Meşhur Londra Parkları


0
1 Paylaşım

Konu İngiltere olunca ilk akla gelen şeylerden birisi bol yeşil alanları ve sayısız parklarıdır. Elbette Londra’daki parklar sadece hava güzel olduğunda dolup taşmaz. Hemen her gün bu şehrin sakinleri parklarda koşar, bisiklete biner ve temiz havanın tadını çıkarırlar. Meşhur Londra Parkları eğer bu şehre gitmeye karar verdiyseniz kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Hyde Park

Meşhur Londra parkları denince akla ilk gelen parktır. Hyde Park’ı bu kadar ünlü yapan şeylerden birisi de Speaker’s Corner’ dır. Her Pazar günü buraya gelen kişiler bir kutunun üzerine çıkarak politika, din, sanat ya da istedikleri her hangi bir konuda özgürce konuşabilirler. Hyde Park’ı bu kadar ünlü yapan şeylerden birisi de Speaker’s Corner’ dır. Her Pazar günü buraya gelen kişiler bir kutunun üzerine çıkarak politika, din, sanat ya da istedikleri her hangi bir konuda özgürce konuşabilirler.

Meşhur Londra Parkları

Meşhur Londra Parkları için ikinci adres : Regent’s Park

Regent’s park sizlere yeşillik ve temiz havanın tadını çıkarmaktan da fazlasını verecektir. Regent’s Park futbol, rugby, kriket gibi açık hava sporlarına ev sahipliği yapmaktadır. 1811 yılında dizayn edilen bu park en çok müthiş güzellikteki gül bahçeleri ile bilinir.

Meşhur Londra Parkları

St. James’ s Park

St. James’ s Park pelikanlarıyla meşhurdur ve diğer tüm Londra parkları gibi bol yeşil alana sahiptir. Bu park Kraliyet parklarından en eskisidir ve Buckingham Palace’ a giden yolda yer alır. Ayrıca içerisinde devlet seremonilerinin ve milli kutlamaların yapıldığı bir alan da bulunur.

Meşhur Londra Parkları

Richmond Park

Meşhur Londra parkları başlıkları atarken bu parkı listeye almamamız mümkün değildir. Londra’nın en büyük kraliyet parkı olan Richmond Park her yıl milyonlarca Londralı ve turist tarafından ziyaret edilmektedir. Eğer yeterince vaktiniz varsa bu parkı da mutlaka görmelisiniz.Eğer yeterince vaktiniz varsa bu parkı da mutlaka görmelisiniz. Yeterince vaktiniz varsa diyoruz çünkü bu park şehrin merkezinde yer almaz ve gidişiniz biraz zaman gerektirebilir.

Meşhur Londra parkları gezisinde yapmadan dönmemeniz gerekenler

Regent’s Parkta yer alan Londra Hayvanat Bahçesi’ ni ziyaret edin. Serpentine Gölü’ nde sandal veya su bisikleti kiralayın. Peter Pan Heykeli ile fotoğraf çektirin. Londra parkları ile yeşile doyacaksınız.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend