Rüyaların Psikolojik Yorumu Nedir?


0
3 Paylaşım

Rüya yorumu deyince, gelecekten haber veren bir beklenti içine giriyoruz. Aslında bilim insanlarına göre durum hiç de öyle değil rüyaların psikolojik yorumu var ve gün içerisinde yaşadıklarımızın ya da bilinçaltımıza takılanların bir sonucu olarak rüya görüyoruz. Ancak neden bazı rüyaların görüldüğü hala araştırılan ve sonucu bulunamamış bir konudur. Rüya alemi deyince akla ilk gelen isim Freud’a göre bastırılmış isteklerimiz rüyalarımıza yansıyor. Eski inanışlara göre ise, gelecekten haber alma yöntemi olan rüyaların ruhani güçler tarafından haber getiriyor olması. Siz hangi açıklamayı kabul ederseniz edin, sembollerin açıklaması önemlidir. Rüyaların Psikolojik Yorumu Nedir?Rüyada en çok görülen 4 sembolü sizler için inceledik.

Rüyaların Psikolojik Yorumu

Rüyaların Psikolojik Yorumu İçerisinde Yolculuk Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyaların psikolojik yorumu yapılırken en çok görülen sembollerden biri yolculuk etmektir. Bu noktada hangi araçla yolculuk yaptığınız önemli olmaktadır. Bu araç sizin için ne anlama geliyor? Ve araç nereye doğru gidiyor? Bu iki ayrıntı rüya yorumu konusunda önemli detaylardır.

Rüyada Sayı Görmek

Özellikle Budizm’de rüyada görülen sayılar çok önemsenmektedir. Rüyaların Psikolojik yorumu yapılırken kişinin içinde bulunduğu ruh hali göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak Budizm’e göre yorumlamak isterseniz, vücudumuzda bulunan 7 çakranın rüya ile bağlantısına dikkat çekiyorlar. Hangi sayıyı gördüyseniz, o çakranın ilgilendirdiği noktalara yönelmeniz gerektiğini belirtiyorlar. Eğer buna inanıyorsanız ve gördüğünüz sayı 1-7 arasındaysa, o çakra hakkında detaylı araştırma yapabilirsiniz. Çakraların bedende ve duygusal olarak neye işaret ettiğine dair araştırmalar yaparak kendi rüyanızı yorumlayabilirsiniz.

Rüyada Mekanlar

Beynimizde mekanları duygularımıza göre kodluyoruz. İhtiyaçlarımız, özlemlerimiz, sevinçlerimiz mekanlarla özdeşleşip bu şekilde bilinçaltımıza yerleşiyor. Rüyaların psikolojik yorumu yapılırken, kişinin gördüğü mekanın kişisel olarak değerlendirmesi yapılmalıdır. Örnek verecek olursak, okul görmek kimi için geçmişe olan özlemken, kimi için sıkıntılı bir ruh halini de simgeleyebilir. Hastane ise, yardıma ihtiyacınız olduğunu anlatabilirken, aynı zamanda hastalık korkusuna da işaret ediyor olabilir.

Tanıdık İnsanları Rüyada Görmek

Eğer rüyanızda tanıdığınız insanları görüyorsanız, bu kişileri nasıl gördüğünüzü incelemeniz gerekmektedir. Ve bu kişiler sizin için ne ifade ediyor? Bu ayrıntı da oldukça önemlidir. Rüyaların psikolojik yorumu oldukça önemli bir konudur, sizi ruh haliniz hakkında aydınlatır ve önünüzü görmenizi sağlar.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
3 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
1
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
1
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
1
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend