Meşhur Londra Parkları


-1

Konu İngiltere olunca ilk akla gelen şeylerden birisi bol yeşil alanları ve sayısız parklarıdır. Elbette Londra’daki parklar sadece hava güzel olduğunda dolup taşmaz. Hemen her gün bu şehrin sakinleri parklarda koşar, bisiklete biner ve temiz havanın tadını çıkarırlar. Meşhur Londra Parkları eğer bu şehre gitmeye karar verdiyseniz kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Hyde Park

Meşhur Londra parkları denince akla ilk gelen parktır. Hyde Park’ı bu kadar ünlü yapan şeylerden birisi de Speaker’s Corner’ dır. Her Pazar günü buraya gelen kişiler bir kutunun üzerine çıkarak politika, din, sanat ya da istedikleri her hangi bir konuda özgürce konuşabilirler. Hyde Park’ı bu kadar ünlü yapan şeylerden birisi de Speaker’s Corner’ dır. Her Pazar günü buraya gelen kişiler bir kutunun üzerine çıkarak politika, din, sanat ya da istedikleri her hangi bir konuda özgürce konuşabilirler.

Meşhur Londra Parkları

Meşhur Londra Parkları için ikinci adres : Regent’s Park

Regent’s park sizlere yeşillik ve temiz havanın tadını çıkarmaktan da fazlasını verecektir. Regent’s Park futbol, rugby, kriket gibi açık hava sporlarına ev sahipliği yapmaktadır. 1811 yılında dizayn edilen bu park en çok müthiş güzellikteki gül bahçeleri ile bilinir.

Meşhur Londra Parkları

St. James’ s Park

St. James’ s Park pelikanlarıyla meşhurdur ve diğer tüm Londra parkları gibi bol yeşil alana sahiptir. Bu park Kraliyet parklarından en eskisidir ve Buckingham Palace’ a giden yolda yer alır. Ayrıca içerisinde devlet seremonilerinin ve milli kutlamaların yapıldığı bir alan da bulunur.

Meşhur Londra Parkları

Richmond Park

Meşhur Londra parkları başlıkları atarken bu parkı listeye almamamız mümkün değildir. Londra’nın en büyük kraliyet parkı olan Richmond Park her yıl milyonlarca Londralı ve turist tarafından ziyaret edilmektedir. Eğer yeterince vaktiniz varsa bu parkı da mutlaka görmelisiniz.Eğer yeterince vaktiniz varsa bu parkı da mutlaka görmelisiniz. Yeterince vaktiniz varsa diyoruz çünkü bu park şehrin merkezinde yer almaz ve gidişiniz biraz zaman gerektirebilir.

Meşhur Londra parkları gezisinde yapmadan dönmemeniz gerekenler

Regent’s Parkta yer alan Londra Hayvanat Bahçesi’ ni ziyaret edin. Serpentine Gölü’ nde sandal veya su bisikleti kiralayın. Peter Pan Heykeli ile fotoğraf çektirin. Londra parkları ile yeşile doyacaksınız.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

-1