Mesut Özil Almanya Milli Takımı Bıraktı


0
4 Paylaşım

Dünyaca ünlü Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu Mesut Özil, Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı. Özil’in bu kararı almasındaki neden ise maruz kaldığı ırkçı saldırılar. 2018 Dünya Kupası’na erken veda eden Almanya Milli Takımı, Alman medyası tarafından yoğun bir şekilde eleştirilmişti. Bu eleştirilerin en çok yöneltildiği isim Mesut Özil olmuştu. Mesut Özil’e yapılan eleştiriler saha içindeki performansını aşarak farklı boyutlara ulaşınca Mesut Özil, geleceği ile ilgili önemli bir karar aldı ve bu kararını kamuoyu ile paylaştı. Mesut Özil Almanya Milli Takımı Bıraktı…

Mesut Özil Almanya Milli Takımı Bıraktı

Mesut Özil Almanya Milli Takımı Bıraktı

Mesut Özil: “Bana Irkçılık ve Saygısızlık Yapıldığı Hissindeyim”

Mesut Özil, 22 Temmuz 2018 günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada bir daha Almanya Milli Forması’nı giymeyeceğini duyurdu. Özil’in açıklamasında en çok dikkat çeken, kendisine ırkçılık ve saygısızlık yapıldığını iddia etmesiydi.
Özil, ayrıca Almanya’nın 2018 Dünya Kupası’ndaki başarısız performansından kendisinin sorumlu tutulduğunu da sert bir dille eleştirdi. “Almanya Futbol Federasyonu’nun gözünde kazandığımızda Alman’ım, kaybettiğimizde ise Göçmen’im” diyen Mesut Özil, bu ikiyüzlü tutumdan son derece rahatsız olduğunu ifade etti. Mesut Özil, açıklamasında ayrıca Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel’in geçmişte sarf ettiği “çok kültürlülük bir yalandan ibarettir” sözlerini de hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüşmesi Çok Eleştirilmişti

Alman basını ve siyasilerinden Mesut Özil’e karşı yapılan eleştiriler, 2018 yılının Mayıs ayında başlamıştı. Mesut Özil, Cenk Tosun ve İlkay Gündoğan ile birlikte Londra’da bir otelde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özel bir görüşme yapmıştı. Bu görüşme sonrası bazı Alman siyasetçiler, Özil’in Alman demokratik değerlerine bağlılığını sorgulamıştı. Mesut Özil’in Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini Almanya Başbakanı Merkel de eleştirmiş, bu görüşmeyi “yanlış anlamaya davet çıkaracak bir gelişme” olarak nitelemişti.
Almanya’nın 2018 Dünya Kupası’na grup aşamasında veda etmesi, zaten bozuk olan Mesut Özil ve Almanya arasındaki ilişkilerin daha da bozulmasına neden oldu. Bu süreç, tehditler aldığını söyleyen ve ırkçılıkla suçlandığını iddia eden Mesut Özil’i Almanya Milli Takımı’nı bırakma noktasına getirdi.

Mesut Özil’e Destek

Mesut Özil, Milli Takımı bırakma kararı alırken Almanya Milli Teknik Direktörü Joachim Löw’ün kendisine destek verdiğini belirtti. Aynı zamanda Alman Milli Takım Menajeri Oliver Bierhoff ve Türk siyasetçiler Mesut Özil’in bu kararını destekleyen diğer isimler oldu.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
4 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend