Pilotlar Arasında Liseli Gibi Atışma Oldu ve Bu Kuleye Yansıdı: ‘Görüşelim Canım, Çıkışa Gel’


0
1 Paylaşım

Atatürk Havalimanı pistine iniş yapan 2 uçak pilotunun arasındaki durma çizgisi diyaloğu kısa sürede ufak bir tartışmaya döndü. Adeta bir liseli atışması kıvamında gerçekleşen bu tartışma kuleye yansıdı ve pilotlardan bir tanesi adeta çıkışa gel deyiverince diğeri “Görüşelim canım, görüşelim” diye karşılık verdi. Pilotlar Arasında Liseli Gibi Atışma nasıl gerçekleşti.

Pilotlar Arasında Liseli Gibi Atışma

Pilotlar Arasında Liseli Gibi Atışma Oldu

Bu tartışma havalimanına inişin ardından başlamış. THY uçağı Atatürk Havalimanı’na 05-23 pistinden iniş yaptı. Ardından bu uçak pisti terk etti sonrasında park yerine gitmek için taksi yaptı. Bu arada Atlas Global Havayolları’nın uçağı piste indi ve hemen hızlı taksi yolunu kullanarak pisti terk etti. Ardından Atlas Global’a ait uçağın pilotu THY’a ait uçağın pilotunun durma çizgisini geçtiğini söyledi. Bu olayın ardından 2 farklı havayolunun pilotu tartışmaya başladı ve bu tartışma kuleye yansıdı.

Öncelikle Atlas Global pilotu kontrolöre THY’nın uçağının neden durmadığını veya farklı bir durum olup olmadığını sormuş. Ardından kontrolör bildiğimiz kadarıyla bir durum yok kendisine iletiyoruz demiş. Bunu duyan Atlas Global pilotu kontrole THY pilotunu uyarmasını istemiş. Bunu duyan THY pilotu terk ediş çizgisini geçtiği için yol vermeye çalıştığını her şeyin farkında olduğunu söylemiş. Bunun üzerinde Atlas Global pilotu THY pilotuna terk ediş çizgisini geçmediğini ve durumun farkında olmadığını söylemiş. Tabi bunu duyan THY pilotu gerilmiş ve geçip geçmediğine kendinin karar vereceğini, herkesin kendi işine bakması gerektiğini söylemiş. Buna cevap olarak Atlas Global pilotu gayet üstten bir ifade ile THY pilotunun hiçbir şeyden haberi olmadığını, geçişleri kendilerinin gördüğünü ve ayrıca yerde yanan ışıklar olduğunu söyleyince artık kontrolör olaya müdahale edip polemiği kesmelerini gerekli bir şey olur kendilerinin müdahale edeceğini söylemiş. Bunu duyan THY pilotu durur mu hemen durumu ve Atlas Global pilotunu rapor edeceğin, kontrolörünün de rapor etmesini rica etmiş ve kontrolör de bunu onaylamış. Atlas Global’in pilot da 2. Kez böyle bir şey olmadığını kendisinin de rapor edeceğini belirtmeden duramamış.

Ve Son…

  • Ve olay son noktaya varmış THY’nın pilotu:” Atlasjet’in kaptanının bir problemi varsa, çıkışta bekliyorum kendisini. Kendisiyle görüşelim.” Atlas Global’ın pilotu ise: “Görüşelim canım, görüşelim. Çıkışa gel.” diye cevabı yapıştırınca artık başka pilot müdahale edip ayıp oluyor demiş

 


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
1
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Aycan

Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend