Hintli Kadınları Birleştiren İki Nokta


0
5 Paylaşım

Hindistan’ın köklü gelenekleri her zaman dikkat çekmektedir. Bu gelenekleri daha eşit ve kapsayıcı hale getirmek ise yapılan çalışmalar arasında sıklıkla yer almaktadır. No Conditions Apply projesi de bu amaca hizmet etmeyi hedefliyor. Times Of India için hazırlanan projenin tüm detaylarını sizler için inceledik. Hintli Kadınları Birleştiren İki Nokta….

Hintli Kadınları Birleştiren İki Nokta

Hintli Kadınları Birleştiren İki Nokta

No Conditions Apply Projesi

2018 yılının en çok dikkat çeken projesi No Conditions Apply, aynı zamanda en çok ödül alan projelerden de biridir. Hindistan’da Times Of İndia için hazırlanan projede, FCB Ulka imzası yer alıyor. Newyork Festival, GoaFest, D&AD, One Show gibi yarışmalardan da bu proje ödülle dönmüştür. Reklam dünyası etkinlikleri denince ilk akla gelen isim Cannes Lions’a da adını yazdırmayı planlayan proje oldukça iddialı görünüyor. 4 hint projesinden biri olan No Conditions apply, glass kategorisinde ve toplumsal çalışmayı konu alıyor. Bengal geleneklerinden biri olan Sindoor Khela, projenin çıkış noktası diyebiliriz. Sindoor Khela gününde yapılan ritülller bulunuyor. Evli kadınlar kendi ayaklarına ve Tanrılarına Sindoor adı verilen boyaları sürüyor. Kırmızı onlar için kadının simgesi ve bu şekilde kadın olduklarını simgeleyen hareketler yaparak, kadın gücünü aktive etmeyi amaçlıyorlar. Buraya kadar Hint toplumu için var olan ritullerden biri olmasına rağmen, bir noktada projelere konu olacak bir duruma ulaşıyor. Evli olmayan kadınlar bu ritüele katılmaya kalkıştığında toplumun büyük tepkisiyle karşılaşıyor. Henüz evlenmemiş kadınlar, trans kadınlar, dul kadınlar ve daha birçok kadın aşırı tepkiye maruz kalıyor. İşte bu proje ile burada yaşanan bu adaletsiz ayrım ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Herkese eşitlik teması aşılanıyor – Eşitlik Sembolü

No conditions apply projesi ile Hindistan’da tüm kadınlara eşitlik hakkı tanınması hedefleniyor. Sosyal medya üzerinden de ses getiren projede, #noconditionsapply etiketi ile birçok paylaşım göze çarpıyor. Sadece Hindistan’de değil, tüm dünyada eşitsizlikle karşılaşan kadınların sesi olan proje bu kadar hassas bir konuyu ele aldığı için çok fazla talep görüyor. Kampanya için hazırlana video kadınların yaşadığı ayrımcılık temalı sorunları içeriyor ve izlenme rekorları kırıyor.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
5 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend