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
Instagram Fenomeni Türk Kadın Pilotlarımız | Türk Kadın Pilotları

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Gökyüzünün Kanatsız Melekleri! Instagram Fenomeni Türk Kadın Pilotlarımız


0

Erkek mesleği olarak bilinen pilotluk ile ilgili bu önyargı ülkemizde son zamanlarda yıkılmış durumda. Çünkü Türk kadın pilotların sayısı her geçen gün artıyor. Görev icabı gittikleri yerleri sosyal medya hesaplarından paylaşan kadın pilotlarımıza ilgi son derece fazla. Şimdi Instagram’da binlerce takipçisi bulunan Türk kadın pilotlarımızı tanıyalım. İşte Türkiye’nin en ünlü Türk kadın pilotları

1. Yağmur Yılmaz Sarıoğlu

Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, Instagram’da en çok takipçisi olan kadın pilotlarımızdan ilki. “ymrsarioglu” isimli kişisel Instagram hesabında 230 binden fazla takipçisi olan Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, aynı zamanda Galatasaray’ın medyatik futbolcusu olan Sabri Sarıoğlu’nun eşi. Pilot olmadan önce Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümünden mezun olan Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, daha sonra Cambridge Üniversitesi’nden öğretmenlik diploması almış. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde okutman olarak görev yapan Sarıoğlu, mesleğini bırakıp pilot olmaya karar vermiş. Airbus A320 kullanan ve gittiği yerlerdeki deneyimlerini takipçileriyle paylaşan Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, Türkiye’nin en çok takip edilen kadın pilotları ilk sırada.

2. Aşkım Pelin Doğan

Fenomen Türk kadın pilotları arasında yer alan Onur Air Havayolu firmasında görev yapıyor. 25 yaşındaki güzel pilotun Instagram hesabında 30 binden fazla takipçisi var. Airbus A320 ve A321 kullanan Aşkım Pelin Doğan, “askimpelindoğan” isimli Instagram hesabı haricinde ‘1Pilot 1Hostes’ isimli Youtube kanalından maceralarını takipçileriyle paylaşıyor.

3. Eser Aksan Erdoğan

31 yaşındaki Eser Aksan Erdoğan, Instagram’da 100 bin takipçiye sahip. Boeing 737 kullanan başarılı pilot, daha önce de İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Mirror’da bir röportajı yayınlanmıştı. 50’den fazla ülkeye seyahat eden Eser Akson Erdoğan, günümüzde Pegasus havayolu firmasında pilot olma rüyasını her gün gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Erdoğan, “echosierra85” isimli Instagram hesabından takipçileriyle buluşuyor.

4. Pınar Aktuğ

Gökyüzünü fetheden kadın pilotlarımızdan bir diğeri Pınar Aktuğ. Güzel pilot, Boeing 737-800 NG ve Airbus A320 model uçakları kullanıyor. “pinaraktug” isimli Instagram hesabını aktif olarak kullanan başarılı ve güzel pilotun 30 binden fazla takipçisi var.

5. Ece Korkmaz

Türk Hava Yolları firmasında uçuşlar yapan Ece Korkmaz da en ünlü Türk kadın pilotlarından. Airbus A330 uçaklarında pilotluk yapan Ece Korkmaz, seyahetlerini ve deneyimlerini düzenli olarak Instagram hesabından paylaşıyor. Fenomen ve güzel pilotun uçuş maceralarını “eceozlukkorkmaz” isimli Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Başarılı pilotun Instagram hesabında 33 bin takipçisi bulunuyor.

6. Derya Sertöz

Derya Sertöz, Instagram paylaşımlarıyla dikkat çeken bir diğer kadın pilotumuz. Derya Sertöz’ün Instagram’da 12 bin takipçisi var. Mesleğe yeni başlayan Derya Sertöz’ün “dryad_” isimli Instagram hesabını takibe alarak maceralarına sıcağı sıcağına tanık olabilirsiniz.

7. Semin Öztürk

1991 doğumlu Semin Öztürk, Türkiye’nin ilk kadın akrobasi pilotudur. 2016 yılında TUSAŞ Uçuş Okulu’nda PPL (H) Özel Helikopter Pilot Yetiştirme Kursu’nu başarıyla bitiren Semin Öztürk, aynı zamanda Türkiye’nin ilk sivil hanım helikopter pilotu olmaya hak kazandı. Geçmişte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki davete çağrılan Semin Öztürk, bu davette mesleği ile ön planda yer alan kadınlar arasında yer aldı. İlk akrobasi gösterisini 2012 yılında Pitts S-2B akrobasi uçağıyla yapan Semin Öztürk, ayrıca Boeing Stearmen E-75 ve Mustang P-51 gibi uçukları da kullanabiliyor. Başarılı pilotun uçuş maceralarını paylaştığı “semin.ozturk” isimli Instagram hesabında 14 bin takipçisi bulunuyor.

8. Ebru Ünsal

Bir diğer pilotumuz olan Ebru Ünsal, 29 yaşında ve genç yaşına rağmen farklı havayolu firmalarında deneyim edinen bir pilot. 2010 yılında Onur Air’de pilotluk kariyerine başlayan Ebru Ünsal, 2012’de Atlas Jet’e, 2014 yılında da THY firmasına geçti. Ebru Ünsal, ayrıca geçmişte kalp krizi geçiren bir yolcusunu hayata döndürmesiyle haberlere konu olmuştu. Instagram fenomenlerinden olan güzel pilot Ebru Ünsal, 20 bin takipçili “ebrwnal” isimli Instagram hesabından paylaşım yapmayı sürdürüyor.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0