Sıra dışı bir aşk yaşamak ister miydiniz?


0
1 Paylaşım

Aşk bu ne zaman nerede karşımıza çıkacağı belli değil. Herkes aşık oluyor. Ama bazı aşkların hikayeleri oldukça fazla dikkat çekiyor. Benim böyle bir hikayem var diyenler, ne mutlu size.

Peki ya olmayanlar? Siz sıra dışı bir aşk yaşamak ister miydiniz?

İçinde zorluk, engel, mücadele olan aşklar yüzyıllardır tarihe geçiyor. Günümüzde de böyle bir aşk hikayesi yaşanmakta. Taylor ve Collin çiftinin de böyle sıra dışı bir aşk yaşamak belli ki kaderlerine yazılmış.

17 yaşından beri kalp çarpıntısı şikayeti yaşayan Taylor Givens hastaneye gittiğinde doktorlar onun anksiyete hastası olduğunu düşünmekteydi. Ancak yapılan tetkiklerden sonra vücuduna bulaşan bir virüsten kaynaklı olarak, kalp yetmezliği yaşadığı anlaşıldı. Kalp kaslarının artık düzelemeyecek kadar kötü duruma geldiği ve o geceyi bile geçiremeyeceği doktorlar tarafından söylenen acı cümlelerdi.

Aşkı aramakla bulamıyoruz. Belki de aramadığımız zamanda gelen aşk daha bir kıymetli oluyor.

aşk

Dönelim hikayemize.

Taylor o geceyi atlattı ve kalp nakli bekleyenler listesine alındı.

Ancak hiçbir şey düşündükleri gibi gitmedi ve 2 ay sonra Taylor tekrar hastaneye kaldırıldı. Kan pompalama işlevi yapan makinaya bağlandı ve kalp nakli için sadece 7 günü vardı.

Mucizeler anında gelir derler ya, 6. Gün kalp bulundu ve nakil gerçekleşti.

İşte o sırada Taylor hastanedeyken yan odasında Collin Cobelja’da kalp yetmezliğinden kalp beklemekteydi. Collin doğuştan kalp yetmezliği olan biriydi ve ilk kalp naklini bebekken yaşamıştı. Ancak 22 yaşına geldiğinde yine aynı hastalığa yakalandı ve ikinci kalp nakli gerçekleşti. Zorlu bir ameliyatın ardından 3 gün uyanamadı. Tüm bunlar yan yana odalarda iki ayrı insanın birbirinden habersizce yaşadığı olaylardı. Buraya kadar her şey sıradan mı? Evet.

Birbirlerinden haberleri olmasa da önce aileler tanıştı, sonra da Taylor hastalıkla ilgili konuşmak için Collin’le iletişim kurmaya çalıştı ancak Collin hiç ilgilemedi. Kimseyle konuşmak istemeyen Collin, San Diego’ya taşındı. İkisi son olarak sosyal medya aracılığıyla iletişim kurup tanışabildiler. Sadece 1 yıl sonra Collin’ın tekrar kalp nakli olması gerektiğini öğrendiler. 2012’de üçüncü kalp nakli yapıldı ve bu defa başarılı oldu. 5 yıldır düzenli kontrolleri yapılıyor ve her şey yolunda.

2016’da ise Collin ameliyatını yapan ekibe teşekkür etmek için hastaneye gitmeye karar verdi. Taylor ise tam o sırada bademcik ameliyatı için hastanedeydi. Taylor , Collin’e yanına uğramasını söyledi ve birkaç dakikalık bu görüşmenin sonu uzun yıllar sürecek sıradışı bir aşk öyküsüne dönüştü.

Collin üniversiteden mezun oldu ve Taylor’un yanına taşındı. İşte aşk …

Bu hikaye burada mutlu sonla bitti demek isterdik ama adı üstünde sıradışı aşk…

Taylor bu sefer de lenfomaya yakalanmıştı. Ancak bu süreçte Collin onu hiç yalnız bırakmamaya karar verdi. Aynı zamanda birbirlerinden habersizce başladıkları yaşam mücadelesine artık el ele devam ediyorlar. Hastane bahçesinde düğün yapmaya karar veren çiftin bu engel tanımaz aşk hikayesi duyan herkesi duygulandırırken çift kalp yetmezliğine bağlı ölümlere dikkat çekmek istiyor.

Organ bağışı hayat kurtarır. Ülkemizde gerçekleşen organ bağışları ve başvurularıyla ilgili detaylı bilgi için organ.saglik.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend