Paris Alışveriş Rehberi


0
3 Paylaşım

Aşıklar şehri olarak anılan Paris her sene milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Gezmek bir yana sadece mükemmel mağazalarından alışveriş yapmak bile çok zevkli değil mi? İlk kez gidecekseniz, Paris alışveriş rehberi yazımız tam size göre. Elbette bu şehir sayısız mağazaya, pasaja, caddeye ev sahipliği yaptığı için biz bunların arasından bazılarını sizlerle paylaşacağız.

Paris Alışveriş Rehberi

Champs-Elysees

Paris alışveriş rehberi ilk durağı tabi ki Champs – Elysees. Paris’e gelip de Champs-Elysees’de en az birkaç saat geçirmeden ve buradaki mağazaları gezmeden dönerseniz bir şeyler eksik kalır. Champs-Elysees denildiğinde ilk akla gelen mağazalardan bir tanesi Louis Vuitton’dur. Önünden geçen hangi kadın içeride saatler geçirmek istemez ki? Uğranılabilecek mağazalar oldukça fazladır. Alışveriş yapmasanız da buram buram parfüm kokan, içerisinde dans eden kızlara ve mükemmel vücutlu erkeklere rastlayacağınız bu farklı mağazaları teker ziyaret edebilirsiniz.

Paris Alışveriş Rehberi

Paris Alışveriş Rehberi İkinci Durak: Galeries Lafayette-Haussmann

Kıyafetler, çantalar, takılar, ayakkabılar, güzellik ürünleri ve daha birçok farklı ürün burada sizi beklemektedir. Biraz dinlenmek istediğinizde ise en üstte yer alan terasta mola verebilirsiniz. Alışveriş yapsanız da yapmasanız da atmosferinden büyüleneceksiniz.

Printemps-Haussmann

Paris alışveriş rehberi listesinde asla es geçilemeyecek yer burasıdır. Alışveriş yapmasanız da muhteşem mimarisini görmek, terasına çıkıp Paris’in birçok önemli noktasını buradan seyretmek(Notre Dame, Eyfel Kulesi, Sacre Coeur gibi…), cafelerinden bir tanesinde kahvenizi yudumlamak için bile Printemps’e uğrayabilirsiniz.

Paris Alışveriş Rehberi

Benlux

Birçok üründe en uygun fiyatlarla satış yapılan Benlux’e uğramadan sakın dönmeyin. Özellikle parfüm ve kozmetik ürünleri ile öne çıkan, ayrıca çanta ve saat gibi ürünlerin de satıldığı Benlux Louvre Müzesi’nin Carrousel kapısının karşısında yer almaktadır. Türkçe konuşan çalışanlar bulma imkanınız da var.

Paris Alışveriş Rehberi

Village Suisse

Birkaç yüzyıllık eserlerin arasında kendinize müzede gibi hissedebileceğiniz bir yerdir. Eğer antikaya meraklıysanız burası tam size göre. Paris alışveriş rehberi içinde antika meraklılarını da unutmadık. Village Suisse ortalama 150 tane antikacı dükkanına ev sahipliği yapmaktadır.

Shakespeare and Company

“ Midnight in Paris” ve “Before Sunset” filmlerinde görünen, özgün bir yapıya sahip olan, bir zamanlar Ernest Hemingway ve James Joyce gibi yazarların ziyaret ettiği Shakespeare and Company görülmeye değerdir.

Paris Alışveriş Rehberi

 

 


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
3 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend