WordPress database error: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT MAX(attackLogTime) FROM wp_wfHits


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/deni81/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3403
Milyoner Girişimcilerin En Çok Okuduğu 7 Kitap | Girişimcilik Kitapları

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Milyoner Girişimcilerin En Çok Okuduğu 7 Kitap


-1

Okumak, bazı şeyleri kolay yoldan öğrenmenin en pratik yoludur. Her insan okuyarak hayat hakkında birçok şeyi kendi kendine kolayca öğrenebilir. Bilgi bir güç ise, okumak bu güce ulaşmamızı sağlayan en önemli araçtır. Tabi ki hiçbir zaman yalnızca okumak yeterli değildir. Okunanlar deneyimle bütünleştirilmelidir. Hayallerin gerçekleşmesi için başarıya giden yolda teori ve pratik (deneyim) iç içe olmalıdır. Deneyim, bazılarına göre teoriden daha önemlidir ancak belli bir teoriye yaslanmayan deneyimler bazen yavan kalabilir. Bunun için başarılı olmak için okumanın gücünü yadsımamak gerekir. O zaman gelin şimdi size başarılı olmak için doğru ve ideal bir girişimci olmanın sırlarını anlatan kitaplardan söz edelim. Az sonra bahsedeceğimiz kitapları okuyarak nasıl başarılı bir girişimci olunur sorusuna en iyi cevabı kendiniz verebilirsiniz.

Dale Carnegie – Dost Kazanma ve İnsanı Etkileme Sanatı

Bu kitap, milyoner girişimciler tarafından en çok okunan kitaplar arasında. Bildiğiniz üzere başarılı olmak için insan ilişkilerinde yetkin olmak, olmazsa olmazlardandır. Bu kitap, girişimci insanların diğer insanlarla nasıl iletişim kurması gerektiğini iyi bir şekilde kaleme alıyor. Bu kitabı okuduktan sonra çevrenizde olup bitenleri daha iyi kavrayabilir ve farkında olma mekanizmasını daha kolay çalıştırabilirsiniz.

 

Yuval Noah Harari – Sapiens: İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi

Bu kitap, türümüze başarılı ve kapsamlı bir şekilde ışık tutuyor. İnsanoğlunun bugünlere nasıl geldiğini psikolojik ve çevresel etkileri dikkate alarak kitap, amaç ve araçları sorgulamanızı sağlıyor. Bu kitabı okuyan herkesin geçmişteki yanlışları tekrar etmeden ilerici bir zekaya sahip olmanın püf noktalarına ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

 

Daniel Kahneman – Hızlı ve Yavaş Düşünme

Yazar bu kitabında insanlara sezgisel güçlerini nasıl kullanabileceklerini öğretiyor. İnsanoğlu, rasyonel bir varlık ancak bazı önemli durumlarda insanoğlu bu rasyonelliğini ne yazık ki kullanamıyor. İşte bu kitabı okuyunca sezginize ne zaman güveneceğinize ve ne zaman güvenmeyeceğinize daha kolay karar verebiliyorsunuz. Bu kitabın mutlaka girişimcilerin okuması gereken kitaplar arasında olduğunu belirtelim.

 

 

Robert B. Cialdini – İknanın Psikolojisi

 

Başarılı olmak için bazen önemli bir lider olmak gerekebilir. Lider olmak için de insanları etkilemek önemlidir. İnsanları etkilemek için onların davranışlarını fark ettirmeden değiştirmek gerekir. Eğer bir kişinin davranış değiştirme yeteneği varsa, o kişi için başarının kapıları ardına kadar açılmış demektir. İşte bu kitapta insanların davranışlarını değiştirmek için (onları ikna etmek için) bazı ipuçları yer almaktadır. İknanın Psikolojisi kitabını okuyarak hayatınızın her alanında insanları etkilemenin, onları ikna etmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Adam Grant – Orijinaller

Adam Grant, bu kitabında dünyaya gelmiş en orijinal insanların hayatlarına odaklanıyor. Eğer önemli başarılara imza atmak isteyen bir girişimci olmak istiyorsanız, bu kitabı okuyarak en orijinal insanların hayatlarından ilham alabilirsiniz. Ayrıca insan kendi şansını kendi yaratır fikrine yakın duran bu kitap, insanın eline şans geçti mi hayallerini gerçekleştirmek için bu şansın peşini bırakmamayı salık veriyor.

 

 

 

Charles Duhigg – Alışkanlıkların Gücü

Her insanın bir alışkanlığı olduğu fikrini temeline alan bu kitap, başarılı olmak için bu alışkanlıklardan nasıl kurtuluruz sorusuna cevaplar arıyor. Charles Duhigg, alışkanlıkların başarının önünü tıkamaması için neler yapılması gerektiğini bu kitabında ayrıntılı ve basit bir şekilde anlatıyor. Kitapta aynı zamanda uygulamalı tavsiyeler de var. Bu tavsiyeleri kendi yaşamına kolayca adapte edebilen herkes, daha özgür düşünme ve başarılı olma adına önemli engelleri ortadan kaldırabiliyor.

 

 

 

Paulo Coelho – Simyacı

 

Eleştirmenler tarafından bir fenomen olarak değerlendirilen bu kitap, Endülüslü bir çobanın hikayesini anlatıyor. Simyacı kitabı, tüm olumsuzluklara rağmen başarıya ulaşmak için neler yapılabileceğinin edebi bir kanıtı. Kitabın kahramanı olan Endülüslü çobanın hikayesi, hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen herkes için esin kaynağı olabilir.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

-1