Kendi Giyim Tarzını Yarat


0
2 Paylaşım

Her yıl yeni bir moda akımı geliyor. Ve gidiyor. Anlık modaları sürekli uygulayanlar ise hem sürekli alışveriş yapmak zorunda kalıyor hem de herkes bir süre sonra birbirine benziyor. Son yıllarda ise çok bahsedilen yeni bir akım var, kendi tarzını yarat akımı…

Peki Kendi tarzını yarat akımı nasıl uygulanır?

  • Dolabınızda ne var ne yok kontrol etmek

Kendi tarzını yarat fikri kulağınıza hoş geliyorsa önce dolabınızda tarzınıza uygun parçalar neler bir kontrol etmelisiniz. Üzerinize tam oturan parçalar genel görünümünüze artı katacaktır. Dışarı çıkarken giymek için tereddüt ettiğiniz eşyalarınızı hemen çöpe atın veya birilerine bağışlayın. Size bir ipucu: 6 ay boyunca hiç giymediğiniz bir kıyafetiniz varsa (kışlık kazak gibi giysiler veya yazlık mayo tarzı giysiler hariç) ondan derhal kurtulun.

Kendi Giyim Tarzını Yarat

  • Kendi tarzını yarat fikri hoş ama tarzımı bulamıyorum

Eğer siz de bu cümleyi kuruyorsanız öncelikle başkalarının tarzlarına bakın. En beğendiklerinizi birleştirip kendinize bir tarz yaratabilirsiniz. Dergileri karıştırarak veya televizyondaki moda programlarına bakarak hoşunuza giden tarzları ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer insanlar sizi sık sık belirli bir ünlüye benzetiyorsa o kişinin nasıl giyindiğini ve hangi renkleri giydiğini internetten araştırabilirsiniz.  İnsanların neler giydiğine dikkat edin ve nelerin hoşunuza gittiğine karar verin.

 

  • Kendi Tarzını Yarat fikrinin olmazsa olmazı: Ayakkabılar

Dost başa düşman ayağa bakar demişler değil mi? Günümüzde ayakkabının kıyafete uyumu kombinler açısından çok önemlidir. Genel tarzınıza uygun bir ayakkabı bir kadının şık görünümü için olmazsa olmazlardandır. Rahat ve şık bir ayakkabı seçimi yapın. Bu seçimi yaparken kıyafetlerinizi düşünün ve büyük bölümüne uyan bir tane edinin.

Kendi Giyim Tarzını Yarat

  • Yardım İsteyin

Kendi tarzını yarat çalışması yapabilirsiniz. Bunun için arkadaşlarınızı toplayın ve fikir alın. Hayran olduğunuz tarz hakkında yakın arkadaşlarınızın ya da aile üyelerinizin fikirlerini alın ve onlara bu tarzın sizde nasıl duracağını sorun.  Bir diğer yol da, moda kıyafetler satan bir mağaza veya butiğe giderek hoşlandığınız bir satış danışmanının görüşlerini alabilirsiniz.

Hayran olduğunuz tarz hakkında yakın arkadaşlarınızın ya da aile üyelerinizin fikirlerini alın ve onlara bu tarzın sizde nasıl duracağını sorun.  Bir diğer yol da, moda kıyafetler satan bir mağaza veya butiğe giderek hoşlandığınız bir satış danışmanının görüşlerini alabilirsiniz. Kendi tarzını yaratmak isteyenler, öncelikle kıyafetlerine ruhunu yansıtmalıdır.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
1
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
1
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
1
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
1
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
2
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
1
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend