Lima’yı Süsleyen Işık Kırılmaları ve Prizmatik Sokak Sanatları


0
3 Paylaşım

Sanat yönetmeni Xomatok, aynı zamanda da bir görsel sanatçıdır. Lima’da ışık kırılmalarının olduğu sokakların mucidi Xomatok bu görüntüyü murallarla sağlıyor. Sokakların kimliğini değiştiren murallar, bambaşka bir tarihi gözler önüne sermeye devam ediyor. Şu an bir tarihi durum söz konusu olmasa da gelecekte çok şey ifade edecekleri kesin. Gelecekte hala orada olanlara adeta bir tarih şöleni yaşatacak murallar zaman yolculuğu vadediyor. Bu başarılı görsel sanatçının ışık kırılmalarıyla yarattığı görsel şöleni siz de muhakkak görmelisiniz. Sokakların havasını değiştiren ışık kırılmaları her göreni hayran bırakmaya devam ediyor. Lima’yı Süsleyen Işık Kırılmaları ve Prizmatik Sokak Sanatları ile ilgili tüm ayrıntılar yazımızda.

Lima’yı Süsleyen Işık Kırılmaları ve Prizmatik Sokak Sanatları

Lima’yı Süsleyen Işık Kırılmaları ve Prizmatik Sokak Sanatları

Kırılgan Şehirler ve Görsel Şölen

Lima Peru sınırları içerisinde yer alan bir şehirdir. Bu şehirde rengarenk sokaklar Xomatok tarafından oldukça konuşulur hale geldi. Sokaklara renk veren sanatçı, oldukça değişik bir teknik kullanıyor. Onu diğer sanatçılardan ayıran özelliği açıklayacak olursak, o sprey şişelerinin ucuna bir kristal yerleştirmektedir. Bu şekilde sokakları boya ile değil, ışık ile boyuyor. Bu şekilde o kadar farklı ve mükemmel renk geçişleri sağlanmış ki, Lima sokaklarını gezen herkes oradan ayrılmakta zorluk çekiyor. Tam spekturumlu renk geçişleri ile bu sanatçı, sokakları, taş yığınlarını ya da o anda karar verdiği herhangi bir yeri ışık şölenine çevirebiliyor. Adeta sihirli bir dokunuş olarak anlatılacak bu sanat eseri ile sanatçı bir ilke de imza atıyor.

Xomatok Kimdir?

11 yıldır bu yana sokak sanatlarına yeni bir soluk getiren sanatçı aynı zamanda renk konusunda araştırmalar yapmaktadır. Görsel dil ve renk bağlantısını her yönüyle araştıran Xomatok için sokakların her köşesi bir inceleme alanı. Teorik bilgi ve çağdaş sanat arasındaki bağlantıyı kusursuz bir biçimde kuran sanatçı, oldukça başarılı bulunuyor. Tüm tasarımlarını özgürlük temasına bağlı kalarak yapmaktadır. Belki de bu yüzden sokaklar her zaman onun çalışma alanı olmaktadır. Sanat ve seyirci arasından kopmayacak bir bağ oluşturmanın yolunun sokaklardan geçtiğini düşünen sanatçı, haksız sayılmaz. Yarattığı ışık şöleni ile herkesi büyüleyen Xomatok, bundan sonra nasıl bir yenilikle hayranlarının karşısına çıkacak biz de merak ediyoruz.

Lima’yı Süsleyen Işık Kırılmaları ve Prizmatik Sokak Sanatları


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
3 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend