Karın bölgesindeki yağlardan kurtulamamanızın nedenleri


0
2 Paylaşım

Kilo problemlerinde en zor kilo verilen bölgeler her zaman karın ve bel bölgesindeki kilolar olmaktadır. Bunun birçok sebebi vardır ancak en çok etki eden nedenler arasında işlenmiş ve fast food gıdaların tüketiminin artması, oturarak çalışılan uzun saatler ve aşırı alkol tüketimini ilk 3 sıraya koymak mümkündür. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulamamanızın nedenleri ortadan kaldırıldığında sorununuz çözülecektir.

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulma yolları nedir diye soracak olursanız. Hayatınızda yapacağınız birkaç maddelik değişim size kalıcı kilo verme yolunu açacaktır.

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulamamanızın nedenleri

Şimdi karın bölgesindeki kilolardan kurtulamama nedenlerini inceleyelim,

Alkol tüketimi karın bölgesindeki yağlardan kurtulamamanızın nedenlerindendir

Alkol sıvı bir madde olduğu için, ne kadar kalorili olduğu çoğu zaman dikkate alınmadan tüketilmektedir. Şekerli tadı olmamasına rağmen vücutta şeker olarak depolanan alkol bel çevresinde genişlemeye sebep olmaktadır. Aslında alkolün kalorisi vücutta depolanmaz ama sürekli alkol tüketimi vücutta yağ yakma metabolizmasına zarar vererek, yağ depolanmasına sebep olur. Bu sebeple karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için alkol tüketiminizi sınırlandırmalısınız.

Yanlış yapılan antrenmanlar

Vücut yapınıza ve beslenme tarzınıza uygun olmayan antrenmanlar kilo almanıza sebep olabilir. Ayrıca kas çalıştırmaya yönelik sporlarda, yanlış çalışma sonrasında bel bölgesinde kalınlaşma da görülebilir. Bilinçsizce yapılan sporlardan uzak durmalısınız. Bir uzmandan destek alarak spora başlayabilir, daha sonra da karın bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

İşlenmiş gıda tüketimi karın bölgesinde yağlanmaya sebep olur

İçerisinde çok fazla katkı maddesi bulunan gıdalarda, gizli şeker, tuz ve metabolizmayı yavaşlatan maddeler bulunmaktadır. Bu sebeple karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenler paketli ve hazır gıdalardan uzak durmalıdır. Karın bölgesindeki yağlanmanın sebepleri içinde sebze ve meyve tüketmemek bulunmaktadır.

Meyve tüketimi

Yemekten hemen sonra meyve yemek,  karın bölgesinde yağlanma sebeplerinden biridir. Yemekten hemen sonra yediğiniz meyve karaciğerde aynı alkol almış gibi bir etkiye sebep olarak karın bölgesinde yağ birikmesine neden olacaktır. Meyve tüketimi aç karnına ya da yemeklerden en az 2 saat sonra yapılmalıdır. Ülkemizde alkol tüketimi oranı fazla olmamasına rağmen alkole bağlı hepatit hastalığına yakalanma oranı yüksektir. Bunun sebebi yemekten hemen sonra meyve tüketme alışkanlığıdır.

Az su tüketimi karın bölgesinde yağlanmaya sebep olur.

Gün içinde düzenli olarak en az 2 litre su tüketmek karın yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Hiç su tüketmemek, su yerine gazlı içecekler tüketmek, fazla çay kahve tüketimi karın bölgesindeki yağlardan kurtulamamanıza sebeptir.

Sadece bu 5 maddeyi bile değiştirmek karın yağlarınızdan kurtulmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bu 5 madde karın yağlarınızdan kurtulamamanızın nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun dışında, uyku düzensizliği, stres, gece geç saatlerde ağır yemekler yemek ve herhangi bir hastalık karın yağlarının sebepleri içindedir.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend