Mustafa Seven’den 10 Muhteşem Kare


0

Şu an 1,6M takipçiye sahip Instagram fenomeni, fotoğrafçı Mustafa Seven’i fotoğraf meraklılarının birçoğu tanıyordur. Mustafa Seven hayranı olarak sizlere onun en sevdiğimiz fotoğraflarını sizler için derledik. Belki aranızda onu tanımayanlar vardır yada belki onun fotoğrafları sayesinde içindeki fotoğraf aşkına artık dur diyemeyip fotoğraf çekmeye başlayacak olanlar…

Mustafa Seven Kimdir?

1974 Sivas’ta doğan Mustafa Seven, 1995’te Sabah Gazetesi Dergi Grubu’nda başladığı foto muhabirliği kariyerini sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve son olarak fotoğraf editörlüğünü üstlendiği Aksam gazetesinde sürdürmüş. Sonrasında Seven çalışmalarını sokak fotoğrafçılığı konusuna yöneltmiş.

Mustafa Seven çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmada fotoğrafları ödüle layık görülmüştü. Birçok ortak sergi ve festivale katılmıştı. 2013’te ise “Tek” isimli bir kişisel sergi açtı. Fotoğraflarını bu güne kadar farklı mecralarda sunan Seven’in son yıllarda çok kullandığı bir yayın aracı ise Instagram. Kullanmaya başlamadıktan kısa bir süre sonra çok dikkat çeken fotoğrafçı şu an 1.6 M takipçiye ulaşarak en çok takipçi sayısına sahip hesap olmuş durumda.

Mustafa Seven aynı zamanda eğitim faaliyetlerine de devam ediyor. Bu kapsamda üniversiteler ve çeşitli eğitim kurumlarında sokak fotoğrafçılığı üzerine atölyeler düzenliyor ve ortak projeler üretiyor.

Fotoğrafçının bir de İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmış iki tane kitabı var; ilki Instagram’da yayınladığı İstanbul fotoğraflarını derlediği İnstanbul’dur. İkincisi ise sokak fotoğrafçılığı alanında çalışmaya yeni başlayanlara rehber olmasını amaçlayarak yazdığı Sokak Fotoğrafçılığı kitabıdır.

Onun bağımsız olarak foto muhabirliği yapmaya, yurtiçinde ve yurtdışında özel projeler ile fotoğraf üretmeye, sokağı anlatmaya ve içinde yaşadığı dönemi belgelemeye devam ediyor…

İşte bizde her anlamda dolu dolu olan bu muhteşem fotoğrafçının en sevdiğimiz 10 fotoğrafını sizlerle paylaşarak belki aranızda onu tanımayanlar varsa tanıtmak istedik.

Mustafa Seven’in En Sevdiğimiz 10 Fotoğrafı

Bu muhteşem karelerin daha fazlası Mustafa Seven’in Instagram hesabı @mustafaseven’de.  Bu ve diğer kareleri incelemek ve onun zaman zaman düzenlediği atölyelerden haber almak ve sergilerini takip etmek için Mustafa Seven’in Instagram hesabına gitmeniz ve onu Instagram hesabınızdan takip etmeniz yeterli olacak.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0