Ortamlarda Satıp Prim Yapabileceğiniz 16 Aşırı Kaliteli Bilgi


0

Bilgi, güç demektir. Toplumlarda hayatta kalabilmek ve başarılı olup daha mutlu bir hayat sürmek için bilgi, en önemli gerekliliktir. Ancak, ciddi ve hayatta başarıyı getiren önemli bilgiler, bir süre sonra sıkabilir. Bu yüzden ara ara daha farklı bilgilere yönelmek insanı ferahlatır. Aynı zamanda farklı bilgiler kişinin entelektüel seviyesini artırırken, ortamlarda karizma edinmesine de yol açabilir. Sözü daha fazla uzatmadan Twitter gündeminde sıklıkla gördüğümüz hem mizahı yönüyle öne çıkan ve hem de az kişinin bildiği değerli bilgilere bir göz atalım. Bu kaliteli bilgiler ile karizmanıza karizma katabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İşte karşınızda Ortamlarda Satıp Prim Yapabileceğiniz 16 Aşırı Kaliteli Bilgi … 

Ortamlarda Satıp Prim Yapabileceğiniz 16 Aşırı Kaliteli Bilgi

Ortamlarda Satıp Prim Yapabileceğiniz 16 Aşırı Kaliteli Bilgi

 1. Öncelikle kötü mü iyi mi olduğu bilinmeyen bir bilgiyle başlayalım. Ölen insanların KYK borçları siliniyor.
 2. Havayolu trafiği tenha olmasına rağmen uçakların da kornaları vardır.
 3. Kum saatinin yan çevrilmiş hali sizce nedir? Hemen cevaplayalım. Kum saatini yan çevirdiğinizde sonsuzluk simgesi oluyor.
 4. Herkes, hayatının bir döneminde uyumakta güçlük çekebilir. Bunun nedeni, toplumsal bilinçaltı ile ilgili bir durum. Uyuyamayan insanlar, derinlerde bir yerde bir şeyi ya da birini özlediği için uyuyamıyor. Uyku sorunun nedeni özlem duygusudur.
 5. Karizma yaratan bilgiler arasında yer alan bir diğer bilgi, ABD’de hayatta kalmak ile ilgili. ABD’de hayatta kalmak için ABD Başkanı olmamak gerek. Çünkü ABD’de ölüm oranı en yüksek meslek % 8 oranla ABD başkanlığıdır.
 6. Rüyalarımızda öldüğümüz zaman uyanmamızın sebebini biliyor musunuz? Çünkü beynimizin, ölüm sonrasıyla ilgili bir fikri yoktur. Bu nedenle rüyada ölürsek, rüya biter.
 7. Barış Manço’nun bir şarkısındaki “Kul Ahmet erken yatar, Sabaha ya kısmet derdi” dizelerinde adı geçen Kul Ahmet, İstanbul Kadıköy’deki Şaşkınbakkal semtine adını veren bakkal Ahmet Koşar’dır.
 8. Hikayelerde hep güzel kadınların adı olan Müjgan isminin anlamı kirpik demektir.
 9. Modern propagandanın öncüsü olarak bilinen Edward Bernays (1891-1995), Sigmund Freud’un yeğenidir. Aynı zamanda tarihin en iyi reklamcılarından olan Edward Bernays, yaptığı reklamlarla milyonlarca kişinin sigaraya başlamasına neden olmuştur. Edward Bernays, akrabası Sigmund Freud’tan öğrendiklerini uygulayarak propaganda ve reklam konusunda başarılı olmuştur.
 10. Bayburt şehrinin yüzölçümünün 15 ülkenin yüzölçümünden büyük olduğunu biliyor muydunuz?
 11. Bülent Ersoy, kadın olmadan önce Banu Alkan ile birliktelik yaşamak istemiş.
 12. Sihirli Annem dizisini ve bu dizideki Taci isimli konuşan köpeği bilmeyen yoktur. Konuşuyor gibi gözüksün diye Taci’ye krem peynir yediriyorlarmış.
 13. Cem Yılmaz, Erşan Kuneri isimli karakterini yaratırken bir dönem James Bond’u canlandıran ünlü Hollywood yıldızı Sean Connery’in isminden esinlenmiştir.
 14. İşte size sağlıklı beslendiğinizi gösteren ilginç bir bilgi. Kakanızın klozetin dibine çöküp çökmemesi, sağlıklı veya sağlıksız olduğuna dair bilgi sunuyor. Eğer kakanız klozetin dibine çöküyorsa sağlıklı, suyun üstünde duruyorsa sağlıksız beslendiğiniz anlamına geliyor.
 15. Kadınların erkeklere oranla renklere daha fazla duyarlı olduğu bilinir. Bunun nedeni renklerle olan bilgilerin X kromozomunda bulunması ve kadınların 2 adet X kromozomuna sahip olmasıdır. Ayrıca erkeklere özgü Y kromozomu birkaç ay sonra aktif hale gelir. Dolayısıyla başlangıçta herkes kadındı.
 16. ‘Veda Busesi’ adıyla bildiğimiz şarkının sözleri, ünlü yazar ve şair Orhan Seyfi Orhon tarafından kaleme alınmıştır. Orhan Seyfi Orhon, bu dizeleri hasta olan kızı için yazmıştır. Küçük kız, ölmeden önce ağlamaması için babası Orhan Seyfi Orhon’ın söz vermesini istemiştir. Ancak ünlü şair kızına söz verse de sözünde duramamış ve daha sonra duygularını “Hani o bırakıp giderken seni bu öksüz tavrını takmayacaktın…” diye başlayan dizeler ile ifade etmiştir.

Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik Testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Hikaye
Hikayenizi anlatın.
Liste
Klasik İnternet Listelri
Geri sayım
Klasik gerisayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Meme
Kendi görselini meme yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo or Vine
Ses
Soundcloud or Mixcloud
Görsel
Fotoğraf yada GIF
Gif
GIF formatı

Send this to a friend