Rüyaların Psikolojik Yorumu Nedir?


0

Rüya yorumu deyince, gelecekten haber veren bir beklenti içine giriyoruz. Aslında bilim insanlarına göre durum hiç de öyle değil rüyaların psikolojik yorumu var ve gün içerisinde yaşadıklarımızın ya da bilinçaltımıza takılanların bir sonucu olarak rüya görüyoruz. Ancak neden bazı rüyaların görüldüğü hala araştırılan ve sonucu bulunamamış bir konudur. Rüya alemi deyince akla ilk gelen isim Freud’a göre bastırılmış isteklerimiz rüyalarımıza yansıyor. Eski inanışlara göre ise, gelecekten haber alma yöntemi olan rüyaların ruhani güçler tarafından haber getiriyor olması. Siz hangi açıklamayı kabul ederseniz edin, sembollerin açıklaması önemlidir. Rüyaların Psikolojik Yorumu Nedir?Rüyada en çok görülen 4 sembolü sizler için inceledik.

Rüyaların Psikolojik Yorumu

Rüyaların Psikolojik Yorumu İçerisinde Yolculuk Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyaların psikolojik yorumu yapılırken en çok görülen sembollerden biri yolculuk etmektir. Bu noktada hangi araçla yolculuk yaptığınız önemli olmaktadır. Bu araç sizin için ne anlama geliyor? Ve araç nereye doğru gidiyor? Bu iki ayrıntı rüya yorumu konusunda önemli detaylardır.

Rüyada Sayı Görmek

Özellikle Budizm’de rüyada görülen sayılar çok önemsenmektedir. Rüyaların Psikolojik yorumu yapılırken kişinin içinde bulunduğu ruh hali göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak Budizm’e göre yorumlamak isterseniz, vücudumuzda bulunan 7 çakranın rüya ile bağlantısına dikkat çekiyorlar. Hangi sayıyı gördüyseniz, o çakranın ilgilendirdiği noktalara yönelmeniz gerektiğini belirtiyorlar. Eğer buna inanıyorsanız ve gördüğünüz sayı 1-7 arasındaysa, o çakra hakkında detaylı araştırma yapabilirsiniz. Çakraların bedende ve duygusal olarak neye işaret ettiğine dair araştırmalar yaparak kendi rüyanızı yorumlayabilirsiniz.

Rüyada Mekanlar

Beynimizde mekanları duygularımıza göre kodluyoruz. İhtiyaçlarımız, özlemlerimiz, sevinçlerimiz mekanlarla özdeşleşip bu şekilde bilinçaltımıza yerleşiyor. Rüyaların psikolojik yorumu yapılırken, kişinin gördüğü mekanın kişisel olarak değerlendirmesi yapılmalıdır. Örnek verecek olursak, okul görmek kimi için geçmişe olan özlemken, kimi için sıkıntılı bir ruh halini de simgeleyebilir. Hastane ise, yardıma ihtiyacınız olduğunu anlatabilirken, aynı zamanda hastalık korkusuna da işaret ediyor olabilir.

Tanıdık İnsanları Rüyada Görmek

Eğer rüyanızda tanıdığınız insanları görüyorsanız, bu kişileri nasıl gördüğünüzü incelemeniz gerekmektedir. Ve bu kişiler sizin için ne ifade ediyor? Bu ayrıntı da oldukça önemlidir. Rüyaların psikolojik yorumu oldukça önemli bir konudur, sizi ruh haliniz hakkında aydınlatır ve önünüzü görmenizi sağlar.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0