Kilo vermek için yapmanız gerekenler


0

Bu pazartesi diyete başlıyorum diyenlerden misiniz? Peki ya Salı diyeti bırakanlar? Günlük hayatınızda kilo vermek için yapacağınız küçük değişikliklerle kalıcı kilo vermek mümkün. Su içsem yarıyor demeyin, neden kilo veremiyorum sorusunu birlikte cevaplayalım.

Kilo vermek için yapmanız gerekenler

Kilo vermek için küçük hedefler koyun

Kilo vermek için motivasyon çok önemlidir. Haftada yarım kilo vermek hedefiniz olabilir bu şekilde hem kalıcı kilo verme gerçekleşir. Hem de küçük hedefler koymak ulaşmanızı kolaylaştırır.

Her öğününüzde bu 3 şeyi mutlaka tüketin

Protein, doymamış yağ ve karbonhidrat. Her öğünde tüketilmesi gereken besinler sizi uzun süre tok tutacaktır. Uzun süre aç kalmak, tek tip beslenme kilo aldırır.

Kilo vermek için yiyecek defteri tutun

Tüm yediklerinizi not etmek gün içinde gözünüzden kaçan gizli kalorileri görmenize ve engellemenize yardımcı olur. Zayıflamak için yiyecek defteri tutun. Kilo vermeniz için yapmanız gereken 10 şey içinde oldukça önemli bir maddedir.

Egzersiz

Kilo vermek için yapmanız gerekenler listesine hareketi eklemeniz şarttır. Kalori yakan egzersizler ve dinlendirici egzersizler olarak iki bölüme ayırarak egzersiz çeşidini hayatınıza dahil edin.

 Zayıflamak için su için

Sağlıklı zayıflamak için su için. Su hem vücudunuzu nemlendirir hem de şişkinliği önler ve tok tutar. Sade su içmekten sıkılırsanız içine limon, nane, salatalık ve elma gibi aroma verecek şeyler atmayı deneyin. Hayatınızdan gazlı içecekleri, şekerli içecekleri tamamen çıkartın.

Her öğünde sebze tüketin

Yeşillikler ve sebzelerin kalorileri düşük lif oranları yüksektir. Hem sizi tok tutar hem de daha az kalori almanızı sağlar. Zayıflamak için her öğünde sebze tüketin. Ancak sadece sebze tüketmek kilo aldırır.

Kilo vermek için uyuyun

Uyku metabolizmanın çalışması, açlık seviyenizi düzenleyen hormonlar ve vücudun dengesi için çok önemlidir. Bu yüzden erkenden yatağa girmeli ve günde en az 7 saat uyumalısınız.

Kendi tokluk sınırınızı bulun

Tam acıkmadan yemek yiyin. Yavaş yemek yiyin ve kendi doğru tokluk sınırınızı bulun. Tokluk sınırı sizi zayıflamak için kalori hesabı yapmaktan kurtarır. Stres kaynaklı fazla yemek yeme durumuna düşmemek için ise, sinirliyken buzdolabından uzak durun.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0