Mustafa Seven’den 10 Muhteşem Kare


0
2 Paylaşım

Şu an 1,6M takipçiye sahip Instagram fenomeni, fotoğrafçı Mustafa Seven’i fotoğraf meraklılarının birçoğu tanıyordur. Mustafa Seven hayranı olarak sizlere onun en sevdiğimiz fotoğraflarını sizler için derledik. Belki aranızda onu tanımayanlar vardır yada belki onun fotoğrafları sayesinde içindeki fotoğraf aşkına artık dur diyemeyip fotoğraf çekmeye başlayacak olanlar…

Mustafa Seven Kimdir?

1974 Sivas’ta doğan Mustafa Seven, 1995’te Sabah Gazetesi Dergi Grubu’nda başladığı foto muhabirliği kariyerini sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve son olarak fotoğraf editörlüğünü üstlendiği Aksam gazetesinde sürdürmüş. Sonrasında Seven çalışmalarını sokak fotoğrafçılığı konusuna yöneltmiş.

Mustafa Seven çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmada fotoğrafları ödüle layık görülmüştü. Birçok ortak sergi ve festivale katılmıştı. 2013’te ise “Tek” isimli bir kişisel sergi açtı. Fotoğraflarını bu güne kadar farklı mecralarda sunan Seven’in son yıllarda çok kullandığı bir yayın aracı ise Instagram. Kullanmaya başlamadıktan kısa bir süre sonra çok dikkat çeken fotoğrafçı şu an 1.6 M takipçiye ulaşarak en çok takipçi sayısına sahip hesap olmuş durumda.

Mustafa Seven aynı zamanda eğitim faaliyetlerine de devam ediyor. Bu kapsamda üniversiteler ve çeşitli eğitim kurumlarında sokak fotoğrafçılığı üzerine atölyeler düzenliyor ve ortak projeler üretiyor.

Fotoğrafçının bir de İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmış iki tane kitabı var; ilki Instagram’da yayınladığı İstanbul fotoğraflarını derlediği İnstanbul’dur. İkincisi ise sokak fotoğrafçılığı alanında çalışmaya yeni başlayanlara rehber olmasını amaçlayarak yazdığı Sokak Fotoğrafçılığı kitabıdır.

Onun bağımsız olarak foto muhabirliği yapmaya, yurtiçinde ve yurtdışında özel projeler ile fotoğraf üretmeye, sokağı anlatmaya ve içinde yaşadığı dönemi belgelemeye devam ediyor…

İşte bizde her anlamda dolu dolu olan bu muhteşem fotoğrafçının en sevdiğimiz 10 fotoğrafını sizlerle paylaşarak belki aranızda onu tanımayanlar varsa tanıtmak istedik.

Mustafa Seven’in En Sevdiğimiz 10 Fotoğrafı

Bu muhteşem karelerin daha fazlası Mustafa Seven’in Instagram hesabı @mustafaseven’de.  Bu ve diğer kareleri incelemek ve onun zaman zaman düzenlediği atölyelerden haber almak ve sergilerini takip etmek için Mustafa Seven’in Instagram hesabına gitmeniz ve onu Instagram hesabınızdan takip etmeniz yeterli olacak.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
1
başarılı
bu ne ya bu ne ya
1
bu ne ya
şirin şirin
1
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend