Mahkeme Silah Saydı Pet Şişe Fırlatmaya Bıçaklamadan Daha Fazla Ceza Verdi


0

Gün geçmiyor ki ülkemizde sonuçlanan davaların kararları bizi şaşırtmasın. Diyarbakır’da 3 sene önce gerçekleşen bir kavgada taraflara verilen cezalar bu şaka olmalı dedirtecek cinsten. Mehmet Coşkun Özel’e elindeki yarısı dolu plastik pet şişeyi fırlatan Şemsettin Korkmaz’a mahkeme 2 bin 240 lira para cezası verdi. Pet şişe fırlatmaya bıçaklamadan daha fazla ceza verilen mahkeme sonucu herkesi şaşırttı. Dava da karşı taraf olan Şemsettin Korkmaz’a ise bıçaklama suçundan 1500 lira para cezası verildi. Mahkeme Silah Saydı Pet Şişe Fırlatmaya Bıçaklamadan Daha Fazla Ceza Verdi.

Mahkeme Silah Saydı Pet Şişe Fırlatmaya Bıçaklamadan Daha Fazla Ceza Verdi

Mahkeme Silah Saydı Pet Şişe Fırlatmaya Bıçaklamadan Daha Fazla Ceza Verdi

Pet şişe fırlatan mı daha suçlu?

Kendisine tansiyon aleti ve kartvizit fırlatan Özel’e pet şişe fırlatan Korkmaz o sırada akrabasının eczanesine gelmişti. Pet şişe fırlatmaya bıçaklamadan daha fazla ceza verilen mahkeme sonucu avukatların bile çözemediği bir hal aldı. Peki olaylar bu noktaya nasıl geldi? Pet şişe fırlatmaya bıçaklamadan daha fazla ceza verilen mahkeme sonucu ve öncesi suratına pet şişe fırlatılınca sinirlenen Özel o sinirle oğlunu eczaneye çağırdı. Aytuç Özel önce eczanenin camına tekme attı, daha sonra da elindeki kurusıkı ile sokakta havaya ateş açtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis bile Korkmaz’ı Özel’den kurtaramadı. Deliye dönen Aytunç Özel, Korkmaz’ı iki polisin arasındayken karnından bıçakladı. Bıçaklanan Korkmaz ise hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Buraya kadar her şey normal diyebiliriz. Normal diyoruz çünkü maalesef bu haberler her gün duymaya alıştığımız cinsten. Ancak bundan sonrası oldukça ilginç.

Pet şişe silah sayıldı

Cüngüş Asliye Ceza Mahkemesi’ne göre Şemsettin Korkmaz basit yaralama suçundan 120 gün adli para cezasına çarptırılması uygun görüldü. Daha sonra suçun plastik şişe ile işlenmiş olması ve şişenin de silah sayılmasından dolayı ceza 180 gün adli para cezasına yükseltildi. Su şişesi ve silah mı? Demeden kendimizi alamıyoruz. Aytunç Özel ise yaralama suçundan 180 gün adli para cezasına çarptırıldı. Ancak sanığın ağır tahrik altında olduğuna kanaat getiren mahkeme cezayı 75 gün adli parasına indirdi ve 10 taksite böldü. Daha sonra da cezayı erteleme kararı aldı. Sonuç olarak pet şişe fırlatmaya bıçaklamadan daha fazla ceza veren mahkeme sonucu tarihe bile geçmiş olabilir. Ne
diyelim? Yorum sizin…


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0