Kozmetik Markası Olan Ünlü Kadınlar


0

Kozmetik ürünlerine karşı kadınların ilgileri her zaman üst seviyelerde olmuştur. Bu ilginin bir doğal sonucu olarak da dünyaca ünlü birçok kozmetik markası ortaya çıkmıştır. Kimi marka uzun süre ayakta kalmayı başarırken kimi marka da kısa zaman içinde unutulmuştur. Son zamanlara baktığımızda ünlü yıldızların da kozmetik sektörüne adım attıklarını ve kendilerine ait kozmetik markaları yarattıklarını görüyoruz. Bu ürünleri piyasaya çıkaran ünlü isimlerin kozmetik dünyasını daha hareketli bir duruma getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi kendilerine ait ürünleriyle dünyaca ünlü markaları geride bırakmayı başaran dünyaca ünlü isimlerin kimler olduğuna göz atalım.

Kylie Jenner

Kylie Jenner, kozmetik dünyasına adım atan ilk ünlü isimler arasındadır. Ünlü model, yarattığı Kylie Cosmetics markasıyla global anlamda 2016 yılında büyük bir başarı yakaladı. Avrupa’nın dört bir yanında satış rakamları kıran Kylie Cosmetics, günümüzde en popüler kozmetik markalarından biri haline geldi. Yelpazesinde farklı ürünler barındıran Kylie Cosmetics markasının özellikle rujları, çok fazla tercih ediliyor. Kylie Jenner’a ait Kylie Cosmetics’in ünlü kadınların kozmetik markaları arasında en popüler marka olduğunu söyleyebiliriz.

Rihanna

Dünyanın en popüler şarkıcılarından olan Rihanna, aynı zamanda bir stil ikonu. Giyimi ve dış görünüşüyle gündem olan Rihanna, kozmetik dünyasına adım atan ünlüler arasında. Kendi soyadını verdiği kozmetik markasıyla (Fenty Beauty) ürünlerini piyasaya süren Rihanna, kozmetik dünyasında da başarılı olduğunu kanıtlayan bir isim.

Kim Kardeshian

Kim Kardeshian, ilk önce ortağı olduğu kardeşi Kylie ile kozmetik dünyasına adım atmıştı. Bu ikili piyasa sürdüğü ürünlerden yaklaşık 300 milyon dolar gelir elde etmişti. Ardından kardeşi ile kurduğu kozmetik markasından ayrılan Kim Kardeshian, KKW Beauty isimli markasıyla kendi kozmetik ürünlerini yaratmaya başladı. Kendisinin oynadığı reklam filmleriyle markasını tanıtan Kardeshian,  yarattığı KKW Beauty markası ile kozmetik dünyasında başarıyı yakalayan yıldızlardan.

Nicki Minaj

Kozmetik markası olan dünya yıldızları arasında Nicki Minaj da var. Tirinidad doğumlu ABD’li şarkıcı, 2010’lu yılların başında popüler olmaya başlamıştı. Justin Bieber ile yaptığı düet ile dünya çapında tanınan Nicki Minaj, kısa bir süre sonra ünlü bir marka adına ruj hazırlaması için teklif almıştı. Bu teklif üzerine Nicki Minaj’ın yarattığı rujlar, büyük bir beğeniyle karşılandı. Günümüzde piyasada yerlerini alan Nicki Minaj rujları, büyük bir beğeni topluyor. Hayranları ise Nicki Minaj’a yarattığı kozmetik ürünlerini daha da genişletmesi için baskı yapıyor.

Victoria Beckham

1990’lı yıllarda Spice Girls grubu ile şöhreti yakalayan Victoria Caroline Beckham, medyatik futbolcu David Beckham ile evlendikten sonra daha farklı sektörlerde adından söz ettirmişti. Moda tasarımcı, model ve şarkıcı olan Victoria Beckham, uzun bir süredir kozmetik dünyasının içinde yer alıyor. Geçtiğimiz yılda Estee Lauder markası için makyaj koleksiyonu hazırlayan Victoria Beckham, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere farklı kıtalarda birçok kadın tarafından tercih edilen makyaj ürünlerinin yaratıcısı. Victoria Beckham tarafından üretilen makyaj ürünleri, günümüzde 5 Bin TL’ye kadar alıcı buluyor.

Chrissy Teigen

Podyumların aranan mankeni Chrissy Teigen, on parmağında on marifet olan ünlü isimlerden bir diğeri. Başarılı bir manken olmasının yanı sıra mutfakta da hünerli olduğunu gösteren ünlü manken, çıkarttığı yemek kitabıyla birçok kişinin mutfağına misafir olmuştu. Chrissy Teigen, aynı zamanda kozmetik dünyasında da iddialı olduğunu gösterdi. Becca markası için kolları sıvayan Chrissy Teigen, yüz paleti hazırladı ve farklı kozmetik ürünlerden oluşan bu yüz paleti, 2017 yılında birçok kadının makyaj malzemeleri arasında yerini aldı. Chrissy Teigen tarafından üretilen bu kozmetik ürünü, yaklaşık 169 TL civarında satışa sunuldu.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0