WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Türk Fotoğrafçıya Rusya’dan Ödül


0

Uluslararası Andrey Stenin Basın Fotoğrafçılığı yarışmasında AA foto muhabiri Şebnem Coşkun “Jüri Özel Ödülü” almaya layık görüldü. Türk fotoğrafçıya Rusya’dan ödül….

Türk Fotoğrafçıya Rusya’dan Ödül

Türk Fotoğrafçıya Rusya’dan Ödül

Bu yarışmanın “Benim Gezegenim” isimli dalında yarışan Coşkun’a ait Eminönü’ndeki bir sanat merkezinin çatısından martılarla beraber kahvaltı yapmaya çalışan 2 kişinin olduğu “Tarihin seyrinde kahvaltı” adlı kare yarışmanın Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Martılar eşliğimde kahvaltı yapmaya çalışan 2 kişinin olduğu bu fotoğraf Eminönü’ndeki Sağır Han’da bunun Kubbe İstanbul’un çatısında çekilmiş. Bu kare daha önce TFMD tarafından düzenlenen “Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları” yarışmasının bu seneki sonuçlarında “Türk Telekom Özel Ödülü” almış.

İşte Bu Ödüllü Karenin Hikayesi

Coşkun ödüllü bu karesine ait hikayesini şöyle anlattı. Bir foto muhabiri olarak kendini İstanbul’da yaşadığı için şanslı hissettiğini ve bu inanılmaz dokuyu farklı bir şekilde fotoğraflamak istediğini söylemiş. Aşırı turistten dolayı farklı bir açının çok zor yakalandığını söyleyen Coşkun bu kareyi şans eseri bir videoda görmüş ve adeta bu manzaranın peşine düşmüş. Önce kültür merkezini bulmuş. Sonra sahipleri ile konuşmuş ve çalışanların hep beraber çatıda kahvaltı ettiğini öğremiş. Hatta hanı ziyaret eden turistleri de bu kahvaltılara davet ediyorlarmış. Ardından bir sabah Coşkun onlarla kahvaltıya oturmuş. Herşey mükemmelmiş; martılar, İstanbul, sıcak çay ve taze simit. Bu karenin Rusya’da ödül alması çok önemli ve özel olduğunu söylemiş Coşkun. Çünkü 2018 Rusya Dünya Kupası’nın takip etmek için 1 aydan fazla bir süre Rusya’nın çeşitli şehirlerinde kalmış.  Bu sırada birçok tecrübeli Rus fotoğrafçı ile tanışmış. Bundan dolayı İstanbul’u betimleyen bir fotoğrafla Rusya’daki uluslararası bir yarışmada ödül almak çok hoş bir rastlantı olmuş Coşkun için. Böyle önemli bir yarışmada İstanbullu bir kare ile almaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu söyleyen Coşkun İstanbul’da hala keşfedilmesi gereken birçok saklı hazine ve ben onları çıkarmak için çok sabırsızlanıyorum diye belirtmiş.

Bu kadar önemli bir yarışmada ödül olan Şebnem Coşkun’u tebrik ediyor ve yeni başarılarını dört gözle bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`