WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
Londra'daki En İyi 5 Pub - Londra'da Görülmesi Gereken Yerler

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Londra’daki En İyi 5 Pub


0

Pubların başkenti Londra seyahatinizde işinize çok yarayacak bir yazı hazırladık. Londra’daki en iyi 5 pub içinden en az bir tanesine muhakkak gitmenizi tavsiye ederiz. Londralılar bu publarda soluklanır, birasını içer, arkadaşlarıyla buluşur ya da gece eğlencesi öncesi açılışı burada yapar. Londra’ya ilk kez gidiyorsanız ya da daha önceki gidişlerinizde publarda takılma imkânınız olmadıysa bu yazı tam size göre.

Londra’daki en iyi 5 pub sıralamasının bize göre birincisi : The Churchill Arms

1750 yılında inşa edilen pub, 2. Dünya Savaşı’nd

 

an sonra The Churchill Arms ismini almıştır. Londra’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret edeceğiniz yerlerden biri olan Notting Hill’e gitmişken burayı da uğranacak mekânlarınız arasına not etmenizi tavsiye ederiz.

Londra'daki En İyi 5 Pub

Porterhouse

Sayfalarca uzayan mönüsü, yarım katlardan oluşan yapısı ve Dünya’nın birçok yerine ait sayısız birasıyla kesinlikle Londra’daki en iyi 5 pub listesinde yer almayı hak ediyor.  Eğer acıktıysanız yemek konusunda da çok güzel seçenekler mevcut olan bu pubta diğer tüm Londra publarında olduğu gibi bara gidip istediğiniz yemeği söyler ve masa numaranızı verirsiniz.

Londra'daki En İyi 5 Pub

 

The Sherlock Holmes

Londra’nın merkezinde ve oldukça turistik bir caddede yer aldığı için gelip geçerken mutlaka görecek ve en azından içeri girip koleksiyonu incelemek isteyeceksiniz. Bira çeşitlerinden bahsetmiyoruz bile! Leziz yemekleri ve koleksiyonu ile unutamayacağınız mekanlar arasında olacağından eminiz.

Londra'daki En İyi 5 Pub

Ye Olde Cheshire Cheese

Mark Twain ve Oliver Goldsmith gibi edebi figürlerin devamlı ziyaretçileri arasında olduğu bilinen bu pub hala birçok Londralı ve mekânı bilen turist tarafından ziyaret edilmektedir. En belirgin özelliklerinden birisi de içeri girdiğiniz an yüzünüze çarpan ahşap kokusudur. Bir kaç saatliğine zaman yolculuğu yaşatacak olan mekan Londra’daki en iyi 5 pub listesi içinde en nostaljik olanıdır.

Londra'daki En İyi 5 Pub

Lamb&Flag

Eğer bu puba bir pazar akşamı uğrama imkânınız olursa 1993 senesinden beri gerçekleşen dünyaca ünlü Jazz gecesine de katılma şansınız olabilir. Jazz gecelerinde içkinizi yudumlamanın keyfi bir başka olacak. Charles Dickens’ın zamanında müdavimi olduğu pub 1772 senesinden beri hizmet vermektedir. İlk açıldığı yıllarda adı The Coopers Arms olan bu pub 1833 senesinde The Lamb&Flag ismini almıştır.

Londra'daki En İyi 5 Pub

 


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0