Kate Moss’un Pek Bilinmeyen Özellikleri


0

14 yaşından beri modellik yapan Kate Moss, adeta zamana meydan okuyor. Ünlü bir moda ikonu olan Kate Moss, 40 yaşını geçmesine rağmen düzgün fiziğiyle en popüler mankenler arasında. Sansasyonel hayatıyla dikkat çekse de sürekli zirvede yer alan Kate Moss’un kimsenin bilmediği pek çok özelliği var. Şimdi Kate Moss’un geçmişine dair bir yolculuğa çıkalım. İşte Kate Moss’un bilinmeyen yönleri ve diğer modellerden farklılıkları…

1974 Doğumlu

Moda ikonu Kate Moss, 16 Ocak 1974 tarihinde dünyaya geldi. İngiltere London doğumlu Kate Moss, 1,70 boyunda ve 56 kilo ağırlığında. Annesi ve babası ayrıldığında 13 yaşında olan Kate Moss, okul yıllarında başarılı bir öğrenci değildi.

Keşfedildiğinde 14 Yaşındaydı

Şans, İngiliz modele Bahama tatilinden dönerken güldü. Tatil dönüşü New York JFK Havaalanı’nda Storm Model Ajansı’nın sahibi Sarah Doukas tarafından keşfedilen Kate Moss, 14 yaşındaydı. Kate Moss’u meşhur eden isim ise fotoğrafçı Corinne Day. Aynı zamanda Moss’un arkadaşı olan Corinne Day’in çektiği fotoğraflar ünlü moda dergisi The Face’te yayınlandı. Aynı dergide Tony Briggs isimli fotoğrafçıyla da çalışan Kate Moss, böylece modellik kariyerine başlamış oldu.

Kate Moss, Bir Değişimin Adıydı

90’lı yıllarda podyumlara transfer olan Kate Moss, modellik dünyasında bir değişim başlattı. 1990’lı yılların mankenlik algısı uzun boy ve yuvarlak hatlı bir bedendi. Mankenlik için kısa sayılabilecek bir boya sahip olan ve makyaj yapmayan Kate Moss, hemen farklılığını konuşturmuştu. Ayrıca zayıf olan Kate Moss, dünyadaki sıfır beden modasının başlamasına neden olmuştu.

İlk Büyük Çıkışı Calvin Klein

İngiliz modelin ilk büyük çıkışı Calvin Klein markasının Obsession parfümü için verdiği nü pozlar ile gerçekleşti. Güzel model daha sonra Dolce&Gabanna, Versace, Chanel, Louis Vuitton, Burberry gibi ünlü markaların yüzü oldu.

Büyük Aşkı ve İlk Çocuk

Kate Moss, 1990’lı yıllarda Johnny Deep ile yaşadığı aşkla magazin gündemini epey meşgul etmişti. Ancak 1990’da başlayan ilişki 1994 yılında sona erdi. Kate Moss, daha sonra Dazed&Confused dergisinin editörü Jefferson Hack ile birliktelik yaşadı ve bu birliktelikten 2002 yılında bir çocuk sahibi oldu.

Düşüş Yılları

2005 yılında Daily Mirror gazetesinde, Kate Moss’un bir partide kokain çektiği fotoğrafı yayınlandı. Bunun üzerine büyük tepki gören Kate Moss, kariyerinde bir düşüşün içine girmişti. Ancak Sharon Stone, Naomi Campbell, Robbie Williams gibi ünlü yıldızlar, Kate Moss’a destek verdiklerini açıkladılar. Daha sonra bu olumsuz durumu tersine çevirmeyi başaran Kate Moss, uyuşturucuyu bırakmak isteyen gençler için bir rol model olmayı başardı. Tedavi gören Kate Moss, uyuşturucuyu bıraktıktan sonraki dönemi yakın sanatçı arkadaşlarının video kliplerinde (Elton John, Oasis, Mick Jones gibi) oynayarak atlattı ve ekranlardan uzak kalmamış oldu.

2006 Yılında Yeniden Zirvede

Kariyerine devam eden Kate Moss, Vogue dergisinde yayınlanmak üzere tam 8 marka için poz verdi. Bu markalar arasında Dior, Versace, Burberry, Lois Voitton, Bulgari gibi dünya devleri vardı.

En Zengin Manken

2014 yılına geldiğimizde Sunday Times’in yayınladığı habere göre Kate Moss, en zengin mankendi. 2014 yılında 14 milyon dolar kazanan Kate Moss, toplam 55 milyon dolarlık bir servete sahipti. Aynı zamanda Kate Moss, İngiltere’de toprak sahibi olan bir Lady. Eski sevgililerinden biri Kate Moss’a kraliyet arazisi içinde bir ev satın aldığı için ünlü yıldız Lady unvanına sahip.

Dünyanın en Çok Fotoğraflanan Modeli

Kariyeri boyunca 300’un üzerinde dergiye kapak olan Kate Moss, bu konuda dünyada tek. Vogue dergisi için onlarca poz veren Kate Moss, Pirelli takviminde ve Playboy dergisinde de boy göstermişti.

Milyon Dolarlık Portre

2002 yılında ressam Lucien Freud tarafından yapılan Kate Moss’un nü portesi, 3,9 milyon dolara satıldı. Aynı zamanda Kate Moss’u yoga yaparken gösteren 3 metrelik ve 50 kilo altından yapılan dev heykel British Museum müzesinde sergileniyor.

Kusur Sayılamayacak Kusurlar

Günde 60-80 arası sigara içen Kate Moss’un vücudundaki en beğenmediği yeri göğüsleri. Ünlü yıldız küçük olduğunu düşündüğü için göğüslerini sevmiyor. Kate Moss, ayrıca şaşılık ya da önlenemeyen göz kayması olarak bilinen Strabismus rahatsızlığına sahip.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0