Sefa Yamak’tan Dünya’nın En Güzel Yerlerinden Fotoğraflar


0

Fotoğraf meraklılarının büyük bir çoğunluğu ünlü Instagram fenomeni Sefa Yamak’ı duymuştur. 1982 Rize doğumlu fotoğrafçı  Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bolümünde okurken, amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlamış. Üniversitenin ardından babasının inşaat şirketi için yaptığı seyahatlerde  çektiği fotoğraflar ile Türkiye’nin çok çeşitli kültürlerini ve yüzlerini içinde barındıran anları yakalamaya başlamış. Bu hobisi gün geçtikçe onu sarıp saran bir tutkuya dönüşmüş ve bunu diğer insanlarla paylaşmak istemiş.

Bu amaçla başlattığı 2011 yılındaki ilk dijital projesi olan Samsung “Durdur Zamanı” ile sosyal medya üzerinden adını duyurmaya başlayan ve 2015 yılında, sosyal mecraların hayatımıza kattığı sanat trendlerini, #instart adı altında toplar ve ilk konsept Instagram sergisini açarak, Türkiye’de bir ilke imza atan Sefa Yamak’ın şu an yaklaşık 971B takipçisi var. Dünya’yı Sefa Yamak’ın gözünden görebildiğimiz bu hesaptan sizin için en beğendiğimiz 10 kareyi seçtik.

            1. Tekirdağ, Türkiye

Sefa Yamak - Tekirdağ            2. Edirne, Türkiye

Sefa Yamak - Edirne            3. Çıldır Gölü/ Kars- Ardahan Sınırı, Türkiye

Sefa Yamak - Çıldır Gölü

            4. Bombay, Hindistan

Sefa Yamak- Bombay

            5. İstanbul, Türkiye

Sefa Yamak - İstanbul

            6. Paris, Fransa

Sefa Yamak - Paris

            7. Ürdün

Sefa Yamak - Ürdün

           8. Barcelona, İspanya

Sefa Yamak - Barcelona

            9. Galata/ İstanbul, Türkiye

Sefa Yamak - Galata

            10. Çıldır Gölü/ Kars- Ardahan Sınırı, Türkiye

Sefa Yamak - Çıldır Gölü

Sefa Yamak’ın Dünya’ya bizlerden çok farklı açılardan baktığı fark edilen bir gerçek. Onun dünyasında seyahate çıkamak, onunla birlikte gezmek ve bu muhteşem anları takip etmek isterseniz tek yapmanız gereken Instagram’a girip @sefayamak hesabını takip etmek!


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0