Soğuk Havalara İlaç Gibi Gelecek 11 Aktivite


0
2 Paylaşım

Kış geldi diye hayata küsmeyin. Evet, yazın tadı ve heyecanı bambaşka… Ancak yaz aylarının terk edip gitmesi ve havaların soğuması, sizi mutsuz etmesin. Çünkü evde veya dışarıda kışın yapılacak aktiviteler sizi fazlasıyla mutlu edebilir. Eğer kışın moral ve motivasyon azalması yaşıyorsanız, bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Buz Pateni

Sizi daha mutlu biri haline getirecek kışın yapılacak etkinlikler listesinde ilk sıraya buz pateni yapmayı koyabiliriz. Hem masrafsız hem de pratik olan bu etkinlikle kış mevsimine özgü bir heyecana tanık olabilirsiniz. Artık, size yakın olan ve hiç gitmediğiniz o buz pateni pistine gitme zamanınız sizce de gelmedi mi?

Yemek Yarışması

Kışın evde yapılacak şeyler arasında önerdiğimiz etkinliklerden biri yemek yarışması. Televizyonda gördüğümüz yarışma programlarını siz de evinizde arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte deneyebilirsiniz. Hem doyurucu hem de can sıkıntınızı giderecek güzel bir aktivite.

Parti Vermek

Kışın arkadaşlarla yapılacak en iyi aktiviteler arasında kuşkusuz parti vermek vardır. Aslında yaz kış evde parti verebilirsiniz. Ancak kışın soğuk havalarda evde parti yapma fikri, daha mantıklı. Yine de eve ve sağlığınıza dikkat edin ki parti verdiğinize pişman olmayın.

Tatil ve Gezi

Her ne kadar bütçe gerektiren bir aktivite olsa da ucuz yollu birçok kamp bulabilirsiniz. En olmadı sıkı giyinmeyi ihmal etmeden bir trene binip şehir şehir gezmek bile yeterli olabilir. Büyük düşünenler ise Avrupa’yı da değerlendirebilir.

Film ve Dizi Keyfi

Herhalde kış aylarında en çok tercih edilen aktivitelerden biri film ve dizi izlemek. Kış mevsimi, 100 bölümlük dizileri ve en iyi filmleri izlemek için oldukça uygun. Evdeki zamanınızı film ve dizi izleyerek verimli bir şekilde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Puzzle

Harika bir zaman geçirme yöntemi olan Puzzle ile hem can sıkıntınızı giderebilir hem de aklınızı zinde tutabilirsiniz.

Kartopu Savaşı

Kışın keyfini en iyi şekilde sürebileceğiniz etkinliklerden biri. Ancak yaşadığınız yere kar yağmıyorsa da üzülmeyin. Bunun yerine enerjinizi bowling veya bilardo gibi oyunlara da kaydırabilirsiniz. Bunlar da kesmiyorsa laser tag, paintball gibi aktiviteleri niye düşünmüyorsunuz?

Bir Barista Olun!

Hava soğuksa, yapmanız gereken kendinizi sıcak tutmak. Bunun yöntemlerinden biri de sıcak şeyler içmek. Kışın evinizde en iyi çayı ya da en iyi kahveyi içmenin yöntemlerini bulabilirsiniz. Kahveyi ne kadar koyarsam iyi bir lezzet yakalarım ya da krema koyarsam nasıl bir tat elde edebilirim gibi komplike sorulara en iyi cevabı kışın deneme yanılma yöntemiyle vermeniz mümkün.

Spor Yapın

Spor yapmanın mevsimi yoktur. Dört mevsim yapılabilen yegane şeylerden biridir spor. Ancak yine de spor yapmayacağınızı biliyoruz. Eğer bizi şaşırtmak isterseniz, spor yapabilir aynı zamanda daha da sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ayrıca spor yapmak vücudu sıcak tutmak için en yollardan biridir.

Kitap Okuyun

Kahvenizi yudumlayarak kitap okumak da güzel bir kış aktivitesi. Hava soğuk diye dışarı çıkmak istemiyorsanız, kitap okuyarak hayal gücünüzü genişletebilirsiniz. İsterseniz arada verdiğiniz molada iki elinizle kahve bardağını tutup camdan dışarı bakarak bir Tumblr veya Instagram pozunuz bile olabilir.

Sokak Hayvanları İle İlgilenin

Kışın hem sizi hem de minik dostlarımızı mutlu edecek harika bir aktivite. Yaşadığınız yerdeki sokak hayvanlarının yuva ihtiyacını gidererek, onlara yiyecek vererek daha iyi yaşamalarını sağlayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend