Google’daki Aramalarda “Rüyada Dolar Görmek” 4 Katına Çıkmış!


0

Dövizlerin değerleri arttıkça kullanıcıların rüyalarını da etkilemeye başladı. Google Trends’e göre “Rüyada dolar görmek” 2004 yılından beri en yüksek arama hacmine ulaşmış. Google Trends servisi kullanıcıların Google’daki aramalarında kullanılan terimlerin yoğunluğunu ve ilgisini gösteriyor. Google’daki Aramalarda “Rüyada Dolar Görmek” 4 Katına Çıkmış!

Herkes tarafından ulaşılan bu sitedeki rakamlarda herbir terim 0-100 arasında değerlendiriliyor. Bu verilere göre ise dövizdeki yükselişle birlikte rüyada dolar görme teriminin arama hacminde yükseliş olmuş.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre Türkiye’deki arama trendlerinde gündeme olan kurdaki artışla birlikte kullanıcıların yaptığı rüyada dolar görmek araması son günlerde Google Trends’e göre 100 değerine ulaştı.

Rüyada Dolar Görmek

Google’daki Aramalarda “Rüyada Dolar Görmek” 4 Katına Çıkmış!

2004 yılı Ocak’tan beri Google’da yapılan aramalarda “Rüyada dolar görmek” terimi 10 Ağustos Cuma günü en yüksek popülerliğine ulaştı.

Ağustos başına göre bu terime olan ilgi 2 katına çıkarken Temmuz sonuna göre ilgi 4 katına çıkmış ve en çok aramayı Sivaslılar yapmış.

Google Trends’teki verilere göre şehir bazlı aramalara bakıldığında son 3 ay içinde “Rüyada dolar görmek” en yoğun olarak Sivas’ta arandı. Sivas şehrini Erzurum ve Van takip etti.

Rüya tabirlerine göre dolar görmek ne demek?

 Rüyada dolar görmek rüya tabirlerine göre rüyayı gören kişinin maddi olarak kazanç sağlayacağı anlamına geliyor.

Bu terimdeki artış doğal olarak sosyal medyanın da dilini düşmüş durumda.

@lutfiakarcay isimli kullanıcı duruma ile ilgili bir Sivaslı olarak rüyada Sivaslılar’ın en çok dolar ve altın görmesi gerçeğin kendisidir, döviz ve altındaki birikimde şehrim rakipsizdir demiş.

@Htckubra isimli kullanıcı ise “Rüyada dolar görmek” Google’daki aramalarda 4 katına çıkmış, demek ki dolar yükseldikçe milletin rüyasına girmiş ve en çok da Sivaslılar’ın rüyasına girmiş demiş.

@zenzeniko isimli kullanıcı ise durumla ilgili olarak Allah göre göre rüyanızda görürsünüz diyor adeta, ne eğlenceli milletiz. Estağfurullah Google aramalarında “Rüyada dolar görmek” zirveye çıktı demiş.

Bakalım dövizlerdeki bu artış ülkemizi daha nasıl etkileyecek? Hepsini zaman gösterecek.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0