WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Skate Kitchen Sadece Kadınlardan Oluşan Bir Kaykay Kolektifi Anlatısı


0

The Wolfpack belgeseli yönetmeni Crystal Moselle`nin yeni filmi Skate Kitchen kadınların gözünden kaykay dünyasını anlatıyor. Crystal Moselle’nin 2015 yılında yönettiği The Wolfpack belgesi çok getirmiş ve 31. Sundance Film Festivali’nin ABD belgesel kategorisinde Jüri’nin verdiği Büyük Ödülü’n sahibi olmuştu. Bu filmde hiç evden çıkmayan ve hatayı filmlerden örenen 7 kardeşin hikayesi anlatılmıştı. Aranızda The Wolfpack’i izlemeyen varsa dilerseniz filmi Netflix’ten izleyebilirsiniz. Başarılı yönetmen Crystal Moselle yeni filmi Skate Kitchen ile kısa bir aradan sonra beyazperdeye geri dönüyor.

Bu yıl Sundace Festival’inde ilk gösterimi yapılan Skate Kitchen sinema eleştirmenlerinden geçer not aldı. 21 21 Haziran Dünya Kaykay Günü’nde (Go Skateboarding Day) fragmanı yayınlanan film Crystal Moselle’in sanat hayatında yönettiği ikinci film. Moselle bu filminde 2016’daki That One Day kısasında çalıştığı ekiple biraraya geldi.

Skate Kitchen Kadın Kaykay Kollektifi ve Onların Dünyası

Skate Kitchen

Senaryo yazılırken Moselle’ya Ink filminden Jen Silverman ve Genç Pehlivanlar filminden Aslıhan Ünaldı eşlik etmiş. Film gerçekte de varolan ve sadece kadınlardan oluşan kaykay ekibini beyazperdeye taşımış. Tamamen kadınlardan oluşan bu New Yorklu kaykay kollektifini konu olan filmde Camille’in ekibe katılışı anlatılmış. Camille karakterini Rachelle Vinberg canlandırıyor. Nina Moran ve Ajani Russell ise filme Rachelle Vinberg’e eşlik eden diğer oyuncular. Filmde kadın kaykaycıların yanında bir de Jaden Smith tarafından canlandırılan gizemli bir kaykaycı var. Filmde kadın kaykay ekibine ve Jaden Smith’e Orange is the New Black dizisinden tanığımız Elizabeth Rodriguez eşlik etmiş.

Skate Kitchen daha önce Best of Next! Audience ödülüne aday gösterilerek ve Sundance Bağımsız Film Festivali’nde ilk gösterimi gerçekleştirilmişti. Film Moselle ve ekibinin farklı bir bakış açısıyla yani genç kadınların gözünden kaykay dünyasını çok iyi bir şekilde ele alması adından başarıyla söz edilmesinde en büyük etkenlerden biri.
Skate Kitchen 10 Ağustos’ta ABD’de vizyona girecek. Gişede ne yapacağı merakla beklenirken, ülkemizde vizyona girmesi düşük bir ihtimal olacağından, Türk sinema severler olarak Netflix’e veya benzer bir mecraya düşmesini bekleyeceğiz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0