Skate Kitchen Sadece Kadınlardan Oluşan Bir Kaykay Kolektifi Anlatısı


0
3 Paylaşım

The Wolfpack belgeseli yönetmeni Crystal Moselle`nin yeni filmi Skate Kitchen kadınların gözünden kaykay dünyasını anlatıyor. Crystal Moselle’nin 2015 yılında yönettiği The Wolfpack belgesi çok getirmiş ve 31. Sundance Film Festivali’nin ABD belgesel kategorisinde Jüri’nin verdiği Büyük Ödülü’n sahibi olmuştu. Bu filmde hiç evden çıkmayan ve hatayı filmlerden örenen 7 kardeşin hikayesi anlatılmıştı. Aranızda The Wolfpack’i izlemeyen varsa dilerseniz filmi Netflix’ten izleyebilirsiniz. Başarılı yönetmen Crystal Moselle yeni filmi Skate Kitchen ile kısa bir aradan sonra beyazperdeye geri dönüyor.

Bu yıl Sundace Festival’inde ilk gösterimi yapılan Skate Kitchen sinema eleştirmenlerinden geçer not aldı. 21 21 Haziran Dünya Kaykay Günü’nde (Go Skateboarding Day) fragmanı yayınlanan film Crystal Moselle’in sanat hayatında yönettiği ikinci film. Moselle bu filminde 2016’daki That One Day kısasında çalıştığı ekiple biraraya geldi.

Skate Kitchen Kadın Kaykay Kollektifi ve Onların Dünyası

Skate Kitchen

Senaryo yazılırken Moselle’ya Ink filminden Jen Silverman ve Genç Pehlivanlar filminden Aslıhan Ünaldı eşlik etmiş. Film gerçekte de varolan ve sadece kadınlardan oluşan kaykay ekibini beyazperdeye taşımış. Tamamen kadınlardan oluşan bu New Yorklu kaykay kollektifini konu olan filmde Camille’in ekibe katılışı anlatılmış. Camille karakterini Rachelle Vinberg canlandırıyor. Nina Moran ve Ajani Russell ise filme Rachelle Vinberg’e eşlik eden diğer oyuncular. Filmde kadın kaykaycıların yanında bir de Jaden Smith tarafından canlandırılan gizemli bir kaykaycı var. Filmde kadın kaykay ekibine ve Jaden Smith’e Orange is the New Black dizisinden tanığımız Elizabeth Rodriguez eşlik etmiş.

Skate Kitchen daha önce Best of Next! Audience ödülüne aday gösterilerek ve Sundance Bağımsız Film Festivali’nde ilk gösterimi gerçekleştirilmişti. Film Moselle ve ekibinin farklı bir bakış açısıyla yani genç kadınların gözünden kaykay dünyasını çok iyi bir şekilde ele alması adından başarıyla söz edilmesinde en büyük etkenlerden biri.
Skate Kitchen 10 Ağustos’ta ABD’de vizyona girecek. Gişede ne yapacağı merakla beklenirken, ülkemizde vizyona girmesi düşük bir ihtimal olacağından, Türk sinema severler olarak Netflix’e veya benzer bir mecraya düşmesini bekleyeceğiz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
3 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend